MEDYA HABERCİSİ
Search

TÜRKSAT4A TELEVİZYON FREKANS LİSTESİ 2018

14 Şubat 2014 tarihinde uzaya gönderilen ve yörünge testleri başarıyla tamamlanan Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde Türksat 2A ve Türksat 3A haberleşme uydularıyla birlikte hizmet vermeye başladı. Tüm frekansların yenilenmesiyle kanallar arasında büyük bir rekabet başladı. Türksat 2A haberleşme uydusunun ömrü 2016 yılının başında tamamlandığı için söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A haberleşme uydusuna aktarıldı. Yeni TV kanallarının yayına başlamasıyla birlikte Türksat 4A üzerinde hali hazırda 429 olan TV kanal sayısı çok daha fazla arttı.


Uydu Alıcılarının Ayarlanması

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncellemektedir. Yeni uydu alıcısı alacak kullanıcıların TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. 

Diğer uydu alıcıları için, 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılması gerekmektedir.

Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Yeni uydularıyla bölgesindeki liderliğini güçlendiren Türksat, 42° Doğu yörüngesinde kullanıcılara daha fazla TV ve radyo kanalı izleme imkânı sunmaktadır. 

Frekans Listesini bu linkten indirebilirsiniz.
TURKSAT FREKANSLAR İÇİN BURADAN İNDİR

TÜRKSAT 4A HD KANAL LISTESI ve FREKANSLARI
TURKSAT FREKANS LİSTESİ İÇİN BURAYA TIKLA


NOT: Tüm frekansların yenilenmesiyle kanallar arasında büyük bir rekabet başladı. Her bir kanal yeniden doğdu. Biz de Fortuna MEDYA olarak televizyon kanallarının logo ve ekran görsellerini yeniliyoruz. Bizimle iletişime geçebilirsiniz. www.fortunaMEDYA.comnanomag

1992'de planlanarak 1999'da kendisine ait teknik altyapısı tamamlanan, 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek IP TV Kanalı olarak 7-24 HD yayına başlayan fortuna TV, Medya Haberleri, Kadın, Erkek, Sanat içeriğiyle Türkçe ve İnglizce yayınlarına devam ediyor.


0 fortunaTV.com Konu: “TÜRKSAT4A TELEVİZYON FREKANS LİSTESİ 2018

    Düzgün Türkçe ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com