SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[medikalite][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

TRT SPOR YILDIZ KANALI

Bu haber ilk defa fortunaTV'de: Medyada gündeme gelmese de, TRT İstanbul stüdyolarının modern yeni binasının tamamlanmasına kısa süre kaldı. ''Bina hazır ve şu anda iç kısımları dekore ediliyor. Mart-Nisan 2019 arasına yetiştirilecek olan stüdyolarla birlikte TRT'nin bazı kanalları yeni binadan yayına devam edecek'' demiştik. Bahsettiğim yeni bina taşınmasının en büyüğü TRT Spor'da olacaktı ve oldu. Yeni yayın döneminde kendini yenileyen TRT, logo ve ekran görsellerini değiştirdi. TRT Spor 2 Kanalı'nın ise TRT Spor Artı ismini alması için çalışmalar vardı. TRT Spor Yıldız isminde karar kılındı. Yayın ve logo dönüşümü yapıldı. Her zaman olduğu gibi yine medyada ilk defa fortunaTV yeni logoyu tanıttı. 


TRT Spor Kanalı, 9 Ağustos 2010 (TRT 3-Spor) ve 11 Nisan 2011 (TRT Spor) ismiyle kurulan bir spor televizyonu. İlgi ve talepler doğrultusunda yayın içeriklerinin büyük bölümünü futbola ayıran TRT Spor HD Kanalı'nın yanı sıra, 1 Mart 2019 tarihinden itibaren TRT Spor 2 Kanalı'nın yayına başlaması bekleniyordu ama ertelenmişti. 27 Eylül 2019'da yayına başlayan TRT Spor 2'nin içeriğinde Amatör Sporlar dahil bütün spor branşlarına yer veriliyor. 23 Eylül 2020'den itibaren TRT Spor 2 Kanalı isim ve logo değiştirerek TRT Spor Artı ismini aldı. TRT Spor Artı Kanalı'nda, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Atletizm, Güreş, Bilardo, Tekvando, Tenis, Ampute Futbol ve diğer tüm spor dalları yer alacak. Futbol'u yine ağırlıklı olarak TRT Spor Kanalında seyredeceğiz. TRT Spor Artı HD yayın yapıyor. (Yeni gelişmelerde haberimiz güncellenir) 


TRT SPOR YILDIZ KANAL VİZYONU 
TRT Spor 2 Kanalı isim ve logo değiştirerek TRT Spor Yıldız ismini aldı. TRT Spor Artı isminden vazgeçilerek 19 Mayıs 2021'de TRT Spor Yıldız olarak yayına geçti. Atletizmden güreşe, yüzmeden voleybola, tenisten bisiklete, basketboldan haltere kadar tüm branşlar, Ulusal ve Uluslararası spor organizasyonları.

Sporun tüm renkleri, TRT Genel müdürlüğü ile Gençlik ve Spor bakanlığı iş birliğinde spor severler ile buluşacak. Türk spor medyasının amiral gemisi TRT Spor, dev bir projeyi hayata geçirdi. Ulusal ve Uluslararası bir çok spor organizasyonunun canlı yayını, atletizmden yüzmeye, voleyboldan, güreşe, basketboldan bisiklete kadar spora dair her şey bu ekranda olacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TRT Genel Müdürlüğü işbirliğinde hayat bulan bu dev projenin amacı spor kültürüne katkı sağlamak. Kamu yayıncısı TRT, her zaman olduğu gibi yine şifresiz ve hiç bir ek ücret olmadan bu hizmeti sizlerle buluşturuyor. TRT Spor Artı Kanalı Frekansı: 
Türksat 11.958 Dikey (V) 27500 

2 yorum:

 1. Adsız19.5.21

  Arada tektrar TRT Spor 2'ye dönüşüm yapıyor sebebi nedir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Televizyon kanalları isim veya logo değiştirdiği zaman tüm izleyicilerin haberdar olabilmesi için bir hafta kadar ''dönüşüm'' vurgusu yaparak eski ve yeni logoyu birlikte kullanır. Sonrasında tamamen yeni logo ve isme geçilir.

   Sil

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com