MEDYA HABERCİSİ
Search

Çağrı - Bu Çağrıya Kulak Verin

Müzik dünyamıza harika bir giriş yapan ÇAĞRI Müftüoğlu'nu öncelikli olarak detaylı bir şekilde tanıyalım...
27 Aralık İzmir Karşıyaka Bostanlı doğumlu Çağrı, ünlü sanatçı Emel Müftüoğlu'nun kızıdır... Çağrı, 4 yaşında, International British School’la eğitim hayatına başladı. İlkokuldan itibaren Şan eğitimi almaya da başladı. Ardından, İstek Vakfı Atanur Oğuz Lisesi'nde başlayan Çağrı, bir sene Amerika’da eğitim aldıktan sonra liseyi, Yüzyıl Işıl Okulları'nda bitirdi. Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü'nde eğitimini tamamladı.
Çağrı ilk olarak annesi Emel'in 1995'te çıkan ''Hovarda'' videoklibinde rol aldı ve daha sonra da 2000 yılında ''Kal Benimle'' adlı şarkıda annesiyle düet yaparak müzik dünyasına ısınma turlarına başladı. Çağrı, Kasım 2009'da kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkardı. İlk videoklibi, aynı zamanda çıkış şarkısı da olan ''Kapıyı Kapat'' büyük beğeni toplamaya devam ediyor. Çağrı, 2. videoklibini de ''Film Metni'' adlı şarkısına çekti. Albümü 8 şarkıdan oluşmaktadır. 4 şarkının sözü ve müziği Çağrı'ya, 2 tanesinin sözü ve müziği de Sinan Akçıl'a aittir. Albümde Sinan ve Çağrı'nın ortak yazdıkları ''Film Metni'' şarkısı bulunmaktadır. Albümdeki bütün şarkıların aranjeleri Sinan Akçıl'a aittir. Albümün prodüktörlüğünü de ünlü sanatçı İzel üstlenmiştir. 
Şu anda üniversite konserlerine hazırlanan Çağrı‘nın 3. videoklibi, sözü ve müziği Çağrı’ya ait olan ''Gücüm Yok'' şarkısına, ilk 2 videoklibinin de  yönetmeni Teoman Topçu tarafından çekildi. Çekimler Sarıyer’de bulunan Orman Fakültesi'nde gerçekleştirildi. Sanat yönetmenliğini Çiğdem İslamoğlu yaptı. Çağrı’nın kostümünü daha önceki kliplerindeki gibi Işıl Özhakun tasarladı. Bu videoklibi İLK KEZ fortunaTV Channel ekranlarnda izleyebilirsiniz...
Benim tavsiyem; ''Bu çağrıya kulak verin.'' Sevgili arkadaşım Çağrı'nın başarılarının devamını dilerim...nanomag

FTV TURK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Kadın, Erkek, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


0 fortunaTV.com Konu: “Çağrı - Bu Çağrıya Kulak Verin

    Düzgün Türkçe ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com