SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[medikalite][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

KANAL 6 STÜDYO ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Bu haber ilk defa fortunaTV'de: Türkiye'nin en önemli televizyon markalarından biri olan Kanal 6 yeniden yayına başlıyor. Haberimizde kullandığımız Kanal 6 logosu tescilli ve orijinaldir. Başka bir logo ve kurumsal kimlik benzerleri gerçek Kanal 6'ya ait değildir. ''Tarafsız, Dürüst Yayıncılık'' sloganıyla 1 Eylül 2021'de yayın hayatına başlayacağı duyurulan ulusal lisanslı kanalın, Türkiye'nin, Türk dünyasının ve Dünyanın sesi olacağını ifade eden Kanal 6 TV Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Doğan, "Yayıncılık ilkemizle en çok izlenen kanal olarak çok kısa sürede hedefimize ulaşacağız." demişti ama 1 Eylül'de yayına başlayamadı. 


KANAL 6 SEYRANTEPE STÜDYOLARINDAYIZ 

Seyit Doğan ile Ankara ve İstanbul'da son detayları görüştük. Kanal 6'nın bağlı olduğu holding binasının değiştirilerek tüm şirketlerin aynı binaya toplanmasına karar verildiği için Seyrantepe'de yeni bina bulundu ve hemen çalışmalara başladık. Dün (15 Kasım 2021) yeni binada Kanal 6 yönetimi ile mimarlarla bir araya gelerek stüdyolar ve ofislerle ilgili yapılacakları belirledik. Çok hızlı bir çalışmayla Kanal 6 markasına yakışır bir çalışma ortamının hazırlanması ve acilen yayına geçilmesi için işleri hızlandırdık. 


Önceden duyurduğumuz gibi, Seyrantepe'deki binaya yerleştiğimiz anda ilk olarak ikinci kanalımız dijital yayına başlayacak. Ardından tadilat ve yeni stüdyo çalışmalarının bir ay süreceğini düşünürsek Kanal 6 da muhtemelen yeni yılın ilk günlerinden önce yayına geçecek. (Yeni gelişmelerde haberimiz güncellenir) 


Basın bülteninde, Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Doğan, yaptığı açıklamasında şu bilgileri vermişti: "Televizyon dünyasına yeni bir soluk, yeni bir ses getireceğiz. Kanal 6 TV ulusal bir kanal olarak görsel medya planlamasının içinde yerini alacak. Alt yapı ve hazırlık çalışmalarını titizlikle tamamladık. Türkiye'nin yeni ekranı, 'Kanal 6 TV' Türkiye'nin, Türk dünyasının ve dünyanın izleyeceği  tarafsız, dürüst, objektif yayın yapan tek kanal olacak. Vizyonumuz, Misyonumuz, İlkelerimizle en çok izlenen kanal hedefine ulaşmak için her türlü araştırmaları yaptık ve çalışmalarımızı yayına hazırladık. Bu alanda bilgi, birikim sahibi olan dev kadromuzla yayın hayatımıza yeni sezon olan 1 Eylül 2021'de başlıyoruz. Kısacası, Kanal 6 TV 'muhteşem' geliyor." 


KANAL 6 İKİ YENİ TELEVİZYONLA GELİYOR 

Şatıroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Doğan, Malatyalı bir iş adamı. Kendisiyle kanalın kuruluş sürecinde fortuna Medya olarak çalışmalara başladık. Şatıroğlu Medya Grubu ile Kanal 6 markasını yeniden yükseltecek olan Seyit Doğan'ın hedefi ilk 6 kanal içerisine girmek. Şu anda holding ile ilgili olarak medya alanında yatırım yapılacağı için yeni bir kurumsal yapılanma süreci içerisinde. Yönetim binasının hazır olması için yoğun çalışmalar sürüyor. Son toplantımızın ardından ''Mayıs'ta virüs kapanması süreci sebebiyle bazı çalışmalar ertelenmişti.'' Haziran 2021'in ilk günlerinde işler hızlanacaktı ama Ekim içerisine kaydırıldı. Henüz yayına başlayamadı. 

