SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[medikalite][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

OLAY TV KAPANDI

Bu haber ilk defa fortunaTV'de: Bursa'da Cavit Çağlar'ın kurduğu ve uzun süre önce TMSF'nin el koyduğu Olay TV, 19 Aralık 1994'te kurulmuştu. 2 yıl sonra da Türkiye'nin ilk haber kanalı NTV kurulmuştu. Nergis Grubu, 7 Mart 2008 tarihinde TMSF tarafından tüm şirketleriyle birlikte el koymasıyla uzun bir süre devletin elindeydi. O günlerde herkesin merakla cevap beklediği sorular; ''Olay TV kime satılacak? Adı Geçen İsimler Kimler?'' içerikliydi. O gün tüm medya ilk bilgileri ve tüm detayları yine ilk defa fortunaTV'den alarak servis etmişti. Yine ilk bizden duyulacağı üzere, 19.09.2019 tarihinde gündeme bomba bir haber düştü. OLAY TV TMSF'den Cavit Çağlar'a iade edilmesinden 9 yıl sonra, maaş krizleri içten içe biliniyordu. Cavit Çağlar ''Maaş ödeyemeyen patron olmaktansa kapatırım'' diyerek 30 Eylül 2019'da Olay TV'yi kapatma kararı aldı. Olay TV, uzun süredir çok düşük çözünürlük yayınlarla bugünkü sonucun yansıması olarak çok gerilerde kalmıştı. 1 Ekim 2019'da Olay Medya Kapanma kararını ertelediğini duyurdu ama yayınları kesildi. Televizyon tarihimizin önemli bir markası olan OLAY'ın kaybedilmemesi gerektiğini ve Dijital TV Kanalı'na dönüşerek de yayınlara devam edebileceğini öneriyorum. (Yeni gelişmelerde haberimiz güncellenir) 
OLAY TV HAKKINDA ESKİ HABERLERİMİZ 
Aralık 2010'da Cavit Çağlar ile TMSF anlaşarak Olay Medya tekrar Cavit Çağlar'a geri verildi. O günden itibaren kanalda bir hareketlilik olduğu ekrana yansımaya başladı. Fakat görüntü kalitesi teknik olarak çok kötüydü. Mutlaka teknik konuda bir yenilik gerekiyordu ve uzun süre düzelmedi. Aslında bunun sebebini biliyorduk ama her bildiğimizi de buraya yazmıyoruz. TMSF ile ilgili tüm konular hallolana kadar görüntü kalitesinin yükselmeyeceğini biliyorduk. İlk haberimizde; ''Hazır bir yenilik yapacakken mümkünse logonuzu da değiştirmenizi tavsiye ederim. Ankara Kızılay AVM ile logonuzun aynı olduğunun farkında mısınız? Haberimizdeki logoları karşılaştırın lütfen. Ekran görselleri konusunda başarılı bulduğum Olay TV, geçmişte atlatmış olduğu zorlukların akıllardan çıkması için logo değişimine gitmeli. Logo değişimi, Olay TV'nin yenilendiğinin de bir göstergesi olacaktır'' demiştim. O değişiklik 2016 Mayıs'ın ilk haftasında yapıldı. Program içeriklerine göre turuncu, yeşil, kırmızı gibi farklı renklerde kullanılan logonun ana hatlarında fazla bir değişiklik yok. Halen Ankara Kızılay AVM ve hatta eski Kanal 6'nın mor renkli logosu akla geliyor. Eminim ki ''6'' rakamını andırmasını istiyorlar. Bursa'nın 16'sının 6'sı yani. Neyse olan olmuş, kapak ve jenerikler değişti ve şık oldu. ''Görüntü kalitesi yükselince daha da iyi olacaktır'' demiştim. 12 Şubat 2018'de Olay TV yeni yayın paketine geçti. Bir süre sonra tam anlamıyla randıman alınacaktır. OlayTV'ye başarılar dilerim. Medyada gelişmeleri her zaman olduğu gibi herkesten önce duyuran fortunaTV, Bursa OlayTV'nin yenilenmesini de servis eden ilk mecra oldu. OLAY TV 
TÜRKSAT Frekans: 12.685 Mhz Pol: Dikey (V) Symb: 30.000 
D-SMART: 38. Kanal 
KABLO TV: 38. Kanal 
TİVİBU: 151. Kanal 
Türkcell TV+: 252. Kanal 
Karasal: UHF 41. Kanal NOT: ''Uydu Yayınında Başarının Sırrı'' başlığı altındaki yazımızı bu linke tıklayın mutlaka okuyun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com