🛰️ MEDYA HABER

[tv][bsummary]

🎬 SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

🎵 MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

💎 MODERNİZE

[modernize][bsummary]

🔬 AKTÜEL

[Bilgisel][bsummary]

🗃️ DOKÜMAN

[Doküman][bsummary]

🚘 LANSMAN

[lansman][bsummary]

🏆 SPOR

[Spor Habercisi][bsummary]

🎤 RÖPORTAJ

[röportaj][twocolumns]

🚨 ALARM

[Alarm][bigposts]

MUBI DİJİTAL VIDEO İÇERİK PLATFORMU

Mubi Dijital Video İçerik Platformu, Türkiye'de rakipleri gibi devasa reklam kampanyalarıyla başlamadı. Uzun süre adım adım ilerledi ve internet reklamlarıyla bilinirliğini artırdı. Kendine has izleyici kitlesini yakaladıktan sonra, tanıtımını zenginleştirdi. Bence doğru bir strateji oldu. Aynı fikirde olduğum; ''Popüler demek her zaman iyi demek değildir'' düşüncesiyle alternatif içerik sunuyorlar. Diyorlar ki, ''MUBI'yi ilk kez hayal ettiğimizde aklımızda beş soru vardı'' 

Neden Tokyo'da bir kafede otururken, iPad'inde In the Mood for Love izleyemiyorsun? 

Antonioni için aynı sevgiyi paylaşan insanlarla tanışmak neden bu kadar zor? 

Tati'nin Playtime 'ını iyi geleceğini düşündüğün bir arkadaşına anında gönderebilmek harika olmaz mı? (Film terapisi gibisi yok!) 

Filmler internette neden korkunç gözüküyor? 

Neden High Fidelity'deki John Cusack gibi konuşuyoruz? 

Ve olan oldu. Herkesin kendi film kütüphanesine sahip olduğu düşüncesine karşı koyamadık. Kendi küçük sineman, dilediğin zaman, dilediğin yerde. 

Sonuçta, herkes Cannes Film Festivali'ne katılamayabilir – hele de bir öğretmensen veya Winnipeg'de yaşıyorsan (veya ikisi birden) – ancak bu, Kubrick'in filmlerini kronolojik açıdan tersten sayamayacağın veya yaşadığın yerde gösterime girmeyecek olan yeni Kitano filmini izlemek konusunda çaresiz olduğun anlamına gelmiyor. 

Bizim çıkış noktamız bu: Popüler demek her zaman iyi demek değildir. 


Film kütüphanemiz, Belçika'da bir sinema salonunu bir hafta boyunca – hatta bir gün bile – dolduramayacak vizyoner filmlerle dolup taşar. Ancak dünyanın altını üstüne getirirsen bu nadir sinematik sunumlar için bile binlerce seyirci bulabilirsin. Sadece farklı zaman dilimlerinde veya Belçika sinemalarından uzakta yaşadıkları için binlerce insanın göz ardı edilmesi gerektiğini düşünmüyoruz. Birisi titizlikle bir film yapma ihtiyacı duyduysa, bu başka bir yerde başka birinin de izlemesi gerektiği anlamına gelir. Daha da önemlisi, bu biri sen olabilirsin. Veya Martin Scorsese (o da üyelerimizden biri). Annie Hall'dan The Royal Tenenbaums'a, favori Hollywood filmlerini de bulacaksın. Günün sonunda, filmlerin nereden geldiği, birinin zihninden çıkıp geldikleri sürece önemsiz. 

MUBI yalnızca günümüz sinemasını veya klasik şaheserleri keşfetmekten ibaret değil. Aynı zamanda tüm bu keşifleri tartıştığın ve başkalarıyla paylaştığın küçük bir kafe gibi. Alternatif sonlar, yönetmen kurguları ve Magnolia'daki kurbağaların anlamı üzerine konuşabileceğin. Hararetli tartışmalar ve tutkulu münakaşalar her daim başımızın tacı. 

Senin için sinema zamanı mı? MUBI'ye hoşgeldin. 

P.S. Bu arada, yayın kalitesi için çok çalıştığımızı ve bununla gurur duyduğumuzu da bilmeni isteriz. 

MU•BI [mōō'bē] Sıfat, fiil, isim. 
1. Auteur filmlerini izleyebileceğin, keşfedebileceğin, tartışabileceğin online bir sinema salonu. 
2. Nijerya'da bir şehir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve itham hakaret içermeyen yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com

📡 TV KANALI KURULUMU🛒 ALIŞVERİŞ