MEDYA HABER
Search

TourismTVHD TÜRKİYENİN İLK & TEK TURİZM TV KANALI

Deniz topu logosuyla tanıdığınız TourismTV HD 2014'te kurulduktan sonra, ''Turizm TV / Tourism TV'' isimlerinin internette; 'Turizmin Tele'vizyonu'' vb. çeşitli isim oyunlarıyla, marka kombinasyonlarıyla, taklitleri ve hatta kanal bilgileri kısmındaki yazıları dahi kopyalanarak tv imajı vermeye çalışan hırsızlar türedi. Bu yüzden İLK & TEK GERÇEK Turizm TV Kanalının bilgilerini yeniden gözden geçirmek gerekiyor. 


Deniz topu logosuyla 2014 yılında Türkiye'nin ilk ve tek turizm kanalı olarak ABD üzerinden ve Antalya merkezinden uluslararası yayına başlayan TourismTV, ''Renkli Dünya / Colorful World'' sloganıyla HD görüntü kalitesiyle yayına başladı. Türkiye'de ilk defa IP TV teknolojisini tercih eden TurizmTV HD yayınıyla, smarttv'de, telefonda, tablette, seyahatte, plajda, otelde ve her yerde elinizin altında olan bir kanal. Hedef kitlesi turistlere odaklı olan Tourism TV, turizmin keyifli ve eğlenceli unsurlarını vurguluyor. Programlarında İstanbul (Türkiye) başta olmak üzere dünyanın dört bir yanından aldığı dış kaynaklı (paket) Turizm, Seyahat, Belgesel, Sinema, Spor, Kadın kuşakları özel yapımlarına yer veriyor. Türkçe-İngilizce yayınlarıyla dış ülkelerde yaşayan yabancıların ilgisini çeken kanal, Türkiye'nin imajına zarar verebilecek hiçbir olayı yansıtmıyor. Büyüme ve genişleme planı doğrultusunda 1 Eylül 2016 itibarı ile İstanbul'dan yayına devam eden Turizm TV misyonu; ''Türkiye'yi, Dünya vitrinine pozitif bir imajla sunmaktır.'' 

Turizm TV HD HAKKINDA 

Deniz topu logolu, Renkli Dünya / Colorful World sloganıyla Türkiye'nin tek turizm kanalı olarak Antalya'da 04.04.2014 Saat: 14:14'te kurularak, Türkiye'de IPTV altyapı yetersizliği sebebiyle ABD merkezinden ilk yayınına başlayan Tourism TV, Kasım 2015 itibariyle Dünya'nın en önemli turizm şehri Antalya'dan HD yayına geçti. Tematik kanalların değer kazandığı günlerde, tercihini Turizm Kanalı olmaktan yana kullanan Tourism TV'nin kurucuları Pınar Aktaş & eşi fortuna Zafer İstanbul'da 24 yıllık uluslararası yayıncılık tecrübesini memleketi Antalya'dan geniş kapsama yaymak için çalışmalar yaptı ve büyüme planı doğrultusunda 1 Eylül 2016 itibarı ile İstanbul'a taşınıyor. ABD, Rusya, Almanya başta olmak üzere İstanbul, Ankara ve Antalya'dan sürekli izleyici çeken ve ilgi gören www.TurizmTV.TV web/blog sitesiyle kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdi.

