SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[medikalite][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

ALEV ALEV DİZİSİ OYUNCULARI VE KONUSU

Show TV'nin bu sezona damgasını vuran ''Alev Alev'' dizisi yayınlanmaya başladı. İlk bölümden itibaren büyük beğeni topladı. 

KONUSU: Dokunduğu tüm hayatları değiştiren alevler, bir yangının külünden yeşeren çiçekler… Kendini bulmanın, yola devam etmenin, adalet arayışı ve gerçek aşkın hikayesi… Cemre, aşkla evlendiği kocasının psikolojik ve fiziksel şiddetinden mustaripken küçük kızıyla birlikte bu yaşamdan kurtulmaya çalışır. Rüya, varlıklı yaşantısında hayatın acı gerçekleri ile hiç karşılaşmamıştır ve kendi güvenlikli dünyasında yaşar. Çiçek’in ise tek arzusu evlenip mutlu bir yuva kurmaktır ve bunu hayatının merkezine alır. Ancak bu üç kadının yaşamı, bir yangın ile sonsuza kadar değişecektir. Cemre, Rüya ve Çiçek hayatlarının sıfır noktasına gelerek oldukça zorlu bir mücadele içinde kendilerini bulacaklardır. 

ELEŞTİRİ: Alev Alev 2020'de en iyi giriş yapan dizi pozisyonunda. Cemre, Çelebi, Ozan, İskender, Tomris karakterleri ustalıklarını gösteriyor. Diğerlerinin çok iyi oynamadıklarını düşünsem de performans olarak müthiş bir uyum içerisindeler. Sadece, Ali rolünü üstlenen oyuncu, özellikle ''sinirlenme, üzülme ve ağlama'' mimiklerinde ilk bölümden beri çok zayıf kalıyor. 3-4 bölüm sonra toparlanır diye bekledik ama en zayıf halka durumunda. Dizideki kalıcı rolü gereği oyuncunun imaj ve karakterini değiştirmek gerekiyor. Yani, düz oynayacağı ve abartılı duygu yansıtmaya çalışmayacağı diyaloglar yazılmalı. Diğer en büyük eleştirimiz ise yüzünün yarısı yandıktan sonra karakterin kim olduğunu hiç kimsenin tanıyamaması. İzleyici bile sargılı oyuncunun kim olduğunu gözünden anlarken, dizideki en yakınlarının anlayamaması saçmalık olarak kayda geçti. Daha kapalı bir maske kullanılsaydı o zaman kabul edilebilirdi. Bütünüyle çok güzel bir dizi ve aksiyon sahnelerini de tebrik etmek gerekiyor. Mart 2021 boyunca dizide konu eksikliği çekiliyor olacak ki aşk hikayeleriyle bölümler şişirildi ve çok sıkıcı olmaya başladı. Eski sevgililerle doldurulan dizide karakterler aralarındaki ilişki sorunları çok basit ve yavan oldu. 4 bölüm boyunca neredeyse hiç bir ilerleme olmadı. Bu senaryo baştan beri Cemre, Çelebi, Ozan, İskender dörtlüsünü merkezine aldığı için odak noktasının dışına çok fazla taşmamak lazımdı. Dizideki her karakterin eski sevgilisi, yeni sevgilisi, muhtemel sevgilisi piyasaya çıkıyor ve aşk iksirine döndü hikaye. Artık final zamanını çağıran bir senaryo haline geldi. 


OYUNCULAR: Demet Evgar, Hazar Ergüçlü, Dilan Çiçek Deniz, Cem Bender, Berkay Ateş, Cihangir Ceyhan, Berker Güven, Toprak Can Adıgüzel, Zuhal Olcay, 
Cem Sürgit, Yiğit Sertdemir 
SENARİST: Burcu Görgün Toptaş 
YÖNETMEN: Ahmet Katıksız 
YAPIM: Ay Yapım Kerem Çatay
FRAGMAN: 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com