MEDYA HABERCİSİ
Haber Ara

RUSYA 2018 DÜNYA KUPASI DEĞERLENDİRMESİ

21. DÜNYA KUPASI RUSYA 2018 Futbolseverlerin heyecanla beklediği ve 4 yılda bir düzenlenen 21. Dünya Kupası bugün, Rusya Suudi Arabistan maçıyla başlıyor. Bir çok içinde hikaye barındıran Dünya Kupası'nda, yıldızları izlemek gerçekten paha biçilmez bir keyif. Pele, Maradona, Zidan gibi oyuncuları geçmişten günümüze kadar hatırlarken, günümüzde ise Messi, Ronaldo ve Neymar gibi Superstar oyuncular da bu Dünya kupasında yer alacak. Kim bilir belki bu yıldızlar da 50-60 yıl sonra gençler tarafından yine bilinecek. Bugüne kadar Dünya Kupası'nı 2 farklı kıtadan sadece 8 ülke alırken, belki bu sefer bir sürpriz yaşanacak. Uruguay, Arjantin, Brezilya, Fransa, İngiltere, Almanya, İtalya, İspanya'nın dışında yeni bir ülke neden olmasın? Değişen futbol anlayışı her şeye gebe... Hatta bu Dünya Kupası'nda 2 futbol devi, Hollanda ve İtalya da yok. Bizlerse maalesef tv başında yine başka ülkeleri izlemek zorunda kalacağız. Türkiye'yi Cüneyt Çakır hakem olarak Dünya Kupası'nda temsil edecek. Çocukluğumuzda tutuğumuz, sempati ile baktığımız o Brezilya yine var. Hem de favori. Hayranlıkla izlediğimiz Messi var. Portekizli Ronaldo ve hatta son dönemlerde yıldızı parlayan Mısırlı Salah da var. Belki bunlar bizim için sadece bir teselli olsa gerek. Teselli, çünkü 21 tane Dünya Kupası'na sadece 2 defa katıldığımızı belirtmek isterim. Kaldı ki en farklı skorlardan birisini 1954 İsviçre'de düzenlenen Dünya Kupası'nda 7-0 skor ile Güney Kore'ye karşı alırken, 2002'de hafızalarımızdan hiç gitmeyecek olan bir de Dünya 3.lüğümüz var. Dünya Kupası'na da bir renk kattığımız aşikar. Bakalım bu heyecanı kim bilir ne zaman tekrar yaşayacağız. Ne diyorlar bizler için unutmayalım. ''Türkler otobüse binmeden maç bitmez''. Bu kupadan sürpriz şampiyon çıkmaz belki ama umarım bizim gibi sürpriz bir takım çıkar. DÜNYA KUPASI MAÇLARININ DEĞERLENDİRMESİ 
RUSYA 2018 Dünya Kupası tüm hızıyla devam ederken 32 takımın ilk maçlarını da görme fırsatını yakalamış olduk. İlk yazımda belirttiğim gibi sürprize açık bir turnuva oluyor. Meksika'nın Almanya'yı yenmesi, Arjantin'in İzlanda'ya takılması, Brezilya'nın da İsviçre ile berabere kalması sürprizin başlıcalarıydı. Günümüzde değişen futbolun zaman aralığına baktığımızda makasın daraldığı, taktik anlamda herkesin uyum sagladığı bir Dünya Kupası izliyoruz. Sadece yeteneğin ön planda olamayacağı, multi disipliner bir yapının da önemini kavramış olduk. Son Dünya şampiyonu panzer Almanların Meksika'ya karşı ne kadar çaresiz kaldığını hep birlikte iledik. Pas oyununun yetmediği, istatistiklerin bile üstün olmasına rağmen sonuca yansımadığını gördük. Tek klasik bir anlayıştan çok, hızlı hücum ve iyi alan savunması da sonuç getirmişken, bitiriciliğin daha önemli olduğuna şahit olduk. İngiltere klasik hava topu ve uzun paslarla Tunus'u uzatmalarda yenerken bir hayli zorlandı. Topa sahip olma oranı yüzde 70'e yakın Arjantin lehineyken İzlanda ile berabere kaldılar. Sert geçen Dünya Kupası'nda ilk maçlar sonunda en çok dikkat çekeni kuşkusuz İspanya-Portekiz maçı oldu. 3 gol atan İspanya çok üstün olmasına ragmen biri penaltı diğeri serbest vuruştan ve kaleci hatasından Ronaldo'nun attığı gollerle berabere kaldı. Futbolda ne kadar önlem alırsanız alın bazen rastlantılar ve hesapta olmayan durumlar meydana gelebiliyor. Bakalım daha ne heyecanlı maçlara sahne olacak Rusya 2018. Önemli olan başlangıç değil sonuca varmaktır. Unutmayalım ki 2010'da Dünya Şampiyonu olan İspanya ilk maçında İsviçre'ye yenilmiş ve daha sonra Şampiyon olmuştur. Kim bilir belki de bu Dünya Kupası'nda da yine kötü başlangıçlar yapan devlerden biri mutlu sona ulaşacaktır.

Ekrem Pehlivanoğlu'nun fortunaTV'deki TÜM YAZILARI İÇİN BURAYA TIKLAYIN.nanomag

FTV TÜRK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Yaşam, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


0 fortunaTV.com Konu: “RUSYA 2018 DÜNYA KUPASI DEĞERLENDİRMESİ

    Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com


İSTANBUL HAVA DURUMU