📣 SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

📺 MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

🎬 SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

💎 MODERNİZE

[modernize][bsummary]

🔬 AKTÜEL | BİLGİSEL

[Bilgisel][bsummary]

🎵 MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

🏆 SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

▶️ VIDEO

[video][bigposts]

✍️ KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

BBC FIRST İÇERİKLERİ GAIN'DE

Gain video içerik platformu 30 Aralık 2020'de yayına başladı. Türkiye’deki dijital içerik platformu Gain, sadece mobil uygulama ile dikey formatta içerik sunuyor. Yani telefonla içerik izleyenleri hedef kitle olarak belirlemiş olan bir mobil platform. Dikey formatta dizi ve film denemelerine de yer verilen platformda her bölümü yaklaşık on dakikadan oluşacak içerikler sunuluyor. Dikey formatta kısa içerikler yayınlayan dijital platform, bir çok tanınmış ismi bir araya getiriyor. 

Farklı kategori yayınları çeşitli alanlardan seçen platformda yer alan isimlerden bazıları Ahmet Mümtaz Taylan, Can Bonomo, Devin Özgür Çınar, Engin Günaydın, Gaye Su Akyol, İlber Ortaylı ve Vedat Milor olarak lanse edildi. Teknik olarak çok eksiklikleri olduğu göze çarpan platformda hataların giderilmesi bekleniyordu o da halledildi. Yeni sezonda, Eylül 2022'den itibaren BBC First içerikleri Gain platformunda olacak. 


''Gain (Okunuşu: Geyn)'' ne demek diye soracak olursanız, sözlük anlamında ''faydalı kazanım'' olarak görünse de ses ve görüntü sistemlerinde ses seviyesi ve görüntü ayarlarını yaptığımız düğmeye ''Gain Ayarı'' demekteyiz. Mesela müzikte ''Gain'i aç'' dediğimizde ''sesi yükselt'' anlamına gelir. Görüntüde ise ''Gain'i kıs'' dediğimizde (normalden daha parlak bir görüntüde) ''Işığı kısmak'' anlamına geliyor. Yani her haliyle denge sağlayan bir araçtır Gain. 

📡 TV KANALLARI