Seyit Doğan ile Ankara ve İstanbul'da son detayları görüştük. Kanal 6'nın bağlı olduğu holding binasının değiştirilerek tüm şirketlerin aynı binaya toplanmasına karar verildiği için, yeni bina arayışına girildi. Bugün bir araya gelerek yeni binaya uygun bir kaç stüdyo ve mekanı gezdik. Bina bulunduğu anda hiç vakit kaybetmeden önceden duyurduğumuz gibi önce ikinci kanalı dijital yayına başlayacak. Ardından tadilat ve yeni stüdyo çalışmalarının bir iki ay süreceğini düşünürsek Kanal 6 da muhtemelen yeni yılın ilk günlerinde yayına geçecek. 


SEYİT DOĞAN'LA ANKARA VE İSTANBUL'DA GÖRÜŞTÜK 

En baştan duyurduğumuz gibi, Kanal 6'nın yanı sıra yeni nesle hitap edecek ayrı bir dijital tv kanalı da olacak. Kurumsal işler biraz süreci uzatsa da, ilk olarak Kanal 6'nın gençlere hitaben kuracağı kardeş televizyonu dijital olarak yayına başlayacak. Şu anda Kanal 6 için reklam anlaşmaları yapılmaya devam ediyor. Bir kaç önemli reklam anlaşması için toplantılar yapılıyor. Bir yandan teknik olarak İstanbul'da altyapı hazırlanıyor. Stüdyo dekorları için inşaatlar sürüyor. Önümüzdeki günlerde Kanal 6 yönetimiyle İstanbul'da yeniden bir araya geleceğiz ve son durumu ileteceğiz. Her şeyin hazır olması için bazı ertelemeler oldu ama izleyiciyle buluşmak için aralıksız çalışmalar devam ediyor. İstanbul buluşmamızdan sonra Kanal 6 yönetiminin bize vereceği yeni bilgilere göre haberimizi güncelleyeceğiz. 


Çok önemli bir uyarı: Şu anda Kanal 6'nın herhangi bir web sitesi ve sosyal medya hesabı yok. Benzer isimli veya taklit sayfaların tümü, gerçek Kanal 6 açıldığı zaman mahkeme kararıyla kapattırılacaktır. İsim karışıklığı olmasın.

Kanal 6'nın kuruluş aşamasında fortuna Medya ve fokstar olarak teknik çalışmalarımıza devam ederken, bize çok sayıda sorular gelmesinin yanı sıra çeşitli forum sayfalarında da hakkımızda güzel yorumlar yazılmış olduğu görmek inanın fortuna Medya için büyük mutluluktur. Bu vesileyle herkese teşekkür ederiz. Bize olan güveninizi bilerek, rastladığımız soru ve yorumlarda ''Kanal 6'nın gerçek olup olmadığı'' ile ilgili küçük bir not düşelim. 2017 yılı itibariyle ''Kanal 6 marka sahibi tescilli olarak Seyit Doğan olarak kayıtlı.'' Bu da demek oluyor ki Kanal 6 gerçektir. (Yeni gelişmelerde haberimiz güncellenir) 

KANAL 6 TARİHÇESİ 

Ahmet Özal (1992-1998), Korkmaz Yiğit (1995-1998), Hayyam Garipoğlu (1998-2000), Dinç Bilgin (2000), Türker İnanoğlu (2000), TMSF (2000), Mehmet Emin Karamehmet, Turgay Ciner, Murat Vargı (2001), Cem Uzan (2001-2003), Hayyam Garipoğlu (2003), Özal Group (2003-2008), TMSF (2008) ve son olarak Seyit Doğan (2017) tarihinde Kanal 6'nın sahibi oldu. 

136 yorum:

 1. KANAL.6..NE.ZAMAN.YAYINDA..OLACAK.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çalışmalar devam ediyor. Henüz bir tarih veremeyiz.

   Sil
  2. Güncelleme: Başta, Haziran ayı olarak tarih verilmişti ama sokağa çıkma yasağı sebebiyle ''Yeni yayın dönemi'' olması açısından 1 Eylül tarihine değiştirilmişti. Şu anda son nokta olacak bir evrak işinin tamamlanması bekleniyor. Biz de bununla alakalı olarak Ankara'da bir araya gelip, detayları konuşacağız. Ondan sonra tarih ve detayları vereceğiz. Biz şu anda Ankara'dayız.

