MEDYA HABERCİSİ
Haber Ara

BURSA OLAY TV EKRANI YENİLENDİ

Bursa'da Cavit Çağlar'ın kurduğu ve uzun süre önce TMSF'nin el koyduğu Olay TV, 19 Aralık 1994'te kurulmuştu. 2 yıl sonra da Türkiye'nin ilk haber kanalı NTV kurulmuştu. Nergis Grubu, 7 Mart 2008 tarihinde TMSF tarafından tüm şirketleriyle birlikte el koymasıyla uzun bir süre devletin elindeydi. O günlerde herkesin merakla cevap beklediği sorular; ''Olay TV kime satılacak? Adı Geçen İsimler Kimler?'' sorularıydı. O gün tüm medya ilk bilgileri ve tüm detayları yine ilk defa fortunaTV'den alarak servis etmişti. 


Aralık 2010'da Cavit Çağlar ile TMSF anlaşarak Olay Medya tekrar Cavit Çağlar'a geri verildi. O günden itibaren kanalda bir hareketlilik olduğu ekrana yansımaya başladı. Fakat görüntü kalitesi teknik olarak çok kötüydü. Mutlaka teknik konuda bir yenilik gerekiyordu ve uzun süre düzelmedi. Aslında bunun sebebini biliyorduk ama her bildiğimizi de buraya yazmıyoruz. TMSF ile ilgili tüm konular hallolana kadar görüntü kalitesinin yükselmeyeceğini biliyorduk. İlk haberimizde; ''Hazır bir yenilik yapacakken mümkünse logonuzu da değiştirmenizi tavsiye ederim. Ankara Kızılay AVM ile logonuzun aynı olduğunun farkında mısınız? Haberimizdeki logoları karşılaştırın lütfen. Ekran görselleri konusunda başarılı bulduğum Olay TV, geçmişte atlatmış olduğu zorlukların akıllardan çıkması için logo değişimine gitmeli. Logo değişimi, Olay TV'nin yenilendiğinin de bir göstergesi olacaktır'' demiştim. O değişiklik 2016 Mayıs'ın ilk haftasında yapıldı. Program içeriklerine göre turuncu, yeşil, kırmızı gibi farklı renklerde kullanılan logonun ana hatlarında fazla bir değişiklik yok. Halen Ankara Kızılay AVM ve hatta eski Kanal 6'nın mor renkli logosu akla geliyor. Eminim ki ''6'' rakamını andırmasını istiyorlar. Bursa'nın 16'sının 6'sı yani. Neyse olan olmuş, kapak ve jenerikler değişti ve şık oldu. ''Görüntü kalitesi yükselince daha da iyi olacaktır'' demiştim. 12 Şubat 2018'de Olay TV yeni yayın paketine geçti. Bir süre sonra tam anlamıyla randıman alınacaktır. OlayTV'ye başarılar dilerim. Medyada gelişmeleri her zaman olduğu gibi herkesten önce duyuran fortunaTV, Bursa OlayTV'nin yenilenmesini de servis eden ilk mecra oldu. 
OLAY TV 
Frekans: 12.685 Mhz Pol: Dikey (V) Symb: 30.000NOT: ''Uydu Yayınında Başarının Sırrı'' başlığı altındaki yazımızı bu linke tıklayın mutlaka okuyun.nanomag

FTV TÜRK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Yaşam, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


0 fortunaTV.com Konu: “BURSA OLAY TV EKRANI YENİLENDİ

    Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com