SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[medikalite][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

UÇANKUŞ TV YÖNETİMİ DEĞİŞTİ

2008 yılında UçanKuş TV kuruluş haberini ilk defa fortunaTV duyurmuştu. O dönem yeni kanal çalışmaları ertelenmişti ama 2014 Eylül'ün ilk haftasında UçanKuş TV yayına başladı. İlk günden beri, greenbox (yeşil fon) teknolojisinin pek verimli kullanamadığı için ekranda sunucuların saçları yırtık ve yeşil görünen Uçankuş TV, altyapısını geliştirerek 2019'un son günlerinde HD yayına geçti. Uçankuş TV logosu da yenilendi. 1 Şubat 2020'de modern yeni stüdyolarına geçti. 


UÇANKUŞ TV YÖNETİMİ DEĞİŞTİ 

12 Mart 2021'den beri Uçankuş web sitesi güncellenmiyor. UçanKuş TV yayınlarında da bulutlu bir hava hissediyordum ve yayın kesilerek ekrana colorbar verilmeye başlandı. Can Tanrıyar'ın sahibi olduğu UçanKuş TV'nin aslında kuruluştaki finans kaynağı, iş insanı Metin Güneş diye bilinir. Kulislerde, ''Yaptığı yatırımın karşılığını bulamadığı için'' anlaşmazlığa düşüldüğü ve Metin Güneş'in korumalarıyla kanala gelerek yönetim değişikliğine başladığı konuşuluyor. Bu konuda personele bilgilendirme yapılmış. 

Uçan Kuş TV yöneticisi Ali Tanrıyar'ın ayrılmak zorunda kaldığı, Anılcan Tanrıyar'ın izne çıktığı, Can Tanrıyar'ın da covid-19 sebebiyle karantinada olduğu en çok konuşulan konu. Kuruluş aşamasında, ''Uçan Kuş TV diye bir televizyon markası olmaz. Program olarak her gün Uçan Kuş Magazin formatı yayınlanabilir ama kanalın ismi Uçan Kuş olmamalı. Mutlaka başka bir marka isim bulunmalı'' demiştim. Yeni yönetimle birlikte muhtemelen kanalın ismi de değişecektir. (Yeni gelişmelerde haberimiz güncellenir) 


UÇANKUŞ TV HAKKINDA ESKİ HABERLERİMİZ 

Yine ilk defa fortunaTV'de Uçankuş TV'nin yeni binası ve stüdyolardan görüntüleri yayınlamıştık. Kanal, İstanbul Ağaoğlu Maslak 1453 içerisindeki yeni binasına geçti. Geçmişte MMC TV, müzik kanalı olarak yayına başlayıp, 2007'de ''Türkiye'nin ilk magazin kanalı'' olmuştu ama kısa süre sonra kapanmıştı. MMC müzik yayınıyla başladığı için, asıl anlamda UçanKuş TV için ''İlk magazin kanalı'' diyebiliriz. 2014'de Uçankuş TV kurulduktan sonra Cem Uzan'ın da kanala ilgisi vardı. Hali hazırda 2019'dan itibaren Türkiye'de yeniden bir televizyon yatırımı yapmak için arayışta olduğunu biliyorum. Zamanla bu arayış nereye gider hep birlikte göreceğiz. (Yeni gelişmelerde haberimiz güncellenir) 


UÇANKUŞ TV FREKANS: 
TÜRKSAT: 12245 Yatay (H) 27500 
D SMART: 39. kanal 
TİVİBU: 69. kanal 
TURKCELL TV+: 46. kanal 
VODAFONE TV: 58. kanal 
BLU TV ve ROKU - GLOBAL: Uçankuş TV’yi direkt olarak izleyebilirsiniz.Uçankuş TV Hakkındaki ilk haberimiz: 
Sacit Aslan, Begüm Sürek Coşarer, Erol Köse, Derya Tuna, Oğulcan Tanrıyar gibi isimlerin program yapacağı Uçan Kuş TV'de ''Haber'' adı altında magazin bültenlerine de yer verilecek. 1996 yılında gençTV için formatını hazırladığım, ''Genç Haberler'' saat başı Türkiye'nin İlk Magazin Haber Bülteni olmuştu. Muhtemelen UçanKuş TV Haber Bültenleri de bu tür bir planda yapılacaktır. Başarılı olacağına inanıyorum. Kendileri her ne kadar ''E!'' kanalı gibi olacaklarını söylese de bence Amerikan Pop Sugar TV tadında bir kanal olmalı. Derya Tuna'nın ekibe dahil olması, ''Acaba Tatlıses TV üzerinden mi yayın yapılacak'' düşüncesini ortaya çıkarsa da Uçan Kuş TV'nin Akıllı TV yerine geçeceğini öğrendim. (Yine herkesten önce duyurduğumuz gibi UçanKuşTV, Akıllı TV'nin yerini aldı). UçanKuş TV'ye başarılar dileriz. 

2 yorum:

 1. Adsız4.4.21

  Yayın Kapalı bilginiz var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haberimizin içeriğinde yer almaktadır.

   Sil

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com