MEDYA HABERCİSİ
Search

Nova Emad - Dünya Sahnesini Sallıyor

Etkileyici ses Nova Emad, dünya sahnesini sallıyor. Kanada'da yaşayan Nova, Ermeni-Irak karışımı genç ve güçlü bir ses. Bu karışımla, köklerine bağlı ve sanatsal yeteneklerini oradan gelen ruhunu yansıtarak şekillendiriyor. Her iki ebeveyninin de Müzik ve Televizyon sektöründe çalışmasının etkisiyle sanatla iç içe bir evde doğan Emad, 5 yaşından itibaren Kültürel Arapça ve Ermeni şarkıları yaparak farklı kültürlerdeki müziğini geliştirmeye ve pratik edinmeye başladı. Ortadoğu'da önde gelen koro provaları yanı sıra Katar - Doha'da canlı performans sergiledi. Nova, 2002 yılında Kanada'ya geçişiyle birlikte Ortadoğu ve Batı kültürleri sentezini müzik performansına pozitif yansıtarak kendine has BENZERSİZ MÜZİK TARZINI geliştirmiş oldu. 2003 yılında, ''Joy Fusion" isimli müzik grubuyla çalışarak Ottawa - Arapça füzyon ile caz şarkıları birleştirerek etkileyici müzik tarzına yenilikler kattı.
Dj Danny D feat. Nova Emad - Emotions (Yönetmen: fortuna Zafer)
Nova Emad, radyo-tv kanallarının konuğu olmaya başladı. ''Joy Fusion'' WIAM's 2003 One World Film Festivali sırasında yapılan ''Arkadaşlıklar ve Müzikal Derneklerle'' ortaya çıkmış oldu. Nova, Kanada Toronto'ya taşındı ve orada müzik çalışmalarına başladı. Toronto'da müzik üreticisi & Juno Ödülleri Adayı Dj Danny D. ile işbirliği içine girdi. "Emotions" isimli single çalışmaları, ''Uluslararası Şarkı Yazarlığı Yarışmasında'' Dance / Trance Kategorisinde tüm dünyada 88 ülke içerisinde 15.000 yarışmacı kayıt arasında finalist oldu. "Emotions" isimli single şarkısıyla Kanada, Orta Doğu ve Avrupa'daki en popüler radyo istasyonları ile uluslararası bir destek aldı.

Nova Emad'ın ''Moments in Time'' ismini verdiği parçası ''Uluslararası Compilation CD Albümleri'' içerisinde yer alıyor. Bu albümler, ''Oriental Garden Vol 7'' ve ''Las Trades en Ibiza Chill Music Vol 4''

Nova Emad, 05 Mayıs 2010 tarihinde ''Royal Jordanian Theatre'' Ürdün Amman'da Jabbar Al Janabi tarafından gerçekleştirilecen ''International Liberal Theatre Festival (ANU)'' içerisinde performans sergiledi.nanomag

FTV TURK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Kadın, Erkek, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


0 fortunaTV.com Konu: “Nova Emad - Dünya Sahnesini Sallıyor

    Düzgün Türkçe ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com