Turizm TV HD NASIL İZLENİR
   
TV kanalları için 4 çeşit yayın mecrası var. UyduTV, Dijital Platform, KabloTV, IPTV. ABD 10 yıl önce uydu yayını yerine IPTV ve Kablo yayıncılığa yöneldi. Türkiye'de ise en yaygın olanı uydu yayınıdır. IPTV platformu konusunda Türk Telekom TiviBu & Turkcell+ yatırım yapmıştır. Turizm TV açısından, yurtdışındaki yerli yabancı turistler Digitürk, D-Smart, TürkSat, TeleDünya vb. Türkiye'de bulunan yayın platformlarını izlemiyor/izleyemiyor olduğu için hedef kitle açısından geleceğin teknolojisi IPTV tercih edilmiştir. Böylece TurizmTV, smarttv'de, telefonda, tablette, seyahatte, plajda, otelde ve her yerde elinizin altında olan bir kanaldır. Dijital platformlarla ilgili yayın ağı genişletme planı doğrultusunda yurtdışındaki yabancı servis sağlayıcılarla görüşmektedir. Smart özellikli televizyonların yaygınlaşmasıyla daha kolay izlenebilen IPTV kanalları, 4.5 G internet hızıyla cep telefonlarında da izlenmektedir. Türkiye'nin en kaliteli IP TV kanalı TurizmTV, mobil, cep, tablet, pc, laptop ve smarttv'de HD olarak izlenebiliyor. Tematik Turizm Kanalı özelliğiyle 2 yıl ''Turizmin Başkenti Antalya'' merkezinden yayın yapan Tourism TV-HD, Antalya'nın turizmin başşehri olmasının avantajını en iyi şekilde değerlendirerek, ''Başta Antalya olmak üzere tatil & turizm'' diyince akla gelecek en kaliteli televizyon kanalı olarak yurdışındaki yayın platformlarında yerini almaya başlamıştır. TurizmTV, büyüme ve genişleme planı doğrultusunda 1 Eylül 2016 itibarı ile İstanbul'dan yayına devam etmektedir. ''Turizm, Turist, Otel, Gezi, Deniz, Sahil, Güneş, Tatil ve Eğlence Mekanı'' diyince Dünyada akla gelen ilk tv kanalı olan Tourism TV, Dünya'ya yayılırken çok kısa sürede büyük yol kat etmek yerine emin adımlarla ilerleyerek kalıcı olmayı hedefliyor.

TÜRKİYE'NİN İLK ve TEK HD TURİZM TV KANALI 

Fortuna Medya'nın 2006 yılında Türkiye'nin ilk IP TV Kanalı olarak kurduğu fortunaTV Channel ardından Antalya'da 04.04.2014 Saat: 14:14'te kurularak ABD'den ilk yayınına başlayan Tourism TV, TÜRKİYE'NİN İLK ve TEK TURİZM KANALI olduğunu resmi olarak tescil ettirmiştir. Ardından turizm içerikli sahte kanal deneyenler ve hatta tv kanalı olmadığı halde televizyon imajı vermeye çalışan sahte web siteler de kurulmaya başlanmıştır. Her biri, söylemlerimizi sloganlarımızı kopyalayarak kendisine İLK - TEK unvanlarını eklese de, Tourism TV HD kanalı, kuruluş tarihiyle hepsinin öncüsüdür.
Turizm TV Web (TR)www.TurizmTV.TV
Tourism TV (GooglePlus): www.plus.google.com/+TurizmTVTV
Tourism TV (Facebook): www.facebook.com/TurizmTVHD
Tourism TV (Twitter): www.twitter.com/TurizmTVHD
Tourism TV (Instagram): www.instagram.com/TurizmTV

#TourismTV #TurizmTV #TurizmTVHD #TourismTVHD #Turizm #TV #HD #Canal #Channel #İstanbul #Turkey #Turizm #туризм #свято #Tatil #Holiday #Urlaub #Fiesta #Ferie #Feestdag #Vacances #Semester #праздникnanomag

Türkiye'nin İlk ve Tek IP TV Kanalı olarak 2006 Yılında Kurulan fortuna TV Channel, Kadına Özel Erkeklere Güzel içeriğiyle Türkçe ve İnglizce yayınlarına medya haberlerini ekleyerek aralıksız devam ediyor.


0 fortunaTV.com Konu: “TourismTVHD TÜRKİYENİN İLK & TEK TURİZM TV KANALI

    Düzgün Türkçe ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com