   Sil
  3. Adsız25.11.21

   kanal6tv olarak kanal açılmasın lütfen kanalın adı kanal6 olsun ve eski logolarından biri kullanılırsa dahaçok ilgi çeker ve izlenir

   Sil
  4. Sosyal medya ve kurumsal hesapları daha kolay kullanabilmek için böyle tercih ediliyor. Onlarca 6 ismini kullanan sahte hesap var.

   Sil
 2. Adsız6.12.20

  2017 senesindede ilk 4 kanal içine girmek istiyorlardı sanırım işi baya askıya almışlar. kanalın merkezi neresi olacak ? tesekkurler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İstanbul merkezinden yayın yapacak. Marka hakları 2017'de alındı. Geçen süreçte net bir tv kanalı kurma girişimleri olmadı. Çünkü ileriye dönük bir yatırımdı. Bu yıldan itibaren Kanal 6'nın tekrar çıkış yapması için hazırlıklara başladılar. Merkez yönetim binası için yer araştırması yapılıyor şu anda.

   Sil
 3. Kanal 6 hakkında bir gelişme var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir üstteki yoruma verdiğimiz cevabı okuyabilirsiniz.

   Sil
 4. ŞUBAT.AYINDA.KANAL.6.YAYINDA.OLACAKMI.SIMDIDEN.TESEKKURLER.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal ile ilgili haberimiz güncellendi. Yeniden inceleyiniz.

   Sil
  2. kana 6 logosu ekranda görünen logomu ve kanal 6 yayını ne za man başlar nisan 2021 yayınd a olurmu

   Sil
  3. İlk marka alınırken bu logo kullanılmış ama farklı çalışmalar yaptık. Yayına çıkarken hepsi değişebilir. Tarih belli değil.

   Sil
 5. Adsız9.2.21

  kanal 6 ile ilgili çalışmalar şu an ne durumda?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal 6 ile ilgili yeni gelişmeleri ekledik. Haberimizi yeniden okuyunuz.

   Sil
  2. Adsız28.5.21

   Kanal 6 için (TV) ibaresi olmayacak mı? Yani "gerçek" Kanal 6 için olacak mı?

   Sil
 6. Kanal 6 ile ilgili gelinen son nokta nedir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz gecikmeler oldu ama sorun yok. Çalışmalar devam ediyor.

   Sil
 7. bir zamanlar teleon ve cine5 gibi kanallar vardı. Acaba onlar ile lgili bir çalışma var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teleON için yok. Cine5 ise TMSF'de ve çok sorunları var. Açılması zor. Bu linkte CINE 5 haberimiz http://www.fortunatv.com/2020/02/cine-5-al-jazeera-turke-satildi-mi.html

   Sil
 8. kanal 6 9 mayıs 2021 bu tarihte yayında olaçak mış mayıs 1 gibi kanal 6 ekranda çok yakında y ayı ndayız geri sayım saniyesini görürüz tanıtı m türkiyenin ulusal kanalı kanal 6 yı

  YanıtlaSil
 9. Adsız30.5.21

  Kanal 6'nın logosu nasıl olacak acaba? Yukarıdaki resimdeki logo mu yoksa farklı bir logo mu olacak?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haberimizde kullandığımız Kanal 6 logoları tescilli ve orijinaldir.

   Sil
 10. Adsız31.5.21

  Haber bülteni olacak mı kanal 6'da acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kumandalarda kayıtlı ilk 10 kanal içeriklerini örnek gösterebiliriz. Adı üstünde, Kanal 6.

   Sil
 11. Adsız1.6.21

  Frekans çalışmaları sürüyor mu ya diğer kanallar gibi kapanırsa uydudan düşmeyecek kadar bütçeleri var mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz aylardır Kanal 6'nın lisansını hazırda bekletiyoruz. ''Hadi'' dedikleri anda aynı gün frekansa çıkış yapılır.

