SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[medikalite][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

TEŞKİLAT DİZİSİ OYUNCULARI VE KONUSU


TRT'nin beğeniyle izlenen ''Teşkilat'' dizisi farklı konusuyla dikkat çekiyor. Ankara'da çekilen dizi, MİT istihbaratı merkezine alarak Türkiye’nin isimsiz kahramanlarının öyküsünü anlatıyor.

KONUSU: Türkiye’nin isimsiz kahramanlarının hikayeleri ilk kez tüm gerçekliği ile ''Teşkilat'ta ekrana geliyor. Dizinin kahramanlarına canlandıran oyuncular, karakterleri için derinlemesine araştırmalar yaptılar. Gerçek olayların dokümanlarından ve konunun uzmanlarından eğitim aldılar. Türk Milli İstihbaratı'nın kuruluşundan bu yana imza attığı olağanüstü başarıların nefes kesici hikayeleri, ''Teşkilat'ta gün yüzüne çıkıyor. İstihbarat teşkilatının, tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi olağanüstü yetenekli ve korkusuz üyelerinden oluşan çok özel bir ekibinin hikayesini anlatıyor. Ve ilk bölümünde yedi vatan sevdalısı kahramanın kendileri için alınan ''kağıt üstünde ölüm'' kararıyla çok konuşuldular. 


ELEŞTİRİ: Teşkilat dizisi teknik olarak çok başarılı ama bir (color) renk atmak lazım. Konusu çok iyi ve sadece bir dizi olmanın daha ilerisinde görevleri var. Oyunculuklar biraz dizinin ruhunu yansıtmaktan uzak kalıyor. Dövüş sahnelerinde ise son derece başarısız. Yumrukların temas etmediği bariz biçimde görülüyor. Yönetmen, film mantığıyla hareket ederek, dövüş sahnelerinde yumruğun tam temas edeceği anda tek kare hızlı çekim bir efektle basit oyunculuğu örtebilir. Farklı bir teknik de deneyebilir. Mevcut haliyle neredeyse sille tokat girişseler daha inandırıcı olacak. Bütün bunların dışında sezonun en iyi yapımlarından biri olduğunu da belirtelim. 


OYUNCULAR: Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal Yurtcu, Mesut Akusta, Ezgi Eyüboğlu, Tuncer Salman, Ezgi Şenler, Mehmet Usta, Nihat Altınkaya, Serdar Yeğin, Ahmet Uğur Say ve Yavuz Bingöl 
SENARİST: Teşkilat Yazı Grubu 
YÖNETMEN: Ketche Hakan Kırvavaç 
YAPIM: 
TIMS&B Productions Timur Savcı ve Burak Sağyaşar 
FRAGMAN: 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com