MEDYA HABERCİSİ
Haber Ara

KANAL T YAYINA SON VEREREK KAPANDI

Kanal T Yönetim Kurulu Başkanı İdris Keskinci vefat etti. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileriz. Benim de 2009 yılında dış yapım olarak bir şov programının Genel Yönetmenliğini yaptığım Kanal T ailesine baş sağlığı dilerim. 


Haziran 2004'te Tuncay Özkan’ın kurduğu KanalTürk, ilk yıllarında ''Kanal TÜRK'' adını kendileriyle aynı anda kullanan (şimdiki Kanal T) TÜRK TV & Kanal Trakya arasında uzun süren tartışmalar yaşanmıştı. İstanbul Güngören'deki TÜRK TV kurulduğu günden beri Kanal Türk ismini kullanıyordu. Sonra konuyu nasıl çözdüler bilmiyorum ama biri isim değiştirerek Kanal T ismini alırken, Tuncay Özkan'ın televizyonu Kanal Türk adını almış oldu. Kanal Türk, 12 Mayıs 2008'de Koza Grubu'na satılmıştı. Koza Grubu, RTÜK’e başvurarak Kanal Türk için ulusal yayın hakkı talep etmişti. RTÜK bu hakkı vermeyince kanal yargı yoluna başvurmuştu. Mahkeme 2010 yılında kanal lehine karar vererek ulusal yayın yapabileceğini belirtmişti. Bunun üzerine üst kurul mahkeme kararını uygulamış ancak temyiz yoluna gitmişti. Bizler yıllardır Kanal Türk'ü izlerken bu davalar sürüyordu. Danıştay bu kez RTÜK lehine karar vererek kanalın bölgesel yayın yapması gerektiğini bildirdi. Konu kuruluşa tebliğ edildikten sonra kanalın ulusal yayın hakkı bölgesele dönüştürüldü. Bu kez kanal yöneticileri RTÜK yetkilileri ile görüşerek 2012’de mahkemeden kanal lehine karar çıktığını bildirdiler. Ancak üst kurul 26 Mart 2014 toplantısında, 2010 yılında 9. İdare Mahkemesinin verdiği kararın 2. İdare Mahkemesinin kararı ile aynı yönde olduğunu ve bu dönemde kararın uygulandığını belirterek kanalın ulusal yayın hakkını iptal etti. Kanal Türk ulusal değil, bölgesel televizyon oldu. Ardından da beklenen oldu ve kapatıldı. nanomag

FTV TÜRK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Yaşam, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


0 fortunaTV.com Konu: “KANAL T YAYINA SON VEREREK KAPANDI

    Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com


İSTANBUL HAVA DURUMU