🛰️ MEDYA HABER

[tv][bsummary]

🎬 SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

🎵 MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

💎 MODERNİZE

[modernize][bsummary]

🔬 AKTÜEL

[Bilgisel][bsummary]

🗃️ DOKÜMAN

[Doküman][bsummary]

🚘 LANSMAN

[lansman][bsummary]

🏆 SPOR

[Spor Habercisi][bsummary]

🎤 RÖPORTAJ

[röportaj][twocolumns]

🚨 ALARM

[Alarm][bigposts]

OYUNCU PAŞHAN YILMAZEL YÖNETMEN OLDU

Rol aldığı sinema filmleri ve televizyon dizileriyle tanıdığımız Paşhan Yılmazel, oyunculuktan yönetmenliğe geçiş yaptı. Aşk Bu mu?, Dejavu, The Game adlı tiyatro oyunlarının yönetmenliğini yapan ünlü oyuncu Paşhan Yılmazel, ilk uzun metrajlı sinema filmi Bumerang'a yönetmen olarak imza atmaya hazırlanıyor. Yılmazel ile, yönetmenlik serüveni ve yeni projesi Bumerang'ı konuştuk.

''Tiyatrodaki Kurgu ve Matematiği Sinemaya Taşımaya Karar Verdim''

Hayat Bilgisi dizisindeki Ortega karakteriyle hafızalara kazınan Paşhan Yılmazel, 20 yılı aşkın süredir devam eden oyunculuk kariyerinde Çılgın Dershane serisi, Avanak Kuzenler gibi komedi filmleriyle de izleyiciyle buluştu. Şimdi ilk yönetmenlik yaptığı filmi izleyicilerle buluşturmaya hazırlanan Yılmazel oyunculuktan yönetmenliğe geçiş serüvenini; ''Son olarak Bumerang filmiyle birlikte tiyatroda yaptığımız kurgu ve matematiği sinemaya taşımaya karar verdim. Şu anda yeni bir adımda olmak tabi ki çok heyecanlandırıyor. Çok keyifli ve çok eğlenceli bir film olduğunu düşünüyorum açıkçası. Yeni senaryolar yazıp yönetmeyi çok istiyorum açıkçası. Oyunculuk kariyerimde 23 yılı geride bıraktım. Edindiğim tecrübeleri yönetmenliğime, yazarlığıma, yeni oyunlara, yeni filmlere taşımak istiyorum açıkçası'' sözleriyle anlattı.


''Bizim İşimiz Ekip İşi''

''Kendinizi nasıl bir yönetmen olarak görüyorsunuz?'' soruma; ''Bu sorunun cevabını ekip arkadaşlarımın vermesini çok isterim.'' yanıtını veren Yılmazel, ''Çünkü ben, bizim işimizin 'ekip işi' olduğuna inanıyorum. Kendimi de takım kaptanı olarak görüyorum. Bütün fikirlere açık biriyim. Her türlü görüşe çok saygı duyarak alabileceğim şeyleri muhakkak almaya çalışıyorum. Her adımda farklı şeyleri deneyimlemek beni daha tecrübeli biri yapıyor. Ne kadar çok lezzeti tadarsam o kadar mutlu ve verimli olacağıma inanıyorum. Sinemada, tiyatroda ya da dizilerde farklı türler yöneterek çalışmayı umut ediyorum. İşimi çok severek ve keyif alarak yapan birisiyim. Umarım bu fırsatlar öne çıkmaya devam eder ve ben de yeni şeyler deneyimleme şansını elde etmiş olurum.'' açıklamasını yaptı.

Bumerang filminin konusunu da açıklayan Yılmazel, ''Üç asker arkadaşın yıllar sonra buluştuklarında başlarına iki gecede neler gelebileceğini izleyeceğiz. Ufacık bir kırılmadan bambaşka dünyalara yolculuklar yapacaklar. O yolculukların içinde hem dostluklarını tekrardan sorgulayacaklar hem de zaman zaman eski günlerine geri dönecekler. Filmimizin türü aksiyon komedi. Temposu yüksek, eğlenceyi ön plana koyan ve içinde etkileyici detaylar barındıran bir film.'' ifadelerini kullandı.


Ferman Akgül, Bumerang Filminin Kadrosuna Nasıl Dahil Oldu?

''Seyircinin Ferman Akgül'ü izlerken çok şaşıracağını düşünüyorum.'' Manga grubunun solisti Ferman Akgül de Paşhan Yılmazel imzalı Bumerang filminin kadrosundaki sevilen isimlerden biri. Yılmazel ünlü müzisyenin kadroya nasıl dahil olduğunu, ''Cast çalışmalarına başladığımızda özel hayatımda da iş hayatımda da desteğini hep hissettiren dostum Mustafa Özen ve yapım ekibi ile birlikte Ferman Akgül'ün karaktere farklı bir bakış açısı kazandıracağını düşündük. Ferman Akgül performansı ile düşündüğümüzün de ötesine geçti. Filmin senaryosunu okuduktan sonra yoğun bir konser takvimi olmasına rağmen hikayeyi çok sevdiğini ve bizimle birlikte olmak istediğini söyledi. Okuma provası için bir araya geldiğimizde '''Evet, biz güzel bir takımız'' duygusunu hissettik. Seyircinin Ferman Akgül'ü izlerken çok şaşıracağını düşünüyorum. Ters köşeleri çok olacak.'' sözleriyle açıkladı.

Röportaj: Alper Ergez 

Alper Ergez'in fortunaTV'deki TÜM YAZILARI İÇİN BURAYA TIKLAYIN. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve itham hakaret içermeyen yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com

📡 TV KANALI KURULUMU🛒 ALIŞVERİŞ