SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[pınaraktaş][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

DİJİTAL TV KANALI NASIL KURULUR FOKSTAR

DİJİTAL TV KANALI NEDİR? IP TV KANALI NASIL KURULUR? 
Tüplü televizyonlar lcd geniş ekranlara, televizyon üstü antenler çanaklara ve çanak antenler kablolu dijitale dönüştü. Artık internetin olmadığı hiç bir alan yok. Bu gelişim ve değişim, klasik televizyonculuk anlayışını da başka bir boyuta taşıdı. Uyduda izlediğiniz televizyon kanallarının yerini Dijital TV Kanalları alıyor. Masrafları çok yüksek olan uydu kanallarında eskiden 10-15 cihazın yaptığı işin tümünü, Dijital TV Kanalları tek yayın masasından yapabiliyor. Bu yüzden Dijital Televizyon teknolojisiyle kurulan HD / 4K TV Kanalının masrafı çok düşüktür. Halen 400'e yakın tv kanalı (20 yıllık tüplü televizyon mantığıyla) eski teknolojiyi kullandığı için astronomik rakamlara çamur gibi görüntü elde edebilirken, Dijital TV Kanalları HD/4K yayın yapmaktadır. Dijital TV Kanalları, evde, yolda, işte, cepte, dünyanın her yerinde SmartTV, Bilgisayar, Tablet, Mobil, Telefon üzerinden izlenebilirken, uydu yayınları sadece kapsama alınında sabit yerlerden izlenebilir. Dijital TV Kanallarının yanında Uydu kanalları tüplü televizyon gibi kalır. 


TELEVİZYON KANALLARINI İNTERNETLE fokstar TANIŞTIRDI 
1992'den bugüne sektörde ilklerin öncüsü olduk. Geçmişte görev aldığımız TV kanallarının patronlarını zengin etmekten vazgeçtiğimiz gün kendi televizyon kanalımızı kurmaya karar verdik. Yerli yabancı televizyon kanallarındaki çalışmalarımızdan artırdığımız sermayelerle 1999'da ilk internet yayınımıza ABD üzerinden başladık. İnternete video yüklemenin imkansız görüldüğü o dönemde biz; ''Televizyonun geleceği, internet yayıncılığında'' derken, herkes küçümsüyor ve gülüyordu. 2005'de Youtube vb. video portalları kurulunca işin boyutları değişmeye başladı. Herkes basit video sayfalarına ''kanal'' diyerek kendini avuturken, biz Youtube'un televizyon değil ücretsiz video yükleme portalı olduğunu bildiğimiz için, o mecraları sadece sosyal ağ olarak kullandık. Amacımız, kendi merkezimizden tv yayınlarımızı yapabilmekti ve bunun için yıllarca emek verdik. ABD merkezli Livestream sistemlerinin düşük görüntü kalitesi ve çok büyük maliyetinden kurtulmak için profesyonel çalışmalar yaparak bir kaç yıl sonra IPTV (Ay Pi Ti Vi) kurulumunu kendimiz yaptık. 2006'da, İstanbul merkezimizden kesintisiz 7/24 yayına geçerek Türkiye'yi IP TV Yayıncılığıyla tanıştırdık. Böylece FOKSTAR, TV Kanalı açmak için sektörün öncüsü ve tek gerçek Dijital TV Kanalı kurucusu oldu. Durmadan çalıştık ve kendimizi geliştirmeye devam ettik. 2013'de HD yayına geçtik ve 4K altyapımızı hazırladık. Şu anda halen HD yayın yapıyoruz ve 4K TV yayını yapabilecek teknik donanıma sahibiz. Artık, Dijital çağın yayın teknolojisiyle sektöre yeni yayıncılar kazandırıyor ve HD 4K görüntü kalitesiyle modern ekipmanlarla müşterilerimize tv kanalları kuruyoruz. Artık FOKSTAR, sektöre ilgi duyan herkesin bilgi kaynağı ve referans noktası konumundadır. Dijital TV 4K ve IP TV HD yayıncılık biçimleri konusunda Türkiye'nin en profesyonel markası FOKSTAR olmuştur. 


