SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[medikalite][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

Oezlem Cetin - Avrupa'nın En Başarılı Kadın Sesi

OEZLEM CETIN müzik piyasamıza girdiği günden beri büyük ilgi gördü. Bazıları için avantaj olarak düşünülen yurtdışında (Almanya) yaşıyor olması, bence Hamburg doğumlu ÖZLEM için dezavantaj oldu. Çünkü, kendisini yakından tanıyamadık. Bence AVRUPA'NIN EN İYİ BAYAN SESLERİNDEN BİRİSİ... Reflections albümünde 16 parça vardı. Dünyaca ünlü müzisyenlerle çalışan Oezlem, bir çok karma yabancı albümde şarkı seslendiriyor. Bunları tek tek yazmakla bitmez. Birkaç albüm kapağı fotoğrafına bakarak fikir edinebilirsiniz. Jean Michel Jarre - Silhouette isimli 12. parçasını Fransız müzisyenin albümünde seslendirerek yine dünya çapında bir işe imza attı. Düşünüyorum da, Türkiye'de herhangi birisi Özlem'in çalıştığı şu albümlerden birinde yeralsaydı, mutlaka aynı hafta tüm televizyonlarımızda ''Ben yaptım'' diye gezerdi... ''Demek ki, bu işler tv gezmekle olmuyor.'' Peki kim bu Özlem Çetin?

Bence Avrupa'nın en iyi kadın seslerinden birisi... Onu, tanıyanlar OEZLEM olarak biliyor. Aslen biz onu ilk kez Özlem Çetin - Perfect Love videoklibiyle Türkiye'de izledik. O güne kadar ülkemizde yapılmamış bir işti. İzleyen herkesi şaşırtmıştı. Aylarca listelerde 1 numarada kaldı. Klibi de harikaydı. Bizim klasik Türk kliplerine hiç benzemiyordu ve ben halen ayılıp bayıldığım bu klibi bulamadım. Neyse ki, Oezlem'in albümleri sadece CD olarak değil, LP olarak ta piyasaya çıkıyor. Yıllar önce aldığım ''Perfect Love LP'' plak arşivimde gözüm gibi baktıklarımın başında gelir...

Müziğin yanında, sinemayla da yakın alaklı olan sanatçı. Yönetmen Lars Becker'ın Alman yapımı 1.5 saatlik KANAK ATTACK sinema filminde de oynadı. 2008'de de Berlin Schöneberg Movie'de rol aldı.

Özlem Çetin, Türkiye'de çok daha geniş kitlelere hitap etmeli diye düşünüyorum. Ben böyle düşünüyorum ama ÖZLEM'in hiç bu tür bir kaygısı yok. Çünkü yapmayı tercih ettiği müzik türleri ''Broken Beat, Nu-Jazz, Lounge, Chill Out'' gibi benim en sevdiğim tarz olmasına rağmen, herkesin anlayacağı bir müzik değil. Ben ve benim gibi farklı müziklerden keyif alanlar için tam 5 yıldızı bir çalışma Reflections... Aslında tek tek ayırmaya gerek yok. İçerisinde Özlem Çetin'in olduğu her albüm, her şarkı gözünüz kapalı alınıp dinlenir. Ben kefilim. :)

''Sevgili arkadaşım OEZLEM CETIN'i tebrik ediyor, başarılar diliyorum.''

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com