📣 SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

📺 MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

🎬 SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

💎 MODERNİZE

[modernize][bsummary]

🔬 AKTÜEL | BİLGİSEL

[Bilgisel][bsummary]

🎵 MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

🏆 SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

▶️ VIDEO

[video][bigposts]

✍️ KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

DİJİTAL TV KANALI NASIL KURULUR FOKSTAR

Tüplü televizyonlar lcd geniş ekranlara, televizyon üstü antenler çanaklara ve çanak antenler kablolu dijitale dönüştü. Artık internetin olmadığı hiç bir alan yok. Bu gelişim ve değişim, klasik televizyonculuk anlayışını da başka bir boyuta taşıdı. Uyduda izlediğiniz televizyon kanallarının yerini Dijital TV Kanalları alıyor. Masrafları çok yüksek olan uydu kanallarında eskiden 20 cihazın yaptığı işin tümünü, Dijital TV Kanalları 'fokstar rejisör' ile yapabiliyor. Bu yüzden Dijital Televizyon teknolojisiyle kurulan HD / 4K TV Kanalının masrafı çok düşüktür. 


Halen 400'e yakın tv kanalı (20 yıllık tüplü televizyon mantığıyla) eski teknolojiyi kullandığı için astronomik rakamlara çamur gibi görüntü elde edebilirken, Dijital TV Kanalları HD/4K yayın yapmaktadır. Dijital TV Kanalları, evde, yolda, işte, cepte, dünyanın her yerinde SmartTV, Bilgisayar, Tablet, Mobil, Telefon üzerinden izlenebilirken, uydu yayınları sadece kapsama alanında sabit yerlerden izlenebilir. Dijital TV Kanallarının yanında Uydu kanalları tüplü televizyon gibi kalmaktadır. 


DİJİTAL YAYINDA BAŞARININ SIRRI KALICI OLMAKTIR 

Türkiye'de dijital tv kanallarının neredeyse tümünün teknik kurulumunu biz yaptığımız için, sektördeki sorunları da en iyi bilenlerdeniz. Kurulumunu yaptığımız bazı kanallar bir kaç ay sonra kapandı ve ayakta kalanların hepsi bizim tavsiyelerimize sadık kalanlardı. ''Biri istikrarlı yayına devam ederken, öteki neden kapanıyor?'' sorusuna cevap verince dijital yayıncılığın daha iyi anlaşılacağını düşünüyoruz. Yayına devam eden dijital kanallar, işinin devamlılık esaslı ciddi bir yayıncılık olduğunu ve bunun da çalışanların iş gücüyle de orantılı olduğunu anlayan ve uygulayanlardır. 

Başarısız olanlar ise, biz kanalı onlara kurduktan 1 ay süre bile geçmeden, ''Biz her şeyi öğrendik, 2 kişiyle kendi kafamıza göre yayın yapalım. Kanalla hiç ilgilenmeyelim otomatik yayın aksın. Gelsin paralar'' diyenlerdi. Zaten böyle para falan da gelmez! Bir diğer negatif etki de, en baştan peşinen ''Hiç bir eksiğiniz yok, fazlanız var. En ince ayrıntıya kadar düşündük ve kurduk. Sakın pazarlamacı satıcılara kanmayın. Hiç bir şeye ihtiyacınız yok'' dememize rağmen, biz teknik kurulumu tamamlayıp ''X kanal yayına başladı'' diye duyurduğumuz anda, cihaz satışı yapmak için o yatırımcıya ulaşıp, ''Bu eksik, şu eksik, o kötü, bu kötü'' diyenlere inananlar oluyor. Onlara gereksiz olan bir sürü başka cihazlar satıyorlar veya satamazlarsa da yatırımcının kafasını bulandırdıkları için yayınıyla ilgilenmek yerine gereksiz işlerin peşine düşüyorlar. Zaten yatırımcı bizi arayıp, ''Şu yokmuş, bu eksikmiş'' dediği anda biz ne olduğunu anlıyor ve ''Yamyamlar başına üşüşmüş'' diye tek tek izah ediyoruz ama anlamıyorlarsa ''Bu kanal kısa sürede kapanır'' diyoruz. Öyle de oluyor. 

Nelerle uğraştığımızı bir bilseniz! Kameramanı olmayan bir televizyon kanalı düşünebiliyor musunuz? Video montajcısı olmayan bir kanal olur mu? ''Oğlum başında otursun, tek kişi bize yeter'' diye oğluna oyuncak olarak televizyon kanalı kuran bir baba olur mu? Kanalı kurup, 4 ay otomatik yayın döndüren mi dersin, kanalın ismini 1 hafta sonra değiştiren mi dersin, stüdyoyu 15 gün sonra başka binaya taşıyan mı dersin, yayına başladığı gün logosunu değiştiren mi dersin, her çeşit arızalı yatırımcı çıkıyor karşımıza. 

