MEDYA HABERCİSİ
Search

TV8 ACUN MEDYA'DA YENİ GELİŞMELER TV8,5

Acun Ilıcalı, TV8'i satın aldıktan sonra tahmin ettiğimiz gibi grafiği her geçen gün zirveye çıktı. Acun, geçmişte başka kanallar için yaptığı programların hepsini kendi kanalına taşıdı. Hülya Avşar Show, Survivor, YetenekSizsiniz, Çok Güzel Hareketler Bunlar, O Ses Türkiye ve (yeni kiralanan yabancı formatlar) Rising Star, Ninja Warrior, Bake Off yanı sıra ''dünyada ilk defa uygulanacak'' şeklinde lanse edilen fakat başta Amerikan FOX kanalı olmak üzere dünyada çeşitli ülkelerde yayınlandığını bildiğim (Utopia) Ütopya tv8 ekranına yansıdı. Yayın dönemlerinde hepsi zirveye yarıştı. Bu formatlar iyi güzel de, Acun Medya'nın artık kendine ait formatları da üreterek aralara serpiştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Uzun süredir Meksika televizyonlarında Extatlon'a gözüme çarpıyordu. İlk izlenim olarak; ''Survivor'ın içindeki oyunları alıp aynı programı başka isimle yapmışlar.'' diye düşünürken, programın Acun Medya'ya ait olduğunu öğrendim. Gerçekten çok şaşırdım. Survivor'dan bir farkı olmasa da Meksika'da inanılmaz izleniyor ve ABD'nin tüm kanalları Extatlon'u alabilmek için yarışıyor. Bu başarı için tebrik etmek lazım. Artık, şüphesiz Türkiye'nin en iyi format uygulayıcısı Acun Medya'dır. Acun Ilıcalı geleceğe dair planlarını şöyle anlattı. ''Televizyon üzerine çok önemli görüşmelerim var. Belki Amerika'nın dört büyük kanalından birinde olacağız. Kuzey Avrupa hedefimizde. Bu iki bölgeyi elimize geçirebilirsek oradan Doğu'ya doğru devam ederiz. Hedefim dünyayı ele geçirmek. Türkiye'yi reyting konusunda bitireli 5 sene oldu. Ben 1300 kere birinci olmuşum zaten, 1600 kere birinci olsam bir şey hissetmeyeceğim. Kendimi geliştirebileceğim bir dünya kurmaya çalıştım" dedi. ACUN MEDYA YABANCI KANAL SATIN ALACAK MI? 
Acun Medya, TV8 satın alındıktan sonra bir de yabancı kanal almak istediğini dile getirilmişti. Yunanistan'ın en büyük kanalını almak için girişimlere başlanmıştı. ''Satın alınacak kanal benim tahminime göre Survivor vb. formatları da yayınlayan MEGA TV olabilir. Yunanistan'ın en çok izlenen kanallarından biri MegaTV. Bir de birkaç yıl önce gelişmek amacıyla yöneticilerinin benimle görüşerek İstanbul ziyareti yapmak istediği Delta TV kanalı var. Yunanistan'ın Edirne, Çanakkale sınırında Alexandroupolis'den yayın yapan kanal Delta TV'nin ulusal lisansı varsa satın alınabilir diye düşünüyorum.'' demiştim. Acun, Yunanistan'da kanal almak yerine orada dış yapımlar yapmaya başladı. İleride Amerika Kıtası'nda televizyon hedefleri olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Bu yüzden Yunanistan'a sadece format satacaklardır. TV8 KURULUŞU VE TARİHİ:
22 Şubat 1999 yılında MNG Holding bünyesinde kurulan tv8, kurucusu Mehmet Nazif Günal'ın memleketi Artvin'in plaka numarası 08'den yola çıkarak ismini almıştır. 2005 yılına kadar haber kanalı olarak yayın yapmaya devam etmiştir. Bu tarihten sonra ülkemizin ve medya sektörünün "İyi televizyon ve farklı kanal" ihtiyacını karşılamak için yayın yelpazesini genişleterek major kanallar arasındaki yerini almıştır. tv8, yayına hazırladığı gençlik kanalı (on8 TV) ve MNG SHOPPING alışveriş kanalını Okan Bayülgen yönetiminin ayrılmasının ardından birleştirmiş ve daha sonra da SHOP90 ismini almıştı. Acun Ilıcalı'nın tv8'i satın almasıyla birlikte televizyonculuk geleneğini ve teknolojisini her geçen gün geliştiren kanal, bünyesine ikinci bir televizyon daha katmıştır. Ekim 2016'da TV8,5 Kanalı Shop90'ın yerini almıştır. TV8,5 alternatif yayın yapmaktadır. TV8 ise reytinglere kulak vererek her zaman yenilikçi bir yayın politikası izlemeye devam etmektedir. Farkını belli eden ve başarı grafiğini her geçen gün yükselten tv8, bu çizgisini koruyup daha da güçlendirerek yayın hayatına devam etmeyi hedefledi. tv8, "İyi televizyon, farklı kanal" olma misyonuna bağlı olarak , Ayazağa’daki binasında dünya televizyonculuğunun geldiği son nokta ile paralel son teknolojileri bir araya getirmiş ve Türk televizyonlarında benzeri az rastlanan (özellikle Alman kanallarında izlediğimiz) stüdyoları izleyiciler ile buluşturmuştur. 3 Boyutlu yayın yapabilme, teknolojik alt yapısı ile tv8, Türk izleyicisini 3 Boyutlu televizyon izleme keyfi ile de tanıştırmayı hedeflemiştir. 


