MEDYA HABERCİSİ
Haber Ara

TV 100 KANALI OKAN BAYÜLGEN'LE ANLAŞTI

Bu haber ilk defa fortunaTV'de | Ünlü sanatçı Ebru Yaşar'ın eşi Necat Gülseven'e ait 3N Medya Grubu, Bizim EV TV, VIVA TV, TV100, Show Radyo ve Radyo Viva'nın yeni sahibi oldu. Özellikle müzik yayınlarıyla ilgili Ebru Yaşar'ın bir sanatçı olarak katkıları olacaktır. 3N Medya'nın yatırımları ve büyümesi devam ederken, kısa süre sonra yeniden atağa geçerek Habertürk TV'yi satın almak üzere görüşmelere başlandı. ''Satışa SHOW TV'nin de dahil olması mümkün, çünkü kanalda bazı yapımlar final yapmaya başladı. Satış her an gerçekleşebileceği için biz de şimdilik yazımızı detaylandırmak için beklemeye geçiyoruz'' demiştik. Detaylar gelmeye başladı. Habertürk TV satışından vazgeçilmiş olunacak ki, 3N Medya Grubu kendi bünyesindeki TV 100 Kanalını ulusal bazlı haber kanalı olarak dönüştürmek üzere çalışmalara başladı. Bizim de komşumuz olan Mecidiyeköy Profilo AVM'de stüdyolarını kurmaya başlayan kanal muhtemelen Nisan ayında yayınlarına başlayacaktır. Genel Yayın Yönetmenliğini Alican Değer'in yapacağı kanal transferlere başladı. Bizim EV TV'nin kuruluş aşamasından beri irtibat halinde olduğum Alican Değer'le bugün TV100 hakkında görüştüm. İlk defa fortunaTV'de yer alan bilgilere göre, TV100 Haber Kanalı programlı yayın yapacak. Yani ağır haber yoğunluğu değil, eğlence yayınları ve lifestyle içeriklerle daha renkli bir haber kanalı formatı hazırlanıyor. Okan Bayülgen haftada 2 gün program yapacak. Şu anda yayın günü ayarlanmaya çalışılıyor. Cuma-Cumartesi akşamı olması düşünülüyor. Okan Bayülgen'in Mecidiyeköy Torun Center'daki mekanının yine Mecidiyeköy'deki TV100'ün binasına yakınlığını da her ikisinin bir arada yürütebilmesi açısından bir avantaj olarak görüyorum. Malum İstanbul trafiği her işte hesaba katılır. TV100 transferler görüşmelerine devam ediyor. Son olarak Murat Güloğlu ve Emre Buga da ekibe dahil oldu. Şimdilik bu kadar detay yeterli. TV100 ve 3N Medya Grubu hakkında bilgileri burada paylaşmaya devam edeceğim. (Yeni gelişmelerde yazımız güncellenir) 

TV 100 Frekans: 
Türksat 12729 Dikey (V) 30000 VIVA TV, Show Radyo ve Radyo Viva'yı Mayıs 2013'de ''Planet Yerli Televizyon Yayıncılığı AŞ'' satın almıştı. Önemli bir dinleyici kitlesi olan Show Radyo ve Radyo Viva günümüze kadar bilindik yayın anlayışını devam ettirdi. Fakat VIVA TV kimin ellerinde geziyor, ne yapıyorsa kelimenin tam anlamıyla ''Yerlerde sürünüyordu''. Aslında uzun yıllardır VIVA TV için ayrı bir başlık açıp burada bazı konulara değinmek istemiştim ama televizyon kanalı o kadar berbat durumdaydı ki ''yazmaya değmez'' diyerek erteliyordum. Viva gibi değerli bir ismi doğru biçimde kullanamayan yatırımcılara hep hayret ediyordum. Her ne kadar bizdeki Viva Türkiye imajı kötü olsa da, Dünyada televizyon sektöründe ''VIVA TV'' ismi çok çok değerli bir markadır. Çünkü Dünya'da MTV'den sonra ilk akla gelen müzik televizyonu Alman Viva Müzik Kanalıdır. Arada isim benzerliğinden başka hiç bir bağ olmasa da yasal olarak Türkiye'de Viva TV ismini kullanan bir kanalın bu kadar kötü işletiliyor olmasına üzülürdüm. Kanal satın almak için beni arayan hemen her yatırımcıya da önerdiğim bir kanaldı Viva TV ama bir türlü uygun yatırımcı çıkmamıştı. Kocaeli'nin genç iş adamı Bilal Şirin (28) 14 Ağustos 2018'de Planet Yerli Televizyon A.Ş. kanallarını Şirin Medya olarak satın aldı. Bu satışla birlikte Viva TV, Show Radyo, Radyo Viva ve Dijibox ile yeni bir medya grubu oluştu. Sektörde herkes Show Radyo ve Radyo Viva üzerinden haberler yapsa da bu satın almada en büyük marka VIVA TV olmalıydı. Sebebini yukarıda anlatmıştım. VIVA TV markasının içi doğru biçimde doldurulsa beklenmedik bir etki yapacaktır. Tabii ki bunu bir müzik kanalı olarak değil, ismini de göz önünde bulundurursak tematik eğlence kanalı olabilir diye düşünüyorum. Klasik eğlence kanalı değil tabii ki. ''Viva'' İspanyolca ve bazı dillerde ''Canlı, eğlenceli, hayat dolu, neşeli'' anlamına geliyor. Bu anlamı müzik haricinde farklı bir kategoriyle doldurabilirlerse ortaya güzel bir tv kanalı çıkar. ''Müzik hariç'' diyorum çünkü müzik kanalının hiç bir etkisi / faydası olmaz, hatta zararı olur. Satış haberi duyulduğunda ''VIVA TV için aklıma gelen çeşitli projeler var. Başlangıçta milyonluk bütçeler harcamadan, emin adımlarla mütevazı başlayıp, en üst seviyeye çıkarılabilecek bir televizyon olabilir VIVA TV. Böyle bir fikri benimseyecek olurlarsa fikirlerimle ben de yardımcı olabilirim.'' demiştim ama kısa süre sonra medya grubu yeniden satıldı. İş insanı Necat Gülseven 3N Medya Grubu'nu oluşturdu. nanomag

FTV TÜRK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Yaşam, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


0 fortunaTV.com Konu: “TV 100 KANALI OKAN BAYÜLGEN'LE ANLAŞTI

    Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com


İSTANBUL HAVA DURUMU