MEDYA HABERCİSİ
Search

Kanal WTV Türkiye'nin İlk & Tek Hava Durumu TV Kanalı

Kanal WTV ÇOK YAKINDA UYDU YAYININDA
Dünyada hemen her ülkede toplam 100'e yakın Hava Durumu televizyon kanalı bulunmaktadır. Çoğu, Amerika'da bölgesel yayın yapmaktadır.
Türkiye'de ilk & tek Hava Durumu kanalı WTV olmuştur.
Türkiye'nin İlk & Tek Hava Durumu Kanalı W-TV, Kainat ve Yaşamı merkezine alan, interaktif yayıncılığı benimsemiş, ''Haber, Belgesel & Yaşam'' odaklı bir Tematik Televizyon Kanalıdır. ''W'' harfini, ''World (Dünya), Weather (Hava), Water (Su), Way (Yol)'' kelimelerinin baş harflerinden almaktadır. W-TV'nin telaffuzu; ''Dabıl Yu TV ve Kanal Dabıl Yu'' olarak yapılmaktadır. 1992 yılından bugüne yerli & yabancı kanallarla yaptığımız çalışmaların birikimleriyle, 10 yıldır projesini sır gibi sakladığımız WTV için Aralık 2014'ten itibaren çalışmalara hız verilmiştir. WTV için projelendirme ve altyapı hazırlıklarımızı Mayıs 2015 itibariyle tamamladık. Ramazan Bayramı'ndan hemen sonra 20 Temmuz 2015'te uyduya ilk çıkışımızı yaparken, program alımlarımız, personel alımları vb. diğer tüm hazırlıkları tamamladıktan sonra, Kurban Bayramının bitimiyle 1 Ekim 2015 tarihinde WTV HD olarak tam anlamıyla yeni yayın dönemine girmeyi planlıyoruz.
   
''Hava Durumu Kanalı'' diyince aklınıza ne geliyor?''

Aklınızdan geçenleri unutun & çok daha farklı bir kanal izlemeye hazır olun!
Kanal W-TV, ''İl il Hava Durumu, Deniz Durumu & Trafik Durumu'' odaklı 16-9 bilgi ekranının yanısıra, doğal afetler, çevre, felaketler, enerji, sağlıklı yaşam ve ekoloji temalı etkileyici belgeselleri penceresine yansıtıyor. Hava olayları ve afetleri konu alan filmler ve diziler de yine WTV penceresine yansıyor. Televizyonculuğun dinamiklerinden, yaşamın içindeki haberlere kadar uzanıyor. Helikopterde kamera kayıttan çıkmıyor! Dünyanın çeşitli noktalarından hava olaylarını anında ve yerinden canlı yayınla aktarıyor.

Siyasete hiç karışmıyor!

Dünya'nın herhangi bir yerinde düşen uçaktan, tsunami ve kasırgalara...
Antalya plajlarındaki kavurucu sıcaktan, İstanbul Stadında maç havasına...
Urfa tarlalarında ekinlerin havasından, Trabzon'da balık havasına...
Van depreminin sarsıntılarından, İzmir'de uzay kampına...
Yaşamın tüm gerçekleri ve tüm renkleri W-TV'de.

Kanal WTV, ''Felaket Habercisi'' sloganıyla yola çıktı. Çünkü, dünyada & Türkiye'de deprem, yağmur, sel, kar, tipi, fırtına, kasırga, tsunami vb. doğal afetler her gün farklı şiddetlerde hissediliyor. Hepimizi bekleyen tehlikelerden haberdarız ama felaketlere hazırlıklı değiliz. ''Doğal afetler, felaketler'' dediğimiz zaman herkes düşüncelere dalıyor ama hiç önlem almıyoruz! WTV Farkındalık adına ''Felaket Habercisi'' sloganıyla bir etki & tepki almak istiyor. İçi dolu bir televizyonla toplumumuzu da bilgilendirmek & bilinçlendirmek istiyor. Standart imkanlarla başlayarak, en üst seviyeye yükselmeyi amaçlıyor.

Günlük yaşamınızda havanın ne kadar etkili olduğunu çoğu zaman aklımıza getirmesek te, alışverişe, spora, gezmeye, yüzmeye, balık tutmaya ve seyahate çıkmaya karar verdiğinizde en büyük etkenin hava durumu olduğunu unutmayın.

Havada, Denizde, Yolda

WTV'ye bir göz atın, yağmurdan kaçarken, doluya tutulmayın.


☎ 0532 524 8726

Hava: www.WTVTURK.com
Programlar: www.KanalW.com 

W-TV

(World / Weather / Water / Way)



nanomag

FTV TURK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Kadın, Erkek, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


0 fortunaTV.com Konu: “Kanal WTV Türkiye'nin İlk & Tek Hava Durumu TV Kanalı

    Düzgün Türkçe ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com