🛰️ MEDYA HABER

[tv][bsummary]

🎬 SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

🎵 MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

💎 MODERNİZE

[modernize][bsummary]

🔬 AKTÜEL

[Bilgisel][bsummary]

🗃️ DOKÜMAN

[Doküman][bsummary]

🚘 LANSMAN

[lansman][bsummary]

🏆 SPOR

[Spor Habercisi][bsummary]

🎤 RÖPORTAJ

[röportaj][twocolumns]

🚨 ALARM

[Alarm][bigposts]

PARAMPARÇA BELGESELİ MEKSİKA’DA 4.FICAA'DA ÖDÜL ALDI

Meksika'da düzenlenen, 4. Festival Internacional de Cine Animal y Ambiental festivalinde Paramparça Belgeseli, Göç Alanında Aktivist Mesaj Ödülü'ne layık görüldüYönetmenliğini Orhan Tekeoğlu ve Nurdan Tekeoğlu’nun yaptığı, yapımcılığını Nurdan Tekeoğlu ve Spiridoula Gouskou’nun yürüttüğü, müziklerini Evrim Ateşler’in ürettiği Türk-Yunan ortak yapımı belgesel daha önce Girit’te 11. Chania Film Festivali’nde ve 10. Ierapetra Film Festivali’nde finalist olarak yarışmış ve Giritli seyirciden ve basından yoğun ilgi görmüştü. Meksika’da FICAA Festivali’nde verilen bu ödül yine Güney Amerika’da gerçekleştirilen 3. Black Cat Awards Film Festivali en iyi görüntü ödülünden sonra verilen ikinci ödül. Belgesel 11. İpekyolu Film Festivali kapsamında 16 Aralık 2023, Atlas sinemasında saat 17:30’da gösterilecektir. 


Lozan Mübadelesi’nin 100. Yıldönümü anısına çekilen belgeselle ilgili olarak yapılan açıklamada; ''4. Festival Internacional de Cine Animal y Ambiental organizasyon komitesi adına, festivalde 'Göç Belgesel' kategorisinde Aktivist Mesaj ödülüne layık görüldüğünüzü duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Çalışmalarınızın kalitesi ve etkisi festivalin misyonunu önemli ölçüde zenginleştirdi; hayvan ve çevre temalarına odaklanan sinema sanatına katkınız ve bağlılığınız için içten şükranlarımızı sunuyoruz. Takdirimizin bir göstergesi olarak, çalışmanızın festivalimizde ulaştığı değeri ve mükemmelliği simgeleyen FICAA'nın resmi defnesini eklemekten mutluluk duyuyoruz. Bu fırsatı gelecekte işbirliğimizi sürdürme arzumuzu ifade etmek için kullanmak istiyoruz. Çevre ve hayvan farkındalığına ve bu sayımızda sinema aracılığıyla davet edilen göç davasına olan bağlılığınızı derinden takdir ediyoruz. FICAA'nın gelecek baskılarında sizin varlığınızdan onur duymayı umuyoruz.'' 

Paramparça Belgeseli 3. kuşak Lozan mübadili Zehra'nın maddi ve ailevi aşırılıklar, yoksulluk ve başarılarla dolu hayatına, genç yaşta evlendirilmesine ve hem babasıyla hem de kocasıyla travmatik deneyimler yaşamasına odaklanıyor. Ancak Giritli mübadillerin üçüncü kuşağından olan bu güçlü kadın, Bodrum'da bir Girit restoranı işleterek hayatına yeniden başlıyor. 


HABER: U.KIVANÇ TERZİOĞLU 

Kıvanç Terzioğlu'nun fortunaTV'deki TÜM YAZILARI İÇİN BURAYA TIKLAYIN. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve itham hakaret içermeyen yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com

📡 TV KANALI KURULUMU🛒 ALIŞVERİŞ