MEDYA HABERCİSİ
Haber Ara

Balkanika Müzik Televizyonu - Balkanların Melodisi

Balkanika Müzik Televizyonu, ''Türkiye, Bulgaristan, Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya, Arnavutluk, Yunanistan, Makedonya ve Romanya'nın ardından Almanya'da da yayın yapıyor''. Balkanika Müzik Televizyonu’nun stratejik hedefi, tüm Balkan ülkelerine ve dünyanın her bir köşesinde yerleşik yaşamakta olan Balkan nüfusuna ulaşabilecek kapsama alanına sahip olmak. 15 Ağustos 2005 yılında günde 24 saatlik yayına başladı. Balkanika Müzik Televizyonu’nun günde 24 saat kesintisiz yayını Eutelsat W2 üzerinden şifresiz olarak izlenebilir. Bir yıl içinde, Bulgaristan, Makedonya, Sırbistan, Arnavutluk ve Romanya’da kablo iletimi sözleşmeleri tamamlanmış ve kablolu yayında yerini alan Balkanika'nın Türkiye sorumlusu ise Volkan Gücer. Balkanika Müzik Televizyonu yayın akışında, özenle dengelenmiş oranlarda etnik, pop, rock ve pop-folk tarzlarına yer veriliyor.

FAN TiVi LTD Şirketi'nin bir kuruluşu olan Balkanika MTV, Almanya'nın önde gelen yabancı yayın dağıtımcısı Mediapool Content Services GmbH ile anlaşma imzaladı. Hamburg'ta yerleşik olan kanal dağıtım şirketi, “TV International” yayın paketini Almanya dahilinde tüm platformlarda yayınlamak üzere medya tekeli komisyonu KEK'ten (German Commission of Concentration in the Media) geçen yıl yeşil ışık aldığını açıklamıştı. Balkanika Music Television yakında, kanal dağıtım şirketinin zengin yayın içerikli repertuarı dahilinde; Almanya, Avusturya, İsviçre ve Liechtenstein'ı içeren tüm Almanca konuşan bölgelerde, kablo, uydu ve IPTV aracılığıyla yayına çıkmış olacak. Bu sayede, Balkan ülkelerinin ve kültürünün hit müziklerine yoğunlaşmış olan müzik kanalı, yaklaşık on milyon izleyiciye daha ulaşmış olacak.nanomag

FTV TÜRK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Yaşam, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


0 fortunaTV.com Konu: “Balkanika Müzik Televizyonu - Balkanların Melodisi

    Düzgün Türkçe ile hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com


İSTANBUL HAVA DURUMU