MEDYA HABER
Search

ŞANLIURFA'YA TAŞINAN DURU TV KUMRU TV OLDU

Ankara merkezli DURU TV iddialı kurulmuştu. Başak Holding sahibi eski AKP milletvekillerinden genç işadamı Ramazan Başak, Ankara'dan Türkiye'ye yayılacak bir kanal için çalışmaları tamamladı. Haberini yine ilk defa fortunaTV'nin duyurduğu DURU TV patronuyla kanal açılmadan önce Ankara'da yaptığımız yüz yüze görüşmeye göre, TV'nin merkezi de yine Ankara oldu. DURU TV çok büyük transferler yapmayı düşünmedi. Bunun yerine, ''Ekrana çıkmaya hevesli, yeni yüzleri tercih edeceğiz'' diyorlardı. Şahsen, bunun yanlış bir fikir olduğunu düşünsem de, ''Nasıl olsa doğrusunu öğrenirler'' diyerek bu konuda kendilerini sadece dinlemeyi tercih etmiştim. (Haberi ilk yaptığımız sarı resimde gördüğünüz ..R. TV logosuyla kanalın ismini etik gereği açıklamadık ve küçük bir tüyo vermiştik). Ardından DURU TV, Ramazan Başak'ın Ankara'da sahibi olduğu holding binasının bir katında yayına başladı. Buradaki test yayınının ardından halen var olan ama maddi sıkıntı çeken Ankaralı başka bir TV kanalının büyük stüdyolarına geçiş yapmak istiyorlardı. Anladığımız kadarıyla DURU TV, stüdyo & yer sıkıntısını bir kanal satın alarak çözmeyi düşünüyordu. Çünkü holding binasının tavanı çok çok alçak ve küçüktü. Orada canlı yayın yapmak uygun değildi. Logosu da değişmeli diye düşünüyordum. Jenerikler kopyalama basit işlerdi. Yani hiç kurumsal görünmüyordu. Hal böyle olunca Ankara'dan Şanlıurfa'ya taşınıp ve iyice küçülmüştü. 2017 Haziran sonuna doğru logosu ekranda Kumru TV olarak görünmeye başladı. DURU'nun ''D'' harfi içine Kumru'nun ''K'' harfini koymuşlar. Bu da gösteriyor ki, ne yeni gelen kanal, ne de eski haliyle hiçbir iş başaramazlar. 
İlk haberimizde şahsi kanaatim olarak, satın alınması planlanan televizyonun CHP'ye yakınlığıyla bilinen Kanal B olabileceğiydi. Başkent Üniversitesi Televizyonu, sahibinin yargılanıyor olması sebebiyle sıkıntılı günler geçirdi. Kanalın Ankara'da bulunması da ''Neden olmasın?'' sorusunu akla getiriyordu. Fakat herhangi bir satın alma gerçekleşmediği gibi, DURU TV Ankara havası ve Urfa sıra gecelerinden başka bir şey yayınlamaz olmuştu. ''Geçtiğimiz aylarda sürprizler olabilir.'' demiştik. Medya kulislerinde Duru TV Satıldı şeklinde duyumlar almaya başlamıştık. Birkaç ay süren yayın yasağı ardından DURU TV satılmadı ve tekrar Şanlıurfa odaklı yayın yapmaya başladı. Hayatın kalbi sloganı ile yola çıkan Duru TV, Şanlıurfa merkezli olarak yeni yayın dönemine ''merhaba'' dedi. Yönetim Kurulu Başkanlığını Kemal Süt, Genel Müdürlüğünü Mehmet Canbeyli ve Genel Koordinatörlüğünü de Mahmut Kılıç'ın yaptığı Duru TV, ile ilgili gelişmeleri bizden takip edebilirsiniz.

NOT: ''Uydu Yayınında Başarının Sırrı'' başlığı altındaki yazımızı bu linke tıklayın mutlaka okuyun.nanomag

1992'de planlanarak 1999'da kendisine ait teknik altyapısı tamamlanan, 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek IP TV Kanalı olarak 7-24 HD yayına başlayan fortuna TV, Medya Haberleri, Kadın, Erkek, Sanat içeriğiyle Türkçe ve İnglizce yayınlarına devam ediyor.


0 fortunaTV.com Konu: “ŞANLIURFA'YA TAŞINAN DURU TV KUMRU TV OLDU

    Düzgün Türkçe ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com