Çünkü temel sıkıntı, yayıncılık bilincinin anlaşılmamış olması ve yaptığı işi hafife almaktır. Televizyonun tek gelir kaynağı olan reklamları alabilmek için bir hazırlığının olması lazım. Yayına başladığınız ilk 10 gün o kadar önemlidir ki, tüm izleyici sizi o tarihlerde tanıyor. İzleyecek bir şey bulamazsa geri dönmüyor. Bu yüzden gece gündüz çalışıp kendinizi vitrine koymanız gerekirken, kanalı sahipsiz bırakmak akıl işi değil. Biz kurulumu bitirdiğimiz anda televizyonu yayına başlatıyoruz. Personeliyle birlikte yayına ve içeriklere odaklanmalarını söyleyerek eğitim de veriyoruz ama bazı yatırımcılar yayınla ilgilenmek yerine, başına üşüşen pazarlamacıların etkisiyle ''Acaba eksik olan ne'' şüphesinin peşine düşüyor. Biz o dakikada ağzımızla kuş tutsak ona kabul ettirmemiz mümkün olmuyor. İşte bu tip yayıncılar çok kısa sürede televizyonu kapatmak satmak zorunda kalıyor. Çünkü yayınla ilgilenmezsen seni kimse izlemez ve para kazanamayarak yok olup gidersin. Öyle de oluyor. 

Tüm bu tip bilinçsiz yatırımcıların tersine, bizim tavsiyelerimize kendi hayallerini katarak televizyon kanalını geliştirmek için çabalayanlar yıllardır ayaktalar. En ufak sorun yaşamadığımız yatırımcı tipi bunlar. Örnek olması açısından dijital televizyon kanallarının istikrarı için bu tavsiyelerimizi dikkate alın. 


FOKSTAR HAKKINDA 

1993'den beri klasik uydu ve ulusal yayıncılık alanında yerli yabancı televizyon kanallarıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. ''Televizyonculuğun geleceği kabloların ucunda'' diyerek 1999'da Türkiye'yi ilk defa ''Dijital TV Kanalı'' yayıncılığıyla tanıştırdık. Şu anda HD ve 4K yayın teknolojisiyle halen yayında olan kendi kanallarımız bulunmaktadır. Kaynak ve referans konumundaki FOKSTAR, yıllardır sektöre yeni televizyonlar kazandırıyor. fokstar Rejisör yayın sisteminde cihaz ve ekipmanların tümü son teknoloji ve üstün özelliklidir. 


ÇALIŞMA ŞARTLARI

Kişisel bilgileriyle ilgili güvenilir açıklama olmadan arayanlara herhangi bir hizmet verilmeyecektir. ''TV Kanalının nasıl kurulduğunu öğretmiyoruz, tv kanalı kuruyoruz.'' Bu yüzden, anahtar teslim tv kanalı kurulumunda sözleşme yapılmadan teknik detayları kesinlikle vermemekteyiz. TV kanalı kurulumu için anlaşılırsa sözleşmeyle sabitlemekteyiz. Hiç bir mağduriyete yer vermeksizin sözleşmemizde ekipmanların hepsi kayıtlı, yasal, lisanslı ve sıfır cihazlardır. 28 yıldır yerli yabancı bir çok tv kanalıyla çalışmalar yapmaktayız. Sektörde herkes tarafından, şahsen ve ''fortuna Medya / fokstar'' markalarımızla biliniriz ama siz sektöre yeni girecekseniz daha fazla bilgi edinmek için web sitelerimizi inceleyebilirsiniz. Suistimal edilmesi sebebiyle, kesinlikle müşteri bilgileri paylaşmamaktayız. 
FOKSTAR, bulunduğunuz yere gelerek anahtar teslim tv kanalı kurulumu yapmaktadır. Fokstar Rejisör (F - S - L) serisi tv kanallarının arasında, donanım ve sistem farklılıkları vardır. Stok yapılmamaktadır ve ön siparişle televizyon kanalı kurulmaktadır. Her an ulaşılabilir durumdayız. 28 yıldır değişmeyen telefonumuza 05325248726 tıklayıp direkt arayabilirsin. Bilgi birikimimizi size aktarmaya hazırız. 
BİLGİ İÇİN: FOKSTAR www.fokstar.com (Tüm foto ve materyaller fokstar'a aittir) 
 

DİJİTAL YAYINLARIN EN BASİT ÇALIŞMA MANTIĞI 
ALTTAKİ GRAFİKTE YER ALIYOR
Kuracağınız televizyon kanalının büyüklüğü ve küçüklüğüne göre yayın cihazları ve ekipmanlar artmaktadır. Alttaki grafiğe bakarak, ''Bir bilgisiyar alıp ben de yaparım'' diyerek tv yayını yapamazsınız. Fikir edinmeniz için en basit şema olarak verdik. FOKSTAR REJİSÖR

1993'den beri klasik uydu ve ulusal yayıncılık alanında yerli yabancı televizyon kanallarıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. ''Televizyonculuğun geleceği kabloların ucunda'' diyerek 1999'da Türkiye'yi ilk defa ''Dijital TV Kanalı'' yayıncılığıyla tanıştırdık. Şu anda HD ve 4K yayın teknolojisiyle halen yayında olan kendi kanallarımız bulunmaktadır. Kaynak ve referans konumundaki FOKSTAR, yıllardır sektöre yeni televizyonlar kazandırıyor. fokstar Rejisör yayın sisteminde cihaz ve ekipmanların tümü son teknoloji ve üstün özelliklidir. 3 yorum:

 1. TV Kanalı kurmak için fokstar www.fokstar.com adresinden bilgi alabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 2. Agesa TV diye bir kanal kuracak mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayır AgeSA TV bir tv kanalı değil. Sabancı Grubu'nun bir tür etkinlik programına verdiği isim bu.

   Sil

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com

📡 TV KANALLARI