MEDYA HABERCİSİ
Search

Gelişim TV - Uydunun Lazca Kanalı Yayında


Türkiye’nin ilk Lazca yayın yapan kanalı Gelişim TV, uydu yayınına başlayarak tüm Dünyaya kollarını açtı. Gelişim TV, her yerel kanal gibi uydu yayınına geçerken ''mecburen'' ismini değiştiriyor ve internet sitesi üzerinden LAZCA yeni bir isim bulunması için ziyaretçilerine çağrıda bulunuyor. Biz de, küçük bir katkımız olsun diye en basit & bilinen haliyle LAZ TV ismini uygun gördük ve 2 tane logo çalışması yaptık. Çünkü bir televizyon kanalının ne yaptığının herkes tarafından anlaşılabilir olması için, isminin, logosunun, renginin ve ekran görsellerinin açıklayıcı olması gerektiğini biliyoruz. Kanal, Rize Ardeşen merkezinden LAZCA yayın yapacak. O bölge Atmaca kuşlarıyla ünlüdür. Şehrin bayrak rengi ise Bordo-Beyaz. İşte bu sebeple LAZ logosunu şehirle bütünleşecek bir şekilde tasarladık.
GelişimTV internet sitelerinde uydu yayınına geçişlerini nasıl ifade etmiş?
Tam 14 yıl önce başladı serüven. Bölge kültürünü, doğasını, yaşantısını, sosyal yapısını yaptığımız yayınlarla bölge halkına beğenisine sunduk. Yeşilin ve mavinin bir arada buluştuğu ilimiz Rize'nin güzide ilçesi Ardeşen’den yayına başlayan Gelişim TV artık uydu aracılığıyla dünyanın öbür ucundaki insanlara seslenecek. Bir ilçeden yerel yayın yapma zorluluğu ile yola çıkan Gelişim TV bölge kültürünü, sosyal yapısını, ekonomisini, yaşantısını, sporunu, siyasetini yapacağı kaliteli ve ilkeli yayınlarla sadece bölge halkına değil, Türkiye’nin ve dünyanın öbür ucundaki insanlara da yansıtacak. Gelişim TV çok yakın zamanda uydu aracılığıyla yayın hayatına yeni bir yön veriyor. Bu yenilikler arasından önemli ayrıntılar var; ancak en önemlisi Laz-Hemşin kültürünü yansıtacak olmasıdır. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Gelişim TV edindiği bu misyonun sorumluluğu içerisinde uzakları yakın edecek. Yurdumuzun her yöresinden hemşerilerimiz ve yurt dışında yaşayan bölge insanı artık kendi kültüründen, sosyal yapısından haberdar olacak. Bölgede ne olup bittiğinden yapacağımız ilkeli, seviyeli ve tarafsız haberlerle haberdar olacak. Bölgenin doğasını anlatan programlarımızla kimi zaman duygusal anlar yaşayacak olan vatandaşlarımız Gelişim TV sayesinde Laz-Hemşin kültürünü yansıtan türküleri muhteşem doğamız eşliğinde izleyerek özlem duygularını gidermiş olacaklar. Lazca yayınlar ile bölge kültürüne sahip çıkacak olan Gelişim TV’nin logosu ve ismi de değişiyor. Kısacası A’dan Z’ye Laz-Hemşin kültürü ile ilgili her şeyi Gelişim TV’de bulabileceksiniz. Çok yakında ailenizin kanalı Gelişim TV tüm Türkiye ve dünyaya seslenecek…
Gelişim TV-Radyo Gazetecilik Yayıncılık A.Ş

NOT: ''Uydu Yayınında Başarının Sırrı'' başlığı altındaki yazımızı bu linke tıklayın mutlaka okuyun.



nanomag

1992'de planlanarak 1999'da kendisine ait teknik altyapısı tamamlanan, 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek IP TV Kanalı olarak 7-24 HD yayına başlayan fortuna TV, Medya Haberleri, Kadın, Erkek, Sanat içeriğiyle Türkçe ve İnglizce yayınlarına devam ediyor.


0 fortunaTV.com Konu: “Gelişim TV - Uydunun Lazca Kanalı Yayında