   Sil
  2. Yatırımcıların ticari sırlarını açıklamıyoruz. Zaten bütçelerini ve cebindeki parayı biz bilemeyiz. Merak da etmeyiz. Bize ne kadar bütçe gerektiği sorulur ve yayın tarihi verilir. Biz de söyleriz ve kabul edilince sözleşme yapıp kuruluma başlarız. ''Bekle'' derler bekleriz, ''başla'' derler başlarız. Bu tamamen yatırımcının elinde olan bir şey. Yayına başladıktan sonra da kanalı nasıl işletirlerse ona göre sonuç alırlar.

   Sil
 12. Adsız1.6.21

  Ekran yüzleri belli mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim önerdiğimiz çok yakışacak bazı isimler var. Ayrıca kendi plan programlarında olan başka isimler de Kanal 6'da yer bulacak.

   Sil
  2. Kanal 6'nın kendi planında olan isimler ünlü mü bilginiz var mı?

   Sil
  3. O isimleri sormadık ama bizim bir kaç tanınmış ekran yüzü önerimiz oldu.

   Sil
 13. Umarım yayın kalitesi logosu kadar kötü değildir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gördüğümüz anda ilk olarak biz de logo değişimini önemle söyledik. Hatta yeni logo hazırladık ve sunduk. Fakat kırmızı logosu çok eskiden hazırlatılmış ve marka tescili bu haliyle yapıldığı için şimdilik böyle kalıyor. Açıkçası kesinlikle değişmeli.

   Sil
 14. Adsız8.7.21

  Logoda sadece 6 kısmı olsa yeter. Ama siz iyi jenerikler hazırlatırsanız af ettireceğini düşünüyorum çalışmalar hala devam ediyor mu gelinen son nokta nedir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İş o aşamaya gelirse olabilir. Şimdilik bir gelişme yok.

   Sil
 15. Bu Kanal6 sanırım çok eskiden beri sürekli el değiştiren bir Kanal6 olsa gerek, iş adamlarının bir türlü vazgeçemediği Kanal6, merakla bekliyoruz bakalım ne gibi bir içerikle ilk 6'ya nasıl oynayacaklarını, Acun Ilıca'lı Türkiye de Reytinglerde 1. olmak Dünyanın en zor ülkesi demişti, sanırım bu sözünü bir kez daha teyit etmiş olacak Kanal6, eee ne diyelim şimdiden hayırlı olsun

  YanıtlaSil
 16. Adsız31.7.21

  Gelinen son nokta nedir Eylül'e yetişiyor mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açıkçası biz de beklemedeyiz. Verilen tarihlerin hiç biri olmadı.

   Sil
  2. Adsız3.8.21

   Yine çalışmaları durdurdu mu
   Seyit Doğan?

   Sil
 17. kanal 6 tv test kart yani bilgi ekranı türksat ta ne zaman gelecek frekansı ne zaman belli olacak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yayına başlamasına yakın sinyal verilir.

   Sil
 18. Adsız15.8.21

  Çalışmalar nasıl gidiyor bazı sitelerde haberler çıktı bile peki eylül'e yayında olacak mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bize verilen tarihleri sizlere duyuruyoruz ve yeni gelişmelerde haberimiz güncelleniyor.

   Sil
  2. kanal 6 2021 ekim sonunda yayında olacakmış doğrumu

   Sil
 19. Adsız17.8.21

  Kanal 6 bünyesinde çalışmak için nereye basvurabiliriz acaba? Kameraman olarak.

  YanıtlaSil
 20. Adsız22.8.21

  Kanal 6 tv adıyla test yayını yapan internet sitesi kanala mı ait?

  YanıtlaSil
 21. kanal 6 hayırlı olsun yeni heber sütüyoları paylaşılır yakında belki kanal 6 dagru heberler güzel dizile r sahah günaydın haberleri şimdiden hoş geldi efsane tv kanalı kanal 6 hayırlı uğurlu olsun tivibu ve digitü rktede yayınları başlar çoķ yakında

  YanıtlaSil
 22. Merhaba Türksat Facebook sayfasında Kanal6 nın yeni logosu paylaşılmış sizin paylaştığınız logo değil Logo değişti mi? 1 Eylül2021 tarihi geldi. YAYINA başlayacak mı? Kanal6 dan ses seda yok. Yine mi erteleniyor

  YanıtlaSil
 23. Olmadı Eylül'e girdik sanırım ertelenmiş yine

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu hafta yeni gelişmeleri paylaşırız.

