SON HABERLER

[fortunaTV][bsummary]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[pınaraktaş][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][twocolumns]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

BENİ AFFET DİZİSİ DALGA MI GEÇİYOR


Star'da uzun süredir yayınlanan ''Beni Affet'' dizisinde akıl almaz sahnelere şahit oluyoruz. Çekimleri Ankara'da tiyatrocularla yapılan dizinin hemen her bölümünde, küçük bir takip sahnesi ya da burnunun dibinde saklanan birini ''görememekle'' alakalı sahneler ekrana geliyor. Entrika, bağırma ve kavganın hiç bitmediği son derece vasat olan bu dizide, kasıtlı olarak yapıldığı belli olan çok basit hareketlere şahit oluyoruz. Bir örnek vermek gerekirse; ''Adam koskoca bir ovada yürüyor. Kendisini 1 metre arkasından takip eden biri var. (Mecazi anlamda değil gerçekten 1 metre arkasında) Adam bir an duraklayıp arkasına bakıyor ve takip eden kişi de aniden durup havaya bakarak ıslık çalıyor. Takip edilen adam koskoca ovada arkasında duran bu kişiden hiç şüphelenmiyor ve yoluna devam ediyor. 

Başka bir bölümde ise, iki kişi ormanda gizli konulardan bahsediyor. Küçük bir ağacın arkasına saklanan kişi bu konuşmayı 1 metre yanlarında dinliyor ama ağacın arkasına saklanan adamı kimse görmüyor. Burada kullandığım fotoğrafta da, arkasındaki dolapta saklanan adamı görmüyor. Bu örnekleri onlarcasıyla çoğaltabilirim. Eğer 10 dakika izlerseniz mutlaka bu tür saçmalıklara şahit olursunuz. Bilinçli olarak ''alt seviye iş yapmaya çalıştıkları belli olan'' bu yapımın kendini toparlaması gerektiğini düşünüyorum. Artık izleyicisiyle dalga geçme moduna girildi. Benzer formatlar aynı kuşakta diğer kanallarda da ''ne yazık ki'' yayınlanıyor. Türk dizileri bir çok yabancı ülkede yayınlandığı için Beni Affet' ve benzer dizilerin berbat bir imaj yansıttığını düşünüyorum. Bizim insanlarımız alt seviye değil. Bu tür alt seviye işlerle toplumu belli bir düzeyin aşağısında tutmak amacı varsa yanlış yoldasınız benden söylemesi. Beni affedin ama hiç bir uyarıyı boşuna yapmam bilirsiniz. 

KONUSU: Ankara'nın sayılı ailelerinden Osman Kozan'ın ailesini ve çocuklarını konu alıyor. Sadece kendi doğrularını çocuklarına dayatan ve tek tek hepsini mutsuz eden bir babanın ve babaların günahı yüzünden aşklarını yitiren çocukların hikayesi. OYUNCULAR: Şeyma Korkmaz, Tolga Akman, Ulviye Karaca, Nusret Şenay, Aleyna Eroğlu, Can Arpacı, Ceren Y. Karakoç, Gökberk Yıldırım, İlkay Kayku Atalay, Okan Şenozan, Zeynep Aytek Metin, Begüm Günceler, Mert Abidin Yerli, Ayça Kılınçer, Tuncer Yığcı, Temmuz Gürkan Karaca, Cansın Yılmaz, Şebnem Tumba Yıldırım, Nermin Uğur, Ünsal Coşar, Zeynep Şirin Giobbi, İpek Atagün Gezener, Ezgi Bozkurt, Başak Vural, Gaye Turgut Evin, Mert Altınışık, Zeynep Yasa, Ötüken Hürmüzlü, Gamze İğdiroğlu Başarır, Deniz Evin, Cüneyt Mete, Yağmur Özbasmacı Mermer, Mithat Erdemli, Okan Şenozan, Banu Güngör İnal, Murat Danacı, Baki Çiftçi, Sıla Saraç, Metehan Şahiner, Önder Atakanlı, 


SENARİST: Ayşem Özge Yoldaş, Baran Yıldırım, 
Merve Ateşoğlu, Vural Balıkçı,
YÖNETMEN: Nilgün Sağyaşar
YAPIM: Focus Film 
FRAGMAN: 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com