MEDYA HABERCİSİ
Search

Fulden Uras - ON Albümüyle Zirveye Tırmanıyor

Fulden Uras kendi dilinden; ''Dibe vurdum, meydanı çok boş bıraktım. Her şöhret, dibe vurma duygusunu muhakkak yaşamalı. Bu yıl benim yılım olacak. Her dibe vuran çıkamayabilir, ama ben çok güzel döndüm. Bazıları gibi kısa yolu değil, zor yolu seçiyorum. Sahte şöhretler çok fazla...'' sözleriyle düşüncelerini ifade ediyor...

Peki, kimdir Fulden Uras?
İstanbul doğumlu Fulden Uras, lisede okurken bir gazetenin düzenlediği yarışmada yüz güzeli seçildi. 16 yaşında sinemaya ''Merhaba'' dedi. İlk filminde Coşkun Sabah ile birlikte rol aldı ve sanatçının ud çalışından etkilenip ud öğrenmeye başladı. Müzikle tanıştı & nota öğrendi. 3 sene kadar ud dersi aldıktan sonra piyano eğitimi ile müziğe devam etti. 40'tan fazla filmde başrol oynadı. Daha sonra müziğe ağırlık vererek ilk albümü ''Belliydi Zaten (1995)'' arkasından şarkıcılık kariyerinin en büyük çıkışı, ''Bensiz Olsun (2000)'' ve sonra ''Cici (2004)'' albümlerini yayınladı. ''Nelere Dayandı Bu Yürek (2006)'' albümü ardından şimdi de ''FULDEN URAS ON'' ile yeniden zirveye tırmanıyor.

Fulden Uras 16 yaşında bir gazetenin yüz güzeli seçilmesiyle hayatı değişmiş ve sinema, sahne dünyasının kapıları sonuna kadar açılmıştı. Şöhretler dünyasının en aranan ismi olmuş ve müzik dünyasında da adından söz ettirmişti. Ancak, bir gün beklenmedik olaylar oldu ve Fulden Uras hiç akla gelmeyecek şekilde dibe vurdu. Fakat yılmadı ve yeniden çok güzel bir şekilde doğruldu. "Hayat sürprizlerle dolu. Hayat böyle bir şey, bir gün en tepedesindir, bir gün yok olmuşsundur. Ama önemli olan bu dibe vuruştan en iyi şekil de, çıkabilmek. Ben dibe vurdum ve çıktım. Hem de sapa sağlam, dopdolu çıktım. 14 birbirinden güzel şarkı yaptım. Kimileri gibi, 'Albüm satmıyor' deyip tek single yapmadım. Müzik dinleyicisine saygı gösterdim ve birbirinden güzel 14 şarkı yaptım. Meydanı çok boş bırakmıştım" diyerek, daha güçlenmiş, daha başarılı bir şekilde geri dönüp "Fulden Uras 20ON" albümünü çıkarttı.

Bazı şöhretlerin de, bir gün dibe vurması gerektiğini söyleyen Fulden Uras, "Şöhret ateşten bir gömlek. Hele ki, Türkiye'de şöhret ve ün zorlu bir sınav. Bazı zaman ipin uçu kaçabiliyor. Siz kaçırmasanız bile başkaları tarafından kaçabiliyor. Şu anda, sahte şöhretler çok fazla. Onlar adına üzülüyorum çünkü donanımlı değiller. Ben meydanı çok boş bıraktım kendime zaman zaman kızıyorum ama daha donanımlı daha dolu bir şekilde geri döndüm" diyerek, bu dünyada tecrübe ve kabileyetin önemli olduğunu söyledi. 14 şarkının yer aldığı albümde Orhan Gencebay'ın 'Severek Ayrılalım' isimli klasikleşmiş şarkısını da seslendiren Fulden Uras, Serdar Ortaç, Feyyaz Kuruş, Aşkın Tuna, Yasemin Pulat, Phobeus Tassopoulos, Natalia Germanou, Burak Buluç, Gökhan Şahin, Olcay Anar, Alev Gazener, Bora Yalçınduran gibi usta isimlerin şarkılarını da yorumladı.

Fulden Uras, Ossi Müzik etiketiyle çıkan "Fulden Uras 20ON" albümü için , Özgür Aras'ın kurduğu ekip ile ünlü fotoğrafçı Lara Sayılgan'ın kamerasının karşısına geçti ve birbirinden güzel pozlar verdi.
Albümün ilk videoklibi, çok sevdiğim değerli dostum Yasemin Pulat'ın sözlerini yazdığı, müziği Phobeus Tassopoulos'a ait ''Aşkından Ölmem mi Lazım'' şarkısına çekildi. Bu videoklibi fortunaTV Channel'da izleyebilirsiniz...
''Hedefine ulaşma yolunda Fulden'e başarılar dilerim...''nanomag

FTV TURK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Kadın, Erkek, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


0 fortunaTV.com Konu: “Fulden Uras - ON Albümüyle Zirveye Tırmanıyor