MEDYA HABERCİSİ
Search

Şimdi 90’lar Albümünü Kaçırmayın

Türk popunun doksanlı yılları çift diskten oluşan bir albümle geri dönüyor! CD formatının henüz yaygınlaşmadığı günlerde az sayıda basılan ve bu yüzden bir çoğu bugün piyasada bulunmayan 90'lı yıllar şarkıları bu albümle tekrar dinleyici karşısına çıkıyor.

Seksenlerin ağırlığını üzerimizden attığımız, tekerlemeli ve neşeli şarkılarla dans edip eğlenmeyi yeniden keşfettiğimiz o günlerin yeni tanıştığımız yetenekleri, artık bugünün starları. İşte, Aşkın Nur Yengi, Yonca Evcimik, Soner Arıca, Demet Sağıroğlu, Bendeniz, Sibel Alaş, Teoman, Mirkelam, Reyhan Karaca, Yaşar, Aysun Kocatepe, Athena, Sibel Tüzün, Ahmet, Tuğçe San, Taner, Fulden Uras… Yetmişler ya da seksenlerde tanıştığımız ve doksanlar popuna da damgasını vuranlar: Gönül Akkor, Sezen Aksu, Nükhet Duru, Seyyal Taner, Nil Burak, Coşkun Demir, İlhan Şeşen, Yeni Türkü, Jale, Emel Müftüoğlu, Erdal... Birlikte ürettikleriyle Türk popuna çok şeyler katmış ve hala katmaya devam eden Eda & Metin Özülkü ile Oya & Bora ve çok genç yaşta talihsiz bir kazayla yitirdiğimiz Ajlan... Tümü, doksanlarda imza attıkları şarkılarla, o şahane günleri geri getirmeye geliyor. CD’lerle, internetle, cep telefonuyla, mp3’lerle ve bugün artık kanıksadığımız bir çok yenilikle ilk kez tanıştığımız o günlere, o günlerin şarkılarıyla geri dönüyoruz.

“Şimdi 90’lar!”
Ossi Müzik tarafından yayınlanan “Şimdi 90’lar” albümünün prodüktörü Hakan Eren. Albüm kartonetinde o günlere ait resimler ve dergi kapak resimlerinin yanı sıra, Türk basınının 20 önemli yazarı tarafından kaleme alınmış yorumlar yer alıyor. Bu yazarlar: Naim Dilmener, Hakan Tok, Tolga Akyıldız, Kutlu Özmakinacı, Asu Maro, Atilla Aydoğdu, Şafak Karaman, Ahmet Kamil Taşkın, Fatih Melek, Olcay Tanberken, Cüneyt Asi Duru, Kadri Karahan, Suat Kavukluoğlu, Mehmet Bilal Dede, Esin Övet dışında 90’ların ile günümüzün önemli söz yazarı Zeynep Talu ve bestecisi Şehrazat. Albümün kapak ve görsel tasarımı Engin Korkmaz ve mastering kayıtlar Bora Ebeoğlu imzasını taşıyor.

Türkiye’de bir kuşak bu şarkılarla aşık oldu, aşkı yaşadı, hayatı tanıdı. Saf, masum ve iyi niyetli aşkların, kalp çarpıntılarının, yıllar geçse de unutulmayan o ilk heyecanlarının, ayrılık acılarının, kavuşma telaşlarının şarkıları bunlar... Bu albümle yıllar sonra yeniden keşfedilmeyi bekliyorlar. Ve Ossi Müzik’le unutulmayan şarkılar çalınmaya ve söylenmeye devam ediyor!nanomag

FTV TURK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Kadın, Erkek, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


0 fortunaTV.com Konu: “Şimdi 90’lar Albümünü Kaçırmayın

    Düzgün Türkçe ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com