MEDYA HABERCİSİ
Search

T+ DANCE - Teoman Alpsakarya Etnik Elektronik Müzik

Aranjör & Müzisyen Teoman Alpsakarya ‘’İnşallah daha yapacak çok şey var’’ diyerek, yeni konsept elektronik müzik albümü T+DANCE ile vitrinlerde yerini almıştı. Teoman Alpsakarya, 7 yaşında piyano egitimiyle müzik hayatına başladı. Konservatuar egitimi, birçok sahne, tv programı ve konser çalışmaları oldu. 15 yaşından itibaren profesyonel stüdyolarda aranjörlük, müzik yönetmenliği ve tonmaisterlik yapmaya başladı. Halen çeşitli stüdyolarda ve kendi stüdyosunda aranjörlük, müzik yönetmenliği ve mix mastering yapıyor. Piyasada imzası olan birçok kaliteli yapıtı, albüm, belgesel, film ve reklam müzikleri bulunmaktadır. Bununla birlikte, Sentez - New Sound Of Mehter ile yıllar önce T-DANCE sinyallerini veren bir albüm yapmıştı. Televizyon kanallarına jingle çalışmaları da yapan Teoman Alpsakarya, (diğer kanalımız) Tourism TV Canal için önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan ID jingle hazırlıyor.

Tüm dünyada yeni müzik akımları gelişirken, dinleyiciler de bu doğrultuda benzersiz müzik alternatifleri yanısıra etnik yapılı melodilere özlem duymaya başladılar. Teoman Alpsakarya, ‘’Herşey başladığı noktaya döner’’ inancının da etkisiyle günümüzün elektronik dans müziğini, etnik tatlarla birleştirdi. Böylece, Elektronik House & Etnik Dans Müzik Albümü T+DANCE ile kendine has tarzı ortaya çıkmış oldu. T+DANCE albümü Seyhan Müzik etiketiyle vitrinlerde yerini almıştı. Albüm kapağını (fortuna Zafer) benim tasarladığım T+DANCE albümüne bir dinleyici gözüyle bayıldım. En beğendiğim parça ise Refleks (Reflection). Mutlaka albümü dinlemelisiniz.nanomag

1992'de planlanarak 1999'da kendisine ait teknik altyapısı tamamlanan, 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek IP TV Kanalı olarak 7-24 HD yayına başlayan fortuna TV, Medya Haberleri, Kadın, Erkek, Sanat içeriğiyle Türkçe ve İnglizce yayınlarına devam ediyor.


0 fortunaTV.com Konu: “T+ DANCE - Teoman Alpsakarya Etnik Elektronik Müzik