TV8,5 kanalı Ekim 2016 itibariyle yayına başladıHaberini ilk defa fortunaTV'nin duyurduğu tv8.5 kısa sürede HD yayına da geçti. Ne zaman tv8,5'a zaplasam ya Survivor, komik videolar ya da boks karşıma çıkıyor. Hep aynı şeyleri görüyoruz. Acilen Acun'un yeniliklere yelken açması lazım. Kanal düşüşe geçti. TV8,5 bir kenarda bekleyen kanal imajında gidiyor. Öyle olunca da çok kilo aldı ve hantallaşan kanal şişti kaldı. TV Sekiz Buçuk için o taze kan lazımdı. Beklenen taze kan NTVSpor'un kapanmasıyla bulundu. Aslında Acun'un bu kanalı kurarken yaptığı ilk plan spor üzerineydi ve yeniden o plan devreye girdi. Duyumlarıma göre TV8,5 Spora başlıyor. 

TV8,5 KANALI SPORA DÖNÜŞÜR MÜ?  
Kanal yayına başlayana kadar medya kulislerinde DOĞUŞ GRUBU ile ACUN MEDYA arasındaki dirsek teması konuşulurken, NTVSPOR Kanalı'nın kapanmasına karar verildi. Hemen ardından; ''ACUN MEDYA SPOR KANALI KURUYOR'' duyumları aldık. Acaba bu, NTVSPOR'dan boşalan yeri doldurmak mı? Yoksa, Doğuş Grubu'yla dirsek temasının yansıması mıBunu zaman gösterecekti ve işte o gün geldi çattı. Acun'un spor kanalından da vazgeçip, başka bir kanal modeli arayışına girdiği de söyleniyordu. Marka tescili konusunda yapılan başvurudan anladığımız kadarıyla TV8,5 (TV Sekiz Buçuk) adıyla yeni kanal yayına hazırlan. tv8,5 Spor Kanalı olarak duyulmuş olsa da Acun, Eğlence Kanalı yapmaya karar verdi. Peki NTV Spor Kanalı kapanınca ne olacak? İşte o noktada Acun faktöre devreye giriyor. Yeni yılda NTV Spor çalışanlarının Acun'un TV8,5 Kanalına geçtiğini ve spora ağırlık veren bir görüntüye büründüğünü görürseniz, bu haberi de ilk defa bizden duyduğunuzu unutmayın. Şimdilik bu kadar bilgi yeterli. Tüm medyanın bilgi kaynağı fortunaTV'yi takibe devam edin, en doğrusunu öğrenin. 


TV8.5 KANALI HAKKINDA İLK HABERİMİZ 
Gün içerisinde filmler, diziler ve programlar yanısıra maç yayınları ve spora da geniş yer ayrılacak TV8,5'taS
por yayın haklarının neredeyse tamamını elinde bulunduran Sadettin Saran'a ait Saran Medya ile Acun Ilıcalı arasında bir anlaşma olma ihtimali çok yüksek. Çünkü Saran Medya da, bir kanal arayışı içerisinde. Bilindiği gibi tv8, NBA ve Türkiye Milli Takımızın maçlarının da yayın haklarını elinde bulunduruyor. Peki, tv8,5 hangi frekanstan yayın yapıyor? İşte onun cevabı da yine bizde. SHOP90 Kanalı yerine tv8,5 geçtiDijital yayın platformlarında da yerini alan kanal, standart sayıda bir ekiple yayın yapacakmış. Kanalın logosunu da hiç beğenmediğimi söylemeliyim. Hatta, ''Logo yapılmamış'' dersek daha doğru olur. Belki kısa süre sonra logosunu da parlatarak farklı bir imaja bürünebilirler. Gelişmeleri bizden takip edin. nanomag

1992'de planlanarak 1999'da kendisine ait teknik altyapısı tamamlanan, 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek IP TV Kanalı olarak 7-24 HD yayına başlayan fortuna TV, Medya Haberleri, Kadın, Erkek, Sanat içeriğiyle Türkçe ve İnglizce yayınlarına devam ediyor.


0 fortunaTV.com Konu: “TV8 ACUN MEDYA'DA YENİ GELİŞMELER TV8,5

    Düzgün Türkçe ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com