   Sil
 24. Kanal 6 hayranları baya üzdünüz ama bu gün 1 Eylül hala yayında deyil bu sorun bitmiyormuya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz kanal sahibi ve yöneticileri ne söylüyorsa onu paylaşıyoruz. Bu hafta Ankara'da bir araya geleceğiz ve sonrasında detayları sizlerle paylaşırız.

   Sil
 25. bu gün 1 eylül 2021 kanal 6 uydu yayını başlayacaktı yayını yok

  YanıtlaSil
 26. kanal 6 1 eylülde bu gün gece saat 00:00 da yaýını başlayak ozaman

  YanıtlaSil
 27. Aslında güzel bir tarih rakipler sezona girmeden iyi olurdu yazık ettiler bence en azından tanitim jenerikleri donmeliydi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir kaç gün önce görüştük. Ankara'da evraklarla ilgili son işler tamamlanacak. Biz de Ankara'da bir araya geleceğiz. Sonrasında gelişmeleri aktarırız.

   Sil
 28. Ya kardeşim insanları kandırmayın hani kanal 6 1eylülde yayına başlayacak dediniz nerede adam dediği tarih geçti dürüst olun kanal 6 hayranlarını baya üzdünüz bunu bilin ama 6 gözle kanal 6 yolunu bekliyorlardı ses seda yok neden

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal 6 yönetimi geçtiğimiz aylarda tüm basına bir bülten göndererek 1 Eylül'de başlayacağını duyurmuştu. İthamda bulunmaya gerek yok. Planlar, tarihler değişebilir ama sonuçta Kanal 6 yayına başlayacak.

   Sil
 29. Lütfen kanal 6 net olarak nezaman yayına açır net bir bilgi verinizya.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haberi güncelledik. Dikkatli okuyunuz.

   Sil
  2. haberi günceledinde ama kanal 6 yok nerde kanal 6 için net bilgi istiyorlar açılımı için

   Sil
  3. Tarih vermediğimize göre, demek ki henüz yeni tarih belli değil.

   Sil
 30. Ne zaman açılacağını bilgi verin kanal 6

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sürekli aynı soruyu soruyorsunuz ve aynı cevabı veriyoruz. Yeni tarih verilince haberi güncelleriz.

   Sil
 31. Kanal 6 yayına başliyacak olsa zaten başlardı mayıs 1 olmadı eylül 1 oda olmadı 2022 kanal sahipleride çok emin deyil sanki tivi 6 diye bir kanal frekans bilgerini yayinlamış adamlar test yayinı yapıyor kanal 6 belirsiz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Güncellenen haberimizi yeniden gözden geçirin. Kanal 6 evrak işlerinin tamamlanmasını bekliyor.

   Sil
 32. eylülde bitiyor ama kanal 6 da ses seda yok net bir bilgiverseniz seviniriz kamal 6 hayranları için insanlar kanal 6 için ner bir bilgi beklemekte açılması için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eylül'ün ilk haftasındayız. Eylül yeni başladı. Yakında yayın tarihi verilecektir.

   Sil
 33. yalan olsa hiç verme

  YanıtlaSil
 34. 2017den beri acilcak laf

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal 6'nın marka hakları 2017'de alındı. O tarihlerden itibaren yayın için bir hazırlık yapılmadı. 2020-21'de hazırlıklar başladı. Son detaylar tamamlanınca Eylül ayı içerisinde yayına geçilecektir.

   Sil
 35. neyi güncelediniz sayın fortina biz size diyoruzki kanal 6 neden açılmıyo siz bize diyorsunu haberi günceledik yukarda aynı yazı yukarda biz sizden net bir bilgi istiyoruz kanal 6 sahibiyle ulası milete net bilgi verirseniz çok iyi olur kanal 6 açılsın artıkya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ''Ankara'da bir araya gelip, detayları konuşacağız ve ondan sonra detayları vereceğiz'' diyoruz.