 

Bu kısa video belgeselde Türkiye ve dünya televizyon yayıncılığının başlangıcı ve ilk dijital tv kanalı hakkında her şey anlatılmıştır. TELEVİZYON YAYINCILIK SİSTEMLERİ 

Klasik uydu televizyonculuğu pahalı bir iş. Dijital TV yayıncılığının uyduya göre çok daha uygun fiyatları olsa da kendine göre belli standartların altına düşmemeli. ''Ucuza kanal sahibi olayım'' diyorsanız, hiç bu işe girmeyin boşa para kaybedersiniz. Televizyon reklamlarında görmüşsünüzdür, çocuklar rahat oyun oynasın, açmadığı oyun kalmasın diye satılan bir bilgisayarın fiyatı 20 Bin TL olarak belirtiliyor. Oyun bilgisayarlarının fiyatlarını hesap ederseniz bir TV Kanalı sahibi olmak için Fokstar'ın sunduğu fiyatlar, olabilecek en makulüdür ve çocuk oyuncağı değildir. Televizyon Kanallarının Dünyada yayın yaptığı mecralar, Uydu, Dijital Platform, Kablo / Internet olarak üçe ayrılıyor. DİJİTAL TV ve IPTV olarak 17 yıldır yayında olan ve kurulum yapan sadece FOKSTAR kanalları vardır. Bu alanda hiçbir yayın faaliyetleri olmamasına rağmen sırf cihaz satabilmek için müşterilere IPTV ve Dijital TV yayın modeli sunarak büyük bir yanıltmaca yapılmaktadır. IP TV ve Dijital TV yayınları, portatif rejiler ve bir kaç saatlik anlık canlı yapımlar için tasarlanmış kameralı sistemlerle OLMAZ. TV Kanalı olabilmek için 7/24 kesintisiz yayın yapmasının ve belli standartların olması gerektiğini unutmayın. Bu konuda mağdur edilmiş müşterilerimize satılmaya çalışılan IPTV / DİJİTAL TV DEĞİL, WebTV'dir. WEB TV bir televizyon kanalı DEĞİLDİR. TV Kanalı olabilmek için özel bileşimli ekipmanlarla kurulum yapılır ve sır gibi sakladığımız teknik sistemle yayın yapılır. Bu sisteme de FOKSTAR diyoruz. 


TV KANALI KURMAK HAKKINDA GÜVENİLİR BİLGİLER 
Gördüğünüz gibi pırıltılı cümleler kurmuyoruz, işin gerçeği ve olması gereken ne ise yıllardır anlatıyoruz. Her şeyin doğrusunu buraya yazıyoruz ama yine yanlış yoldan gidip para kaybediyorsunuz. Bize hemen her gün gelen rutin telefonlarda, ''Yazılarınızı okuduk ama malını satmak için böyle yazmıştır diye düşündük. Gidip uygun fiyatlı olan bir yer bulduk. X BinTL ücret ödedik ama tv kanalı diye sattıkları şey bir web site paneliymiş'' diyenleri mi anlatsak, yoksa ''Çok büyük teknoloji markalarının distribütörlerini sağlam marka diye düşündük. Paramızı ödedik tv kanalı kurduk zannediyorduk, meğerse bize anlık canlı yayın yapan bir cihaz satmışlar. 24 saat yayın yapılmıyor ne yapıcaz?'' diye soranları mı anlatalım. Bir de, telefonun ucundaki gerçekten televizyon mu kurmak istiyor, yoksa bir şeyler öğrenip piyasa mı yapmaya çalışıyor bilemediğimiz kişiler de bizi arayarak anlamsız teknik bilgiler soruyorlar. Bu yüzden teknik detayları ve sistemin bazı fotoğraflarını anlaşma yapılana kadar saklıyoruz. Anlaşma aşamasına geldiğimizde eksiksiz her şeyi açık olarak sizlere sunuyor ve dilerseniz sözleşmeyle sabitliyoruz. Başta söylediğimiz gibi, suistimale açık bir sektör olduğu için gizlilik şart. Sırf müşteri kazanabilmek uğruna girişimci ruhlu üniversite öğrencilerinden tutun, çok büyük teknoloji markalarına kadar internette bir çok yerde Dijital TV Kanalı kurulum aşaması hakkında yanıltıcı bilgiler veriliyor. Sektörümüz suistimale açık olduğu için WEB TV, İNTERNET TV, IPTV başlıkları altında yazılan her şeye inanmayınız. Kolaylıkla uzman edasıyla hazırlanabilen her video da doğru kaynak değildir. Bu detaylı yazıları yatırımcıları bilgilendirmek için yazıyoruz ama ne yazık ki burada okuduğu bilgileri insanları kandırmak için kullananlar oluyor. Telefonda bizden güvenilir bilgileri öğrenebilirsiniz. 


