SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[medikalite][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

RTÜK'TE MUHALİF ÜYELERİN GÖREVİ

RTÜK üyeleri koltukta: AKP: 4 üye, MHP: 2 üye, CHP: 2 üye, HDP:1 üye / İktidar: 6 üye, Muhalefet: 3 üye olarak yer alıyor. Yani kararlar bu yönetimin oylarıyla alınıyor ve her partinin RTÜK'te söz hakkı var. En ufak RTÜK eleştirisinde ''Hükumetin adamları'' diyorlar ama bu tamamen siyasi bir söylem. 

RTÜK üyesi muhalif İlhan Taşçı diyor ki, ''RTÜK sadece muhalif kanallara ceza veriyor. 2021'de hep muhalif kanallar ceza aldı'' diye tablo paylaşıyor. Halk TV: 18, Tele 1: 15, Fox: 9, KRT: 8 kez ceza alırken, A Haber, 24, TVNET, Ülke TV, TGRT ve Kanal7'nin sıfır ceza almasını işaret ederek ''Sadece Muhaliflere'' yaptırım olduğunu iddia ediyor. Rakam vererek, ''Bu 20 ceza aldı, bu hiç almadı'' diyerek ceza almak zorundalarmış gibi ''Bu tablonun adını siz koyun'' diyor.

Fazla yormayın kendinizi, adını biz koyuverelim. ''Muhalif kanallar, hükumete yüklenirken dozu kaçırıyor ve sürekli ihlal yapıyor. Bunu, ceza yiyeceklerini bilerek yapıyorlar. Hatta Türkiye'ye işgalci diyecek kadar ileri gittiler.'' Televizyoncuyum diyen herkes bu ihlallerin cezalandırılacağını bilir ama bu tür kanalları televizyoncular değil, gazeteciler yönettiği için konuşurken ekranda dozu ayarlayamıyorlar.

Muhalif RTÜK üyelerine bir kaç sorumuz olacak:

1- RTÜK üyeleri muhalefet partilerine yakın kanalları savunmak için mi o koltukta, yoksa televizyon yayınlarının düzenli olması için mi çalışıyorlar? Kanallara eşit mesafedeler mi?

2- Halk TV, Tele 1, Fox ve KRT televizyonları hangi yayınları sebebiyle cezalar aldılar? Bu kusurlu bulunan yayınlar sizce ceza gerektirmiyor mu? Gerektirmiyorsa, örnek vererek vatandaşa anlatın? Neden muhalif kanalları hiç eleştirmiyorsunuz?

3- A Haber, 24, TVNET, Ülke TV, TGRT ve Kanal7 televizyonlarına hangi kusurlu yayın için ceza verilmesi gerekiyordu da verilmedi? Siz bu kanallara hangi yayınları sebebiyle ceza verirdiniz, bir kaç örnek verin? 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com