   Sil
 36. günceleme diye yazı yok aynı 1 eylülden beri kanal 6

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ''Ankara'da bir araya gelip, detayları konuşacağız ve ondan sonra detayları vereceğiz'' diyoruz.

   Sil
 37. tivi 6 diye bir kanal açıldı ama kanal 6 yerini dolduramaz milet kanal 6 istiyor izlemek için

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haberimizde de belirttiğimiz gibi, gerçek Kanal 6'nın logosu şu anda bizim haberimizde kullandığımız kırmızı olandır. Orijinal logodan ayırt edebilirsiniz.

   Sil
 38. bu gün okudum kanal 6 20 eylülde bu gün tüksat uydu frekansı paylaşılac akmış ve yayını başlacakmış doğrum udur

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Siz bizim yazdıklarımıza itimat edin. Henüz tarih verilmedi.

   Sil
 39. Bazı sosyal medya sitelerinde 20 Eylül de yayında yazıyor hadi bakalım gorecegiz...KANAL 6 TÜRKİYE EKRANI😉😉😉😉

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O siteler uyduruyor demek ki. Tarih verilse ilk biz duyururuz.

   Sil
 40. tivi 6 bi kanal teset yayın da kanal 6mı bu

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haberimizde de belirttiğimiz gibi, gerçek Kanal 6'nın logosu şu anda bizim haberimizde kullandığımız kırmızı olandır. Orijinal logodan ayırt edebilirsiniz.

   Sil
 41. 20 Eylül çıktı bu sefer de ne zaman vereceksiniz tarihi ya da haberi ne zaman güncelleneceksiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 'Ankara'da bir araya gelip, detayları konuşacağız ve ondan sonra detayları vereceğiz'' diyoruz.

   Sil
 42. Adsız20.9.21

  Haber güncellenmiş gözüküyor ama bir değişiklik göremiyorum bir çok yerde frekans paylaşıldı ama doğrı olduğunu sanmıyorum kanalın bir internet sitesi veya sosyal medya hesabı bile açılmadı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 6 rakamını her kullanan televizyon, bildiğimiz kanal 6 değil. Bizim haberimizde yer alan kırmızı logolu Kanal 6 en eskisi ve orijinali. Televizyon yönetimi, benzer isim kullanan tüm kanalları mahkeme kararı ile kapattıracak. Bu yüzden ilk yayın sinyaline kadar herhangi bir sosyal medya hesabı da açılmadı. Eş zamanlı olarak hepsi başlayacak. Biz fortuna TV olarak Kanal 6 ile sürekli irtibat halindeyiz. Kurumların plan projelerini, mesleki sırlarını açığa vurmadan ''bazı bilgileri'' sizlere sunuyoruz.

   Sil
 43. O tarihi nerede okudunuz bilmiyoruz ama biz henüz bir tarih vermedik.

  YanıtlaSil
 44. Kanal 6 1 eylülde yayındaydı ekim ayı geliyo çıt yok açılmadan kapzndımı acaba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haberi yeniden okuyun. Sorunuzun cevabı içerikte.

   Sil
 45. Kanal 6 internet sitesi nedir fortuna medya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Henüz hiç biri aktif değil. Yayınla eş zamanlı başlayacak.

   Sil
 46. Kardeşim siz kendini kandırıyorsunuz kanal 6 açılacak diye kanal 6 hayata açılamaz milleti kandırmayın devlet tarafından kapatıldı kanal 6

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal 6 yayına başladığı zaman tekrar yorum yazın.

   Sil
 47. Eylülde biti şimdi ne diyeceksiniz 100yıl sonramı açılacak galiba

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 'Ankara'da bir araya gelip, detayları konuşacağız. Ondan sonra tarih ve detayları vereceğiz'' diyoruz.

