🛰️ MEDYA HABER

[tv][bsummary]

🎬 SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

🎵 MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

💎 MODERNİZE

[modernize][bsummary]

🔬 AKTÜEL

[Bilgisel][bsummary]

🗃️ DOKÜMAN

[Doküman][bsummary]

🚘 LANSMAN

[lansman][bsummary]

🏆 SPOR

[Spor Habercisi][bsummary]

🎤 RÖPORTAJ

[röportaj][twocolumns]

🚨 ALARM

[Alarm][bigposts]

GECE YOLCULARI: DİNLEYİCİ PROFİLİ SABIRSIZ

Gece Yolcuları, sevilen şarkılarının akustik performanslarını ''Organika'' isimli tek bir albümde topladı. 10 şarkıdan oluşan ''Organika'' isimli akustik albümde farklı müzisyenlerle çalışan grup, son dönemin yetenekli şarkıcısı ve sosyal medyanın yakından tanıdığı Safiye'nin de eşlik ettiği ''Ölüm de Var'' şarkısı ile devam etmekteler. 

Gece Yolcuları grubu, Organika’nın doğuş hikayesini şöyle anlattı: ''Özünde, şarkılarımızın en yalın halini, en sade orkestra ve enstrüman yoğunluğuyla nasıl tınlatırız? sorusunun cevabını merak ederek başladı her şey. Sonra bir kaç pilot parça seçip, bunları en az akustik enstrümanla çaldık. Deneyerek repertuvarımızdaki uygun parçaları bulduk. Her parça sadeleşmeyi kaldırmadı tabi. Sonra da o bulduğumuz şarkıya yakışacak konuk enstrümanları çokça çalarak, en tatlı halini repertuvara koyduk. Organika böyle doğdu. Yalın, katışıksız ve sevenine… mottosu ile.'' 

Safiye ile olan çalışma ve tanışma süreciyle ilgili ise şunları söylediler; Safiye bizim eskiden tanıdığımız müzisyen arkadaşımız. Bir süre hayat bizi başka noktalara sürükleyince, uzun süre görüşemedik. Yıllar sonra davulcumuz “Aşkın” Safiye’nin bir sahne projesinde ona eşlik edince, tekrar karşılaşma fırsatı doğdu. İyi bir noktaya getirdiği kariyeri, özgün tarzı ve onu seven kalabalık sosyal medya dinleyicisi ile çok başarılı bir şekilde hem de… 


Sosyal medya üzerinden yayınladığı “Safiye ile Yol Şarkıları” adında, çok cici ve takip edeni bol bir projesi de vardı. Bayıldık. Bir araya geldik, hasret giderdik. Kısa bir süre sonra onunla birlikte, onun proje formatına uygun özgün bir şarkı yaptık. Videosuyla 2023 yılbaşında, sosyal medyalarımızdan paylaştık. Çok sevildi parça. Safiye, tavır olarak da şarkı karakteristiği ile de insana umut veren, hayatın gülen yüzünü dinleyicisine güçlü yansıtan bir sanatçı. Biz de parçayı onun tarzına çok uygun bir şekilde hazırladık. Sonra iletişimimiz daha da güçlendi ve kendisine bu sefer de bizim tarzımızda bir şarkı ile bizim akustik projemiz içinde yer almak isteyip, istemediğini sorduk. 

Tıpkı onunla yaptığımız şarkıda bizim kontrast tavrımız nasıl çok ilginç geldiyse insanlara, onun da bize eşliğinde bu farklı tavrın dinleyicileri için ilginç olabileceğini düşündük. Tabii ki bu bizim projemize de çok özel bir dokunuş olacaktı. Pozitif karşıladı. ”Ölüm De Var” adlı şarkımızı, okumayı ve dinlemeyi çok sevdiğini söyleyerek repertuvarımızdan kendisi seçti. Çok da güzel okudu gerçekten. Grup tarihimizde sevgili Nilüfer dışında, vokalimizle sesi bir arada tınlayan, ilk kadın sanatçı da oldu. Çok tatlı, yetenekli bir şair, güzel sesli bir sanatçı olmasının dışında güzel de ruhlu bir insan. Çalışmaktan zevk duyduk ve çabucak bitirdik kayıtları. Hem kayıtlar, hem video, göz açıp kapayıncaya kadar tamamlandı. 


Gece Yolcuları bundan sonraki projeleriyle ilgili olarak; ''Hazırlıkları süren Feat / Remake çalışmaları dışında, uzun zamandır yapmayı planladıkları ve içinde bazı senfonik düzenlemelerin de yer aldığı özel bir proje ile 2 yıl önce başlattıkları “Baba Şarkılar” sahne projesinin en önemli çalışması olduğunu'' belirttiler. En kıymetlisi ise, ''Bir süre sonra yepyeni şarkılarını yayınlayacaklarını'' söyleyerek müzikseverlere yeni şarkılarının da müjdesini vermiş oldu. 

Röportaj: Alper Ergez 

Alper Ergez'in fortunaTV'deki TÜM YAZILARI İÇİN BURAYA TIKLAYIN 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve itham hakaret içermeyen yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com

📡 TV KANALI KURULUMU🛒 ALIŞVERİŞ