MEDYA HABERCİSİ
Search

NGC TV DOLANDIRICILAR ŞEHRİ İSTANBUL DİYOR

NGC, NatGeoTV ya da en bilindik ismiyle National Geographic Channel, 1 Ocak 2013 akşamı ''Dolandırıcılar Şehri'' isimli programla İstanbul ve Türkiye'yi aşağılayan skandal bir yayın yaptı. DigiTürk 184. kanal üzerinden TÜRKÇE ithamlar ve gizli kamera çekimlerle tüm program boyunca, İstanbul'a gelen turistlerin doladırıldığını belgelemeye çalıştı. Programın sunucusu, İstanbul Beyoğlu, İstiklal Caddesi'nde bizlerin ''hanutçu''diye adlandırdığı bir adamı bularak, gizli kamera çekimleriyle turisti kandırırken görüntülerini çekmek istediler. Görüştükleri kişi sunucuyla gizli çekimlerde görüşürken; ''Ben yasadışı bişey yapmıyorum. Turiste rehberlik yapıyorum. Gittiğimiz mekanlardan yüzde üzerinden pay alıyorum'' demesine rağmen, programın sunucusu zorla bizim hanutçuyu dolandırıcılığa teşvik eden ''ikna'' görüşmelerine devam etti. Kısacası program tahammülü çok zor bir şekilde devam ediyor. Konuyla ilgili web sitelerinde bir araştırma yaptım ve gördüm ki programın tüm bölümleri web sitelerinde video olarak yer alıyor. Fakat 1 tanesi eksik! Tabii ki İstanbul bölümünü web sitelerine yüklememişler! Zaten programı Türkiye'de benden başka izleyen olmamış herhalde ki, bugüne kadar hiç tepki de duyulmadı. Tepki gelmeyeceğini hissettiğim için o yayının gerçekleştiği gün ekrandan bazı fotoğraflar çekmiştim. 
İşte o skandal yayının fotoğrafları. (Resimlerin büyük hali için üstüne tıklayınız.)
Tepkinizi 444 1 178 RTÜK, DigiTürk ve http://natgeotv.com/tr/dolandiricilar-sehri/hakkinda adresindeki program sayfasından iletebilirsiniz.nanomag

FTV TURK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Kadın, Erkek, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


0 fortunaTV.com Konu: “NGC TV DOLANDIRICILAR ŞEHRİ İSTANBUL DİYOR

    Düzgün Türkçe ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com