   Sil
 48. Sizinde tarihimizde bitmiyor yazıklar olsun size bi kanalı açmak bu kadarmı zorya

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başta, Haziran ayı olarak tarih verilmişti ama sokağa çıkma yasağı sebebiyle ''Yeni yayın dönemi'' olması açısından 1 Eylül tarihine değiştirilmişti. Şu anda son nokta olacak bir evrak işinin tamamlanması bekleniyor. Biz de bununla alakalı olarak Ankara'da bir araya gelip, detayları konuşacağız. Ondan sonra tarih ve detayları vereceğiz. Biz şu anda Ankara'dayız.

   Sil
 49. İ. Örüoba25.9.21

  Vikipedide Kanal 6'nın 1998 yılına kadar olan arşivinin ATV'ye satıldığı yazıyordu. Yeni açılacak olan Kanal 6'nın elinde aynı arşiv bulunuyor mudur acaba? Şu çok tartışılan Hügo'da küfreden çocuk konusunda ve Kaygısızlar dizisinin nette bulunamayan bölümleri gibi bazı diğer konularda bu arşiv zaman zaman gündeme geliyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eski arşivle ilgili bir bilgimiz yok.

   Sil
 50. Kanal 6 için ankaradasiniz sonuc ne oldu kanal 6 nazaman yanyında olcak

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz Kanal 6 için Ankara'da değiliz. Ekim'in ilk haftasına kadar fortunaTV olarak Ankara'da çekimlerimiz var. Kanal 6 da bazı evrak işleri için dün Ankara'ya geldi. Zaten sürekli görüşüyoruz ama bir araya gelip uzun uzun konuştuktan sonra yeni plan projeleri sizlere aktaracağız.

   Sil
 51. Hala bu kanal 6 açılmadı neden acaba

  YanıtlaSil
 52. Ses seda yok açılacada benzemiyor dandik bir sürü kanal test yayını yapıyor kanal 6 da çıt yok açılacak olsa açılırdı aslı astarı yok belli ki

  YanıtlaSil
 53. Kumandada ki yeri hala boş,doldurulamadı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal 6 haberimizi güncelledik. Yeniden inceleyin.

   Sil
 54. kanal 6 yı bekliyoruz hasretle yakında belki test yayınına ve prog ram tanıtımı ve frekansı belli olur millet kanal 6 yı hasretle bekliyor lar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal 6 haberimizi güncelledik. Yeniden inceleyin.

   Sil
 55. Kusura bakmayın ama kanal 6 yı çok ama çok erteliyoruz açılması için ne gibi evraklar kalmıştı 2017 beri

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evrak uzmanı mısınız? Kurumların ''evrak'' vb sırlarını açığa vurmuyoruz. Bilinmesi gerekenleri yazımızı güncelleyerek duyuruyoruz. Kasıtlı sorular sormayın.

   Sil
 56. Sizce normalmı kanal6 nın açılmaması baya zaman kaybı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal 6 haberimizi güncelledik. Yeniden inceleyin.

   Sil
 57. 6 rakamı kanal 6 için boş bırakmışım açılana kadar bekliyoruz

  YanıtlaSil
 58. Ekim ayı geldi gidiyor kanal 6'dan ses seda yok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal 6 haberimizi güncelledik. Yeniden inceleyin.

   Sil
 59. Kanal 6 'nın kardeş kanalinınismi ne

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İsmi çoktan belirlendi ama yayına başlarken açıklayacağız.

   Sil
 60. 2021 bitti bitecek ses seda yok kanal6 dan burda yazılanlarda asılsız sanırım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu tür yorumları onaylamıyoruz ama benzer tarzda yazanlara cevap olsun. 28 yıldır en ufak asılsız bir haberimiz olmadı. Yazı içeriklerini ve güncellemeleri okumadan yorum yazdığınız için aynı şeyi tekrar edip duruyorsunuz. Kanal 6 kuruluyor olmasa neden bu kadar detaylı bir haber yapalım ki. Bugün dahil hergün Kanal 6 yönetimiyle toplantılar ve çalışmalar yapıyoruz. Binanın iç dizaynı eş zamanlı olarak yapılıyor ama siz halen aynı şeyi söylüyorsunuz.

