MEDYA HABERCİSİ
Haber Ara

EKOTÜRK TV EKONOMİ KANALINI ZİYARET ETTİK

EkoTürk TV HD, Türkiye'nin Ekonomi Ekranı sloganıyla 22 Ekim 2018'de yayına başladı. Ortaköy'deki modern binalarından yayına başlayan kanalın kurucusu Cengiz Özdemir. Hollanda'da gazete yayın yönetmenliği yanı sıra ilk Türk matbaasını kurma girişimiyle tanıdığımız Özdemir, STAR TV Genel Yayın Yönetmenliği, Çukurova Holding Medya Grup Başkanlığı, Es Medya İcra Kurulu Başkanlığı görevleriyle sektörde tanınan başarılı bir yöneticidir. EKOTÜRK TV 22 Ekim 2018 sabah 06.30'da yayına başladı. Yeni bir kanal olduğu için ufak tefek iletişim ve teknik sorunlar yaşıyordu ama yayın öncesi ve ilk yayınlarda teknik sorunlar olması çok normal bir durum. Ben de ''Anormal olan, sanki ayıp bir şey varmış gibi hiç bir bilgi vermeden sessizliğe bürünmek.'' diye tepki göstermiştim. Bu konuda EKOTÜRK kurucusu Cengiz Özdemir konuyla ilgili beni bilgilendirdi. Cengiz Özdemir; ''Kanalın yeni ve hızlı kurulum aşamasında teknik ve iletişim açısından bazı aksaklıkları oluyor, kısa sürede hepsi tamamlanacak. Diğer tüm platformlarda yayınlar devam ediyor, Türksat için ise bir kaç gün gerekiyor. Bu akşam 21.00'da Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın konuk olduğu program Türksat frekansımızdan izlenebilecek. Kesintisiz uydu yayınımız bir kaç gün içerisinde başlayacak. İnternet sitemiz de aktif olmak üzere'' açıklaması yaparak beni kanala davet etmişti. Digitürk, DSmart, Türksat, Tivibu, KabloTV, Turkcell+ ve VodafoneTV üzerinden yayınlarına devam eden kanalı bugün (14.11.2018) ziyaret ettim. Yemyeşil nefes açıcı bir bahçeden (Ortaköy One) geçerek Ekotürk binasına girdim. Güzel bir karşılama sonrasında Cengiz Özdemir ile bir araya geldik. Birbirimizi daha yakından tanıma fırsatı bulduk. Televizyon dünyasından genel değerlendirmeler yaptık. Reklamcıların televizyon kanallarına bakış açılarından ve sektöre ne kadar yakın ya da uzak olduklarından bahsettik. Ekotürk TV'nin ileriye dönük projelerini konuştuk. Gerçekten çok memnun kaldım ve televizyon olarak yeni başlamış olsalar da kısa sürede güzel bir başlangıç yaptıklarını düşünüyorum. 1 saati aşan görüşmemizin sonrasında stüdyoları ve yayın odalarını gezdik. Şu anda ekrana yansıyan stüdyosu haricinde 2 adet daha stüdyoları var. En güzeli de açık havada yeşillikler içinde bir stüdyo hazırlamış olmaları. Yayın odaları için Dünyada bir kaç büyük kanalın kullandığı otomasyon sistemini tercih etmişler. Teknik olarak hiç bir eksiği yok. Açık ofiste çalışanların bir bölümünde göze çarpan bir kısım var ki orası da üniversite öğrencileri için hazırlanmış. Hem eğitim alıp, hem de Ekotürk'te pratik yapma imkanı bulacak olan öğrenciler için bulunmaz bir fırsat olacak. Kısacası her şey olması gerektiği gibi ve en önemlisi de çalışma ortamının pozitif enerji yansıtmasıydı. Ben de ziyaretimden memnuniyetle ayrıldım. Ekotürk TV'ye teşekkür ediyorum. (Yeni gelişmelerde haberimiz güncellenir) 

EKOTÜRK Frekansı: Digitürk 46. Kanal, Dsmart 99.Kanal, Vodafone 55.Kanal, Türksat 4A Frekans :12245 Mhz, Polarizasyon: Yatay, Sembol: 27500 


EKOTÜRK TV HD TÜRKİYE'NİN EKONOMİ EKRANI 
Türkiye’nin yeni televizyon kanalı EKOTÜRK’ün 15 Ekim 2018 tarihinde yayın hayatına başlamaya hazırlandığını duyurmanın heyecanını yaşıyoruz. Ekonominin ülke gündeminde her zamankinden çok daha fazla yer bulduğu bir dönemde yayına başlıyoruz. Ekonomi izleyicileri için alışkanlık yapacak bir ekran, genel izleyiciler için ise ilgi çekecek, merak uyandıracak, yeni ve içi dolu bir alternatif olmayı hedefliyoruz. Gündelik hayatın içinde ve her alanında ekonominin olduğu gerçeğinin altını çizen, önce insan merkezli bir yayın çizgimiz olacak. EKOTÜRK, ekonominin merkezine insanı yerleştirecek, rakamların yanına duyguları ve hikayeleri de ekleyecek. Türkiye’nin ilk yerli ekonomi kanalı EKOTÜRK, kendini para ve sermaye piyasaları ile sınırlamayacak, finans dili ağırlıklı yayın çizgisiyle sadece bir kesimi hedeflemeyecek ve asla kendi ülkesine yabancılaşmayacak. EKOTÜRK’ün bir ayağı pergel misali Türkiye’de sabit dururken, diğer ayağı dünyanın dört bir yanını dolaşarak piyasaların ve sokağın nabzını tutacak. “Türkiye’nin Ekonomi Ekranı” sadece belirli bir dünyanın değil, bütün dünyanın ekonomi hikayelerine açık olacak. Yakın geleceği konu edinen, ekranlara geldiğinde dünya televizyonlarında büyük ilgi uyandırması beklenen dev yapımlar dünya televizyonları ile aynı zamanda EKOTÜRK’te yayımlanacak. “Türkiye’nin Ekonomi Ekranı” aynı zamanda New York, Londra, Brüksel, Moskova, Dubai, Pekin, Tokyo ve daha pek çok merkezde meydana gelen önemli ekonomik gelişmeleri canlı bağlantılar aracılığıyla anında izleyicilerle buluşturacak. Zengin yayın akışı, deneyimli kadrosu, yeni ekran yüzleri, anlaşılır yayın dili ve izlemeyi keyifli kılacak özgün görsel çizgisiyle EKOTÜRK 15 Ekim 2018’de sizlerle. “Türkiye’nin Ekonomi Ekranı”nda buluşmak üzere. Saygılarımızla,EKO TÜRK TV KURUMSAL BİLGİLER: 
Ekotürk Yayıncılık A.Ş. Mecidiye mah. Mustafa İzzet Efendi sok. No:1 B Blok D:2-3-7-8 Beşiktaş / İstanbul 0212 356 88 70-76 www.ekoturk.com nanomag

FTV TÜRK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Yaşam, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


2 fortunaTV.com Konu: “EKOTÜRK TV EKONOMİ KANALINI ZİYARET ETTİK

  1. Adsız20:34

   Merhaba ben kanalı izleyemiyorum. Digitürk'üm var. Ekotürk Yakında diye bir yazı var

   YanıtlaSil
   Yanıtlar
   1. fortunaTV | Ekotürk TV Türksat yayını kısa süre sonra başlayacak. Detaylar haberimizde mevcut.

    Sil

  Düzgün Türkçe ile hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com


İSTANBUL HAVA DURUMU