MEDYA HABERCİSİ
Haber Ara

KOZA TV ANTALYA'YA TAŞINDI


Adana Koza TV taşınarak merkezini Antalya olarak belirledi ve yayına başladı. Koza TV Antalya'nın Muratpaşa ilçesine butik bir stüdyo kurarak canlı yayınlara başladı. 


10 yıldır Antalya’da yaşayan Koza TV sahibi Haluk Vural, ”İnanıyorum ki diğer Akdeniz illerinde olduğu gibi Antalyalı hemşerilerimiz Koza TV'ye bir Akdeniz sıcaklıyla sımsıkı sarılırlar. Onların bu sarılması bin bir emeklerle hiç kimseye bağlı olmadan özgürce yayın hayatını sürdüren Koza TV'nin tüm dünyaya yayılmasına de vesile olacağına inancım tamdır” dedi. Koza TV sahibi İşadamı Haluk Vural, genç bir iş adamı olarak farklı sektörlerde ticari faaliyetler yürüten başarılı bir işadamı olarak kamuoyu tarafından tanınıyor. Antalya, Adana, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Isparta, Burdur ve Osmaniye gibi Akdeniz bölgesinde yayın hayatını sürdüren Koza TV, bölgenin dünyaya açılan kapısı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Antalya, Adana, Mersin, Hatay, Kahramanmaraş, Isparta, Burdur ve Osmaniye’de yaşanan gelişmeleri Akdeniz Bölgesine, Türkiye’ye ve Dünyaya aktaran Koza TV, kısa sürede Akdeniz bölgesinin 1 numarası oldu.

‘TARAFIZ, HALKTAN TARAFIZ’
Koza TV, "TARAFIZ, DOĞRUDAN ve HALKTAN YANA TARAFIZ" sloganıyla da, bu yayın anlayışını perçinleyerek Akdeniz Bölgesinin yerel ve ulusal bazlı birçok sorununu ekranlarına taşımaya başladı. Koza TV, bu haberleri ekranlarına taşırken bölgedeki vatandaşların görüşlerini ve şikayetlerini ekranlarına getirdi. Ortaya koyulan yayın anlayışı ile yerel ve merkezi yönetim yetkililerine vatandaşın şikayetleri ve sorunlarını iletme konusunda var olan kamu görevini eksiksiz ve tam yaptı. Koza TV, sergilediği yayın anlayışıyla kısa sürede halkın en çok izlediği ve takip ettiği yayın organı haline geldi.

‘CESARET, DOĞRULUK VE HAKLILIK’
Koza TV sahibi işadamı Haluk Vural, yaptığı açıklamada, “Ülkemizde haksızlığa uğrayan ve bunu ifade edecek merci bulamayan necip milletimizin çaresizliği karşısında bir şeyler yapılabileceğine olan inancım Koza TV'nin oluşmasında ki en büyük nedendir. Dünya da uygulanan yayıncılık ilkelerinin ülkemize yansıması ne yazık ki kısırdöngüler ve sığ politik çekişmeler yüzünden bir çok kez sekteye uğramıştır. Antalya gibi G-20 zirvesini büyük bir başarıyla yakalamış güzel şehrimizde Antalya'nın derdiyle dertlenmek, sevinciyle mutluluk duyabilmek umudu bizde yeni yatırımların başlangıcı oldu. Bütün bunları yaparken hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmadan her farklı görüşün kendini rahatlıkla ifade edeceği evrensel yayın ilkelerinin muhatap alınacağı bir televizyon kanalı oluşturma gayretimiz ve iddiamız sürmektedir” dedi

Haluk Vural, “İnanıyorum ki diğer Akdeniz illerinde olduğu gibi Antalyalı hemşerilerimiz Koza TV'ye bir Akdeniz sıcaklığında sımsıkı sarılırlar. Onların bu sarılması bin bir emeklerle hiç kimseye bağlı olmadan özgürce yayın hayatını sürdüren Koza TV'nin tüm dünyaya yayılmasına de vesile olacağına inancım tamdır. Koza TV hiç bir siyasi partinin arka bahçesi olmadığı gibi bütün siyasi partilere, yasal çerçeve içinde konumunu koruyan STK'lara eşit mesafededir” ifadesinde bulundu.

AKDENİZ’İN SESİ ŞİMDİ DAHA GÜÇLÜ
Vural, yayıncılık anlayışıyla ilgili şöyle devam etti: “Bizi izleyen vatandaşlarımız bilmeli ki Koza TV; ilkeli, dürüst, tarafsız haberleri ile gündemin nabzını tutmaktadır. Sıcak gelişmeleri canlı yayınlarıyla izleyicilerine aktarıp onların haber alma hürriyetlerini hızlandırmakta ve gelişmeleri takip etmelerini sağlamaktadır. Koza TV Haber konusunda ne kadar iddialı olduğunu bugüne kadar yaptığı yayınla çoktan ispat etmiştir. Kaldı ki Koza TV , aktüel,spor, eğlence, eğitim, gezi, yarışma gibi konuları içeren programlarda gösterdiği başarı vatandaşımız tarafından takdir edilmektedir. Koza TV, Akdeniz’in tüm dinamiklerinin buluştuğu, sinerji oluşturduğu bir medya platformu olarak yoluna devam ediyor.”

Vural açıklamasının sonunda Koza TV'nin özgür bir medya olarak daima doğrudan, haklıdan yana taraf olacağının altını çizerken “Akdeniz’in seçilmiş ve atanmış tüm yöneticilerinin yanı sıra, sivil toplum kuruluşları, kanaat önderleri, gençler, üniversiteler, sendikalar, kadınlar, sokaktaki vatandaş, özetle herkes sesini Koza TV’den duyuracak. Akdeniz’in Türkiye'nin en önemli bölgesi olarak gelişmesi, ilerlemesi için üzerimize düşen görevi şevkle sürdürmeye devam edeceğiz. Akdeniz’in kalbi Koza TV’de atacak” diye konuştu.nanomag

FTV TÜRK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Yaşam, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


0 fortunaTV.com Konu: “KOZA TV ANTALYA'YA TAŞINDI

    Düzgün Türkçe ile hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com


İSTANBUL HAVA DURUMU