SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[medikalite][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

ARKADAŞIM KARIM OLUNCA (2019) TİYATRO

Tiyatro KALE'nin, ''Arkadaşım Karım Olunca'' oyunu, 03 Mayıs 2019 Cuma - Saat: 20:30 ve 11 Mayıs 2019 Cumartesi - Saat 20:45 İstanbul Profilo Kültür Merkezi'nde sahneleniyor. 
Oyunun Adı: Arkadaşım Karım Olunca
Yazan: Mahmut Yesari Yöneten: Kayhan Kaban
Oyuncular: Kayhan KABAN, Onur ÇATAKÇİNLER, Can ÇETİN, Serdar UZKAN, Samet SARIKAYA, Oğuz ÇAYLAK, Burhan KIVILCIM, Zeynep YAYLICUOĞLU, A. Özlem DURAN, Pelin BİLİR, Tuba KARADUMAN, Aysun ARU, Duygu YEŞİLBAŞ.
Oyunun Konusu: 
Avukat olan Bülent, Mısırda ki; zengin halasının himayesinde yaşamaktadır. Bir gün yine parasız kalan Bülent, halasından para ister, halası para yerine nasihatte bulur, artık evlenmesi yönünde baskı yapar.. Bülent’in en yakın arkadaşı olan Hüsnü, nişanlısı ile ziyaretine geldiğinde, arkadaşına konuyu anlatır. Arkadaşına olmayan karısının ağzından halasına mektup yazmasını ister. Uşağı Rıfkı’ya halasının, gönderdiği kadın elbiseleri birilerine vermesini söyler. Hüsnü, mektubu yazarken uşağın elindeki kadın elbisesini görür, oynayacağı tiyatro oyununda kendisi için uygun bir kostüm olduğunu düşünerek alır. Denemek için elbiseyi giyinir, O esnada Mısırda yaşayan Bülent’in halası çıkıp gelir. Hüsnü’nün üzerinde kendisinin gönderdiği elbiseyi görünce, gelini zanneder. Bundan sonra olaylar, iyice komik ve içinden çıkılmaz bir hal alır. 

Bilgi için: www.TiyatroKALE.com 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com