MEDYA HABERCİSİ
Search

Facebook Sahibi Mark Zuckerberg Öldü mü?

Facebook ismini nereden alıyor biliyor musunuz? "Paper facebooks"' formundan alıyor. Bu form ABD üniversitelerinde okulların öğrencilerine, öğretmenlere ve çalışanlara doldurduğu kendilerini tanıtan bir formdur. 4 Şubat 2004 tarihinde Harvard Üniversitesi 2006 devresi öğrencisi Mark Zuckerberg tarafından kurulan Facebook, öncelikle Harvard öğrencileri için kurulmuştu. Çok kısa bir sürede dünyaya yayıldı. Şu anda dünyada en çok ziyaret edilen 2. site konumunda. İşte o sosyal paylaşım ağı Facebook'un sahibi Mark Zuckerberg, 2014'te Türkiye'ye tatile geldi. Facebook'un kurucusu, Instagram & WhatsApp sahibi Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, Türkiye'de Bodrum'da tatil yapmıştı. Zuckerberg, Kumbahçe Sahili'nde restoranda otururken Türk Kahvesi içti ve meraklılarla fotoğraflar çektirmişti. Mark Zuckerberg bir saat boyunca sahilde oturdu. Mavi Tur tatiline çıkan Zuckerberg, Bodrum'dan sonra Yunan adalarına geçti. Zuckerberg, ''Bodrum'u çok sevdiğini ve artık tatil için Muğla Bodrum'a geleceğini'' söylemişti.

Facebook Sahibi Mark Zuckerberg Öldü mü?

ASPARAGAS HABER: 2004 yılında kurduğu Facebook sitesinin dünyaya yayılmasının ardından büyük bir şöhret ve servete sahip olan Mark Zuckerberg’in 27 Eylül 2014'te ABD saati ile gece 23:30 sıralarında vefat ettiği haberi tüm dünyayı şoka uğrattı. Ölüm sebebi henüz tam olarak açıklanmayan Mark’ın, gece bir arkadaşının doğum günü partisinde aşırı derece alkol aldığı bilgisi verildi. Yapılan otopsinin ardından, American MRSA Hospital’ın baş hekimi Edward Concert, otopsi sonuçlarının en kısa zamanda kamuoyu ile paylaşılacağını belirtirken başka bir bilgi vermekten kaçındı. Milyonlarca Facebook kullanıcısını şok eden bu kayıp, Mark’ın yakınlarını da adeta yıktı. Facebook’un yeni CEO’sunun kim olacağı konusunda, şirketten henüz resmi bir açıklama gelmedi. Mark’ın birlikte yaşadığı kız arkadaşı Priscilla Chan ise, “Dün gece herşey yolundaydı, Mark fazla sarhoş olduğu için partiden çıkıp eve gitmeye karar vermiştik. Ben dostlarımla vedalaşırken bir şeylerin ters gittiğini anlamıştım. Fakat arkadaşlarım bana durumu belli etmemeye çalışıyorlardı. Sonrasında Mark’ın fenalaştığını öğrendiğimde bende çok kötü oldum. Fakat onun öleceğini asla tahmin etmezdim. O sonsuza dek benim için en özel kişi olmaya devam edecek” derken göz yaşlarını tutamadı. Milyonlarca üyesi olan internet devi Facebook’un yeni patronunun kim olacağı henüz beli değilken, Mark’ın avukatlarından Henry Thampson, “Mark’ın bize ilettiği bir vasiyeti vardı ve bunun o ölene dek gizli kalmasını istemişti. Cenaze işlemleri tamamlandıktan sonra, Mark’ın vasiyetini ailesi ve kız arkadaşı Priscilla ile beraber okuyacağız. Mark çok yardımsever bir kişiydi. Mirasının büyük kısmını çeşitli hayır kurumlarına bağışlamış olabileceğine inanıyorum” dedi.

NOT: Aslında Mark ölmedi. Google ve sosyal ağlar üzerinde bu yalan haber paylaşılarak herkes yanıltıldı.nanomag

FTV TURK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Kadın, Erkek, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


0 fortunaTV.com Konu: “Facebook Sahibi Mark Zuckerberg Öldü mü?

    Düzgün Türkçe ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com