MEDYA HABERCİSİ
Search

Sky TV İzmir - Türkiye'nin İlk Yerel Kanalı Uyduda

Uydu yayıncılığının olmadığı, ilk özel televizyonların kurulduğu 1992 yılından itibaren, ETV (Antalya), Olay TV (Bursa) ve SKY TV (İzmir) kanalları ''En iyi yerel-bölgesel kanal'' olabilmek için birbiriyle yarışırdı. Benim de içerisinde yer aldığım ETV (Antalya) 1996 yılına kadar en iyi kanal ödüllerini silip süpürürdü. Olay TV (Bursa) ile büyük rekabetimiz vardı o yıllarda. Sky TV (İzmir) ise bu ikiliyi her zaman zorlamıştı. Bizler o zamanlarda SKY TV (İzmir) kanalını izleyemesek de, İngiliz SKY Kanalı'yla program anlaşmaları yaptıklarını duyardık. Aradan 20 yıl geçti ve SKY TV sessiz sedasız yayına devam etti. Şınlak Holding bünyesindeki Sky TV, 1992 yılında kurulmuştu. Türkiye'nin ilk yerel televizyon kanalıdır. İzmir‘den yayın yapan Sky TV, Teledünya (sadece İzmir‘de) ve TürkSat'dan yayına başladı. SKY TV, 2014 yeni yayın dönemine, teknik alt yapısından, yayın konseptine kadar baştan sona yenilenerek, yepyeni bir yüzle girdi. SKY TV‘nin yaptığı atak kamuoyundan büyük ilgi gördü. 2013 sonuna doğru İzmirlilerin yakından tanıdığı gazeteci-yazar Uğur Oral, SKY TV‘nin Genel Müdürlüğü‘nü üstlendi. Programlarından habercilik anlayışına, yayın formatından tekniğine kadar her alanda köklü değişiklikler ve yenilikler yapan Oral; “SKY TV sürekli hedef büyüten, sürekli kendisini yenileyen, dinamik ve atılım içinde bir televizyon kanalı olarak İzmir‘in sesini her platformda çok daha güçlü duyuracak” diyor. Yaz aylarında nadasa çekildiklerini ve çok önemli atılımlar gerçekleştirdiklerini belirten SKY TV Genel Müdürü Oral; “Yönetim kurulumuzun büyük desteği ve Şınlak Holding İcra Kurulu Başkanı Sayın Serdar Şınlak‘ın değerli katkıları neticesinde büyük alt yapı yatırımları yaptık. Stüdyolarımız, yayın cihazlarımız, vericilerimiz yenilendi. SKY TV bugün itibarıyla iki stüdyosundan da canlı yayın yapabilen, iki rejisi de yenilenmiş, kameralarından mikrofonlarına kadar son teknolojiyi yakalamış bir televizyon kanalı konumuna geldi. SKY TV, 21 yıldır kesintisiz yayında olan, kurulduğu günden bu yana aynı patronaja sahip ve savunduğu ilkelerden hiç ödün vermemiş bir televizyon kanalı. Karasal, kablolu TV, Teledünya ve internet yayınlarımızın yanı sıra uydudan da yayına başladık. Bunun yanı sıra, kaliteli programlarıyla, zengin içeriğiyle ve dinamik yayıncılık anlayışıyla bir yerel televizyonun tüm Türkiye tarafından ilgiyle takip edilebileceğini de ispatlayacağız” diyor.
Biz de fortuna TV olarak bir eleştiri yapacak olursak, stüdyosunun dizaynı & renkleri ekranda Amerikan bayrağı gibi duruyor. Kanalın konseptini hiç yansıtmıyor. Zamanla değişir umarım. Ayrıca her defasında söylediğimizi de yineliyoruz; ''Eğer İstanbul kanalı değilseniz, Türkiye'nin geneline hitap etmeniz mümkün değil. Alternatif yayın & şehriniz İzmir'in kanalı formatından dışarıya çıkmayın. Bant yapımlarda isterseniz dünya televizyonlarından program getirin izlenir. Fakat, haberleriniz & canlı programlarınız asla İstanbul üzerine olmamalı. Yoksa diğer tüm şehir televizyonları gibi boşa kürek çekmiş olursunuz. Başarılar dileriz.''

NOT: ''Uydu Yayınında Başarının Sırrı'' başlığı altındaki yazımızı bu linke tıklayın mutlaka okuyun.


Sky TV (İzmir) kurumsal bilgileri:
Web: 
www.skytv.com.tr
Uydu Yayını:
Türksat : 11746 POL : H SR : 27500 FEC : 5/6
Kablo yayını:
Teledünya : 132. Kanal (Sadece İzmir)nanomag

FTV TURK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Kadın, Erkek, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


0 fortunaTV.com Konu: “Sky TV İzmir - Türkiye'nin İlk Yerel Kanalı Uyduda

    Düzgün Türkçe ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com