MEDYA HABERCİSİ
Haber Ara

DURUTV YENİLENDİ ŞANLIURFA'YA TAŞINDI

Ankara'da kurulan DuruTV'nin temelleri ilk atıldığı günlerde patronun daveti üzerine kendileriyle tanışmış ve plan projeler hakkında bilgiler almıştık. İlk defa bizim duyurduğumuz DURU TV haberiyle birlikte kanal da yayına başlamıştı. Bir süre sonra Ankara havası ve Urfa sıra gecelerinden başka bir şey yayınlamaz olmuştu. ''Yakında sürprizler olabilir.'' demiştik. Medya kulislerinde de Duru TV Satıldı şeklinde duyumlar almaya başlamıştık. Birkaç ay süren yayın yasağı ardından DURU TV tekrar Şanlıurfa odaklı yayın yapmaya başlamıştı. Hayatın kalbi sloganı ile yola çıkan Duru TV, Şanlıurfa merkezli olarak yeni yayın dönemine ''merhaba'' demişti. Ekranda değişim başladığında kanalla bir görüşme yaptık. DURU TV'yi satın alan yeni grubun yöneticilerinden biriyle tanıştık ve ilk bilgileri aldık. Duru TV Şanlıurfa merkezinden yayına devam edecek. 4-5 milyonluk bir yatırımla yeni binaları ve stüdyolar tamamlanmış. Kanal, bölgesinin en iyisi olabilmek için yeniden yapılandı. Duru TV, ile ilgili gelişmeleri bizden takip edebilirsiniz. 
DURUTV Frekans: 12.685 Dikey (V) 30.000 
DURU TV HAKKINDAKİ İLK HABERİMİZ 
Ankara merkezli DURU TV iddialı kurulmuştu. Başak Holding sahibi eski AKP milletvekillerinden genç işadamı Ramazan Başak, Ankara'dan Türkiye'ye yayılacak bir kanal için çalışmaları tamamlamıştı. Haberini yine ilk defa fortunaTV'nin duyurduğu DURU TV patronuyla kanal açılmadan önce Ankara'da yaptığımız yüz yüze görüşmeye göre, TV'nin merkezi de yine Ankara olmuştu. DURU TV çok büyük transferler yapmayı düşünmedi. Bunun yerine, ''Ekrana çıkmaya hevesli, yeni yüzleri tercih edeceğiz'' diyorlardı. Şahsen, bunun yanlış bir fikir olduğunu düşünsem de, ''Nasıl olsa doğrusunu öğrenirler'' diyerek bu konuda kendilerini sadece dinlemeyi tercih etmiştim. (Haberi ilk yaptığımız sarı resimde gördüğünüz ..R. TV logosuyla kanalın ismini etik gereği açıklamadık ama küçük bir tüyo vermiştik). Ardından DURU TV, Ramazan Başak'ın Ankara'da sahibi olduğu holding binasının bir katından yayına başladı. Buradaki test yayınının ardından halen var olan ama maddi sıkıntı çeken Ankaralı başka bir TV kanalının büyük stüdyolarına geçiş yapmak istiyorlardı. Anladığımız kadarıyla DURU TV, stüdyo ve yer sıkıntısını bir kanal satın alarak çözmeyi düşünüyordu. Çünkü holding binasının tavanı çok çok alçak ve küçüktü. Orada canlı yayın yapmak uygun değildi. Logosu da değişmeli diye düşünüyordum. Jenerikler kopyalama basit işlerdi. Yani hiç kurumsal görünmüyordu. Hal böyle olunca Ankara'dan Şanlıurfa'ya taşınıp iyice küçülmüştü. 2017 Haziran sonuna doğru logosu ekranda Kumru TV olarak görünmeye başladı. DURU'nun ''D'' harfi içine Kumru'nun ''K'' harfini koymuşlar. Bu da gösteriyor ki, ne yeni gelen kanal, ne de eski haliyle hiçbir iş başaramazlar. 

NOT: ''Uydu Yayınında Başarının Sırrı'' başlığı altındaki yazımızı bu linke tıklayın mutlaka okuyun.nanomag

FTV TÜRK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Yaşam, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


0 fortunaTV.com Konu: “DURUTV YENİLENDİ ŞANLIURFA'YA TAŞINDI

    Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com