MEDYA HABER
Search

NGC NatGeoTV & National Geographic Channel - Dolandırıcılar Şehri İstanbul

 NGC, NatGeoTV ya da en bilindik ismiyle National Geographic Channel, 1 Ocak 2013 akşamı ''Dolandırıcılar Şehri'' isimli programla İstanbul & Türkiye'yi aşağılayan skandal bir yayın yaptı. DigiTürk 184. kanal üzerinden TÜRKÇE ithamlar ve gizli kamera çekimlerle tüm program boyunca, İstanbul'a gelen turistlerin doladırıldığını belgelemeye çalıştı. Programın sunucusu, İstanbul Beyoğlu, İstiklal Caddesi'nde bizlerin ''hanutçu''diye adlandırdığı bir adamı bularak, gizli kamera çekimleriyle turisti kandırırken görüntülerini çekmek istediler. Görüştükleri kişi sunucuyla gizli çekimlerde görüşürken; ''Ben yasadışı bişey yapmıyorum. Turiste rehberlik yapıyorum. Gittiğimiz mekanlardan yüzde üzerinden pay alıyorum'' demesine rağmen, programın sunucusu zorla bizim hanutçuyu dolandırıcılığa teşvik eden ''ikna'' görüşmelerine devam etti. Kısacası program tahammülü çok zor bir şekilde devam ediyor. Konuyla ilgili web sitelerinde bir araştırma yaptım ve gördüm ki programın tüm bölümleri web sitelerinde video olarak yer alıyor. Fakat 1 tanesi eksik! Tabii ki İstanbul bölümünü web sitelerine yüklememişler! Zaten programı Türkiye'de benden başka izleyen olmamış herhalde ki, bugüne kadar hiç tepki de duyulmadı. Tepki gelmeyeceğini hissettiğim için o yayının gerçekleştiği gün ekrandan bazı fotoğraflar çekmiştim. 
İşte o skandal yayının fotoğrafları. (Resimlerin büyük hali için üstüne tıklayınız.)
Tepkinizi 444 1 178 RTÜK, DigiTürk ve http://natgeotv.com/tr/dolandiricilar-sehri/hakkinda adresindeki program sayfasından iletebilirsiniz.nanomag

Türkiye'nin İlk ve Tek IP TV Kanalı olarak 2006 Yılında Kurulan fortuna TV Channel, Kadına Özel Erkeklere Güzel içeriğiyle Türkçe ve İnglizce yayınlarına medya haberlerini ekleyerek aralıksız devam ediyor.


0 fortunaTV.com Konu: “NGC NatGeoTV & National Geographic Channel - Dolandırıcılar Şehri İstanbul