   Sil
 61. Adsız15.11.21

  Gelinen son nokta nedir ne zaman başlayacak son gelişmeler nelerdir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tadilatlar başladı. Biz de bir yandan programlarla ilgili toplantılara devam ediyoruz. Teslim tarihi Aralık ilk hafta görünüyor. Hemen dijital kanalın yayını, ardından da Kanal 6 başlayacak.

   Sil
  2. Adsız22.11.21

   Size kolay gelsin şüphem yok iyi olacağından (logo hariç)

   Sil
 62. Kanal 6 yabancı dizi yayınlayacak mı yoksa diğer ulusal kanallar gibi kötü yerli diziler ve programlar mı yayınlayacak birde izleyici isteklerine özem verecek mi yoksa kafasına buyruk şeyler mi yayınlayacak rakipleri gibi? Bu konuda bilgi verme yetkiniz varsa lütfen yanıt verin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç bir kanal, izleyici isteklerine göre yayın yapmaz. İçeriği sunar, beğenilirse devam eder, beğenilmezse yenisi gelir. Kötü dediğiniz diziler de izleyicilerin beğenisine göre ekranlarda yer buluyor. Ana kanalların rakibi olmakla birlikte daha dinamik ve genç görünümlü bir Kanal 6 olması planlanıyor.

   Sil
  2. Demek istediğim tam olarak öyle değil dediğiniz şeyler doğru benim sorduğum şey kanal açıldığında dizi isteğinde bulunsam mail yada telefon üzerinden, kanal 6 yönetimi istekleri değerlendirir mi? Tabi tek kişinin isteğiyle olacak şey değil ama bir çok kişinin istekte bulunmasıyla tutar mı diye deneme maksatlı bir dizi bile yayınlamaz mı? Diğer kanallar sözde izleyici görüşlerini değerlendirmek için izleyici temsilcisi departmanı var ama hepsi bir gösteriş olduğunu gördüm toplu halde arkadaşlarımla dizi isteğinde bulunduk defalarca tüm ulusal kanallara ama o kadar kanalın arasından biri bile yayınlamadı istekleri önemsemiyorlar kanal 6'da diğer kanallar gibi istekleri değerlendirmeyecek mi yada değerlendirecek mi?

   Sil
 63. KANAL 6 VİKİKLEDİ GÜNCELLEMİŞ KANAL 6 TV ARALIK 2021 AYININ İLK HAFTAS TASINDA AÇILALAKMIŞ BU GÜN OKUDUM DOĞRUMUDUR

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vikipedia vb bilgileri bizim web sitemizden alarak güncelliyor ama kendilerine göre kaynağı olmayan tarihler de veriyorlar. Siz bizi takip edin. En doğru bilgileri veriyoruz.

   Sil
 64. KANAL6 EKRANDA BİLGİ EKRANI ÇIKMADI UYDU YAYININA BİR HAFTA KALDI ARALI K İLK HAFTASI YAYINI İÇİN SABIRSIZL IKLA BEKLİYORUZ TÜRKİYENİN TV KANAL I KANAL6 YI

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Henüz yayın tarihi vermedik. Uyduya bir hafta kaldığını da nereden çıkarıyorsunuz. Şu anda binada tadilatlar yeni başladı.

   Sil
  2. Yoruma cevap olarak teslim tarihi Aralık ilk hafta görünüyor yazmışsınız. Dijital kanalı mı kastettiniz?

   Sil
  3. Evet. Önce dijital kanal yayına başlayacak. Binanın içindeki tadilat ona göre yapılıyor.

   Sil
 65. Adsız22.11.21

  Bu logo ile başarılı olması biraz zor bu kadar süreç bekliyorlar yorumları okuduğum kadarıyla siz yeni bir logo tasarlayıp sunmuştunuz bu süre zarfında ona tescil edebilirlerdi neden yapmadılar?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Geçen hafta toplantıda logo konusunu yeniden gündeme getirdik. Hatta Kanal 6'nın ilk logosu da kullanılabilir ama kırmızı yeni logo ile tüm başvurular ve resmi evraklar tamamlandığı için şimdilik değişmeyecek. Ekran tasarımı kaliteli olduktan sonra yeni logoya da alışılır.

   Sil

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com