MEDYA HABERCİSİ
Search

Sinema | Mandela (Özgürlüğe Giden Uzun Yol 2014)

Filmin Adı: Mandela: Özgürlüğe Giden Uzun Yol
Yönetmen: Justin Chadwick
Oyuncular: Idris Elba, Naomie Harris, Tony Kgoroge, Riaad Moosa, Jamie Bartlett, Lindiwe Matshikiza, Terry Pheto, Deon Lotz
Filmin Konusu: Güney Afrika'nın efsaneleşen özgürlük savunucusu Nelson Mandela'nın yaşamını kronolojik biçimde takip eden film, Mandela'nın bir taşra kasabasındaki çocukluğundan başlayarak, Güney Afrika'nın demokratik seçimlerle iş başına gelen ilk başkanı olmasına kadar geçen sürecini beyazperdeye taşıyor. Mandela, henüz genç bir hukuk öğrencisiyken, politikaya duyduğu büyük ilginin sonucunda Güney Afrika'da demokrasinin en önde gelen savaşçılarından biri olur. 1964 yılında çarptırıldığı hapis cezasıyla birlikte kontrol altına alınsa da 27 yılın ardından özgürlüğüne kavuştuğunda mücadelesine devam eder. 1993 yılında Nobel Barış Ödülü'ne layık görülen Mandela, bir yıl sonra ülkenin ilk siyahi başkanı olarak göreve gelir.
Mandela: Özgürlüğe Giden Uzun Yol sinema filmine dünyaca ünlü U2 müzikleriyle eşlik ediyor. Türkçe fragmanıyla fortunaTV'de izleyin! 04 Nisan 2014'te Türkiye sinemalarında gösterimde.
 Mandela: Özgürlüge Giden Uzun Yol
(2013) on IMDbnanomag

1992'de planlanarak 1999'da kendisine ait teknik altyapısı tamamlanan, 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek IP TV Kanalı olarak 7-24 HD yayına başlayan fortuna TV, Medya Haberleri, Kadın, Erkek, Sanat içeriğiyle Türkçe ve İnglizce yayınlarına devam ediyor.


0 fortunaTV.com Konu: “Sinema | Mandela (Özgürlüğe Giden Uzun Yol 2014)

    Düzgün Türkçe ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com