SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[medikalite][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

TÜRKİYE VE RUSYA İDLİB İÇİN ANLAŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, İdlib konusunda anlaştı. Moskova'daki zirve 5 saat 40 dk sürdü. İdlib'de M4 karayolunda 6 km derinliğinde güvenli bölge oluşturulacak. 

TÜRKİYE TETİKTE HEPİMİZ ALARMDAYIZ 
Türk askerine İdlib'te hava saldırısı düzenlendi. 36 şehit ve hayati tehlikesi olmayan 29 yaralımız var. Mehmetçik, İdlib'te 3138'den fazla Esed'e bağlı askerler etkisiz hale getirdi. ''Acil Eylem Planı'' doğrultusunda devletimiz gerekeni yapmaya başladı. Belirlenen tüm noktalara misliyle karşılık veriliyor. Türk ordusu, 94 tank, 37 obüs topu, 28 çok namlulu roketatar, 17 zırhlı aracın bulunduğu 300'e yakın araç gereci imha etti. Türkiye alarm duruma geçti. Tüm ilgili personelin izinleri acil olarak kaldırıldı ve personel, birliklerine geri çağrıldı. Diyarbakır, Batman, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve bölgedeki askeri birliklerin harekat merkezleri "acil" koduyla ikinci bir emirde harekata hazır olacak şekilde talimatlandırıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen ve saatler süren toplantıda Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, MİT Başkanı Hakan Fidan ve üst düzey komutanlar katıldı. 

GÖÇMENLER AVRUPA'YA GEÇEBİLİYOR 
Türkiye, Avrupa'ya gitmek isteyen göçmenlere de kara ve deniz sınırlarından kapılarını açtı. 6 milyona yakın göçmen akın akın sınırlara ilerliyor. Türkiye'ye verilen sözlerin hiç birini yerine getirmeyen Avrupa, göçmenlerin yeni adresi oluyor. Bu ne anlama geliyor; ''Göçmenler zorla gönderilmiyor. Bugüne kadar sınırı geçmesi engellenen göçmenlere artık engel olunmuyor. Avrupa'ya gitmek isteyenler sınırı geçebiliyor.'' SURİYE'DE NE İŞİMİZ VAR 
Başkan Erdoğan; ''Esed zulmüne maruz kalan Suriye halkı Türkiye'den yardım istedi. Bizim ne petrol, ne de orada toprak derdimiz var. Bir güvenli bölgeyle sınırlarımızı teminat altına almak istiyoruz. Bugün Suriye'yi fiilen 3'e bölenlerin Türkiye'nin bütünlüğüne saygı göstereceğini düşünmek gafletten öte bir durumdur. Karşımızdaki senaryonun hedefi Suriye değil, Türkiye'dir! Suriye'de istediklerini alanlar, namlularını Türkiye'ye çevirecektir. Suriye'de verilen mücadelenin hepimizin geleceği ile ilgili olduğunu herkesin görmesi ve kabul etmesi gerekiyor. 'Türkiye'nin Suriye'de ne işi var' sorusu, Türkiye'nin kendisine düşman olan bir rejime teslim olalım önerisidir. Bunlara teslim mi olalım. Ülkemize düşman rejime boyun mu eğelim? Bir an için empati yaparak Suriye’de ne işimiz var diyenlere hak verip hemen bugün son askerimize kadar oradan çıktığımızı düşünelim. Türkiye olarak yarın sabaha daha güvenli, huzurlu, güçlü bir şekilde mi uyanacağız? Rusya'sından Amerika'sına, rejiminden terör örgütlerine kadar mücadele ettiğimiz herkes tüm projelerinden vazgeçip bizi mi alkışlayacak? Milyonlarca Suriyeli güle oynaya evlerine dönüp kendilerine yeni bir gelecek mi acaba kuracaklar?'' 

VATANDAŞLAR HAZIR 
Türkiye'de bir çok şehirde vatandaşlar Mehmetçik'e destek için sokaklara çıktı. Herkes, İran ve Rusya'nın alacağı pozisyonu gözlemleyerek devletimizden gelecek talimatlara göre hareket etmek için bekliyor. ''Bilinmelidir ki, 82 milyonu içeride ve 200 milyonu dışarıda olmak üzere tüm Türk Milleti askerdir!'' ÖNEMLİ UYARI: 
Vatandaşlarımız, kaynağı belli olmayan haber ve paylaşımları ciddiye almamalı. Bu tür paylaşımlara yorum yazmanız bile asılsız haberlerin yayılmasına sebep olmaktadır. 

Özellikle sosyal medyada ''söylentiler yayılarak'' birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik organize hareketlere dikkat etmeli. 

Operasyon yerlerinden görüntü paylaşmayınız. Devlet sırlarını ortaya çıkarabilecek tahmin ve yorumlarda bulunmayınız. Türkiye'nin güçlü bir devlet olduğunu ve kuvvetli olduğumuzu paylaşarak destek olabilirsiniz. Bayrağımız rengini şehit kanlarından almıştır. Siyah-beyaz bayrak resimleri yerine kırmızı bayrağımızla anma paylaşımı yapabilirsiniz. 

Devletimizin yapacağı açıklamalara göre tüm talimatlara harfiyen uyunuz. Bir afet durumunda, bölgedeki telefonlar meşgul edilmemelidir. Acil görüşme yapılma ihtiyacı durumunda ''çok kısa'' iletişim kurulmalıdır. Mülki ve idari amirler de görev başında meşgul edilmemelidir. Araçlarınızı kenara çekin ve arama kurtarma ekiplerine yardımcı olun. İhtiyaç halinde hastanelere ulaşarak kan verin. 

ACİL DURUM TELEFONLARI 
AFAD: 122 

TÜRK KIZILAYI: 168 
Acil Servis (Ambulans): 112 
Yangın: 110 
Alo Trafik: 154 
Polis İmdat: 155 
Jandarma İmdat: 156 
Orman Yangını: 177 
Cenaze Hizmetleri: 188 

İSTANBUL'DA ACİL TOPLANMA ALANLARI 
Abbasağa, Avcılar Denizköşkler Sahil Parkı, Ataşehir’de Mehmet Akif Ersoy Parkı, Beşiktaş’ta Maçka Demokrasi Parkı, Fındıklı, Şair Nedim, Balmumcu, Bebek Aşiyan Parkı, Ulus Parkı, Yıldız Parkları, Başakşehir’de Bahçeşehir Park Gölet, Bakırköy Botanik Parkı, Çekmeköy Doğa Parkı, Eyüp Mostar Parkı ve Rami Kışlası, Fatih Gülhane Parkı, Kadıköy Göztepe, Moda ve Özgürlük Parkları, Kartal Dragos Sahili, Kağıthane Hasbahçe Mesire Alanı, Sarıyer’de Emirgan Parkı, Şişli 75. Yıl Çocuk Parkı, Taksim Gezi Parkı, Üsküdar Millet Parkı, Son Dakika, Son Durum, Felaket Habercisi, Olaylar ve anlık haberler bu başlık altında yer alır. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com