DİJİTAL TV / IP TV KANALI KURULUMUNU HERKES YAPABİLİR Mİ?
IP TV KANALI OLUP OLMADIĞINI NASIL ANLARSINIZ? 

Bize gelen telefonlar ve ortamdan anlaşılacağı üzere IP TV için kavram karmaşası yapılarak yatırımcılar suistimal ediliyor. WEB TV, İNTERNET TV, IP TV başlıkları altında rastladığınız her yazıya ve her videoya inanmayınız. Hiçbir bilgi birikim olmadan sadece ticari amaçla yazılmış yanıltıcı bilgiler veriliyor. Ne kadar internetçi, panelci, santralci, bilgisayarcı, web siteci, yazılımcı, servercı, hostingci, uyducu varsa hepsi ''IP TV Kanalı kuruyorum'' diyerek piyasada geziyor. Çok büyük teknoloji markaları bile yatırımcılara ''IP TV'' diye anlık canlı yayın cihazlarını satmaktadır. Mağdur olan yatırımcılardan gelen telefonlarda sizler adına biz de üzülüyoruz. Bu yüzden yıllardır yatırımcılara bir faydası olsun diye burada doğru bilgileri verdik ama bizim yazılarımızı örnek alarak web sitelerinde kendi yazılarıymış gibi gösteren fırsatçılara ''dur'' diyebilmek için artık fokstar sınırlı bilgi verme kararı almıştır. Bilmeniz gereken en temel konu, ''Televizyon Kanalını televizyoncular kurar ve her televizyoncu da dijital tv kanallarını bilmez.'' IP TV yayını, çok kapsamlı donanım ve yazılımlarla hazırlanan ekipmanlarla yapılmaktadır. Eğer size donanım ve yazılım kurmuyor ve 'videolarınızı yükleyin kanalınız hazır' diyorsa o IP TV Kanalı değildir. Video yükleyerek hazırlanan bir sistem, 'web tv' olur, IP TV olamaz! (Youtube ile webtv aynıdır) Yani IP TV'de videolarınızı herhangi bir yere yüklemezsiniz, üyelik ve kullanıcı paneli olmaz. Her şey (tıpkı uydu kanalları gibi) kendi elinizde olur. Videolarınızı (yayın masanızdan) rejiden uluslararası kanallar gibi canlı olarak 24 saat kesintisiz direkt yayına gönderirsiniz. Uyduda izlediğiniz herhangi bir tv kanalı gibi yayın ekipmanlarınız olur. 1-2-4-8 kamerayla HD - 4K canlı stüdyo yayınları yapabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu da, 1-2 saatlik canlı yayınlar için tasarlanmış taşınabilir rejilerle 24 saat yayın yapamazsınız. Teknoloji markalarının size önerdiği o rejilerle ip tv kanalı kurulmaz. Kısacası, donanımlar, yazılımlar ve doğru ekipmanlar olmadan IP TV kanalı kuramazsınız. IP TV yayını yapmak için (fokstar'ın size vereceği) temel televizyonculuk bilgisi de gereklidir. Amatörce yapılacak bir iş değildir. Amatörce bir hevesle bu işe kalkışan herkes kısa sürede piyasadan çekilmiştir. 


FOKSTAR DİJİTAL TV KURULUMU İÇİN NASIL GÜVENCE VERİYOR? 

Mevcut yayınlarımızın kalitesini izlemeniz önemli bir referans olacaktır ve dijital tv yayınları konusunda son fikri verecektir. Biz 1999'da temellerini atıp 2006'da 7-24 yayına geçtik. Sürekli donanım yeniliyor olsak da sizin kanalınızın sistemi (bizden sonra kurulacağı için) bizim televizyonumuzdan çok daha üstün teknoloji olacaktır. Yukarıda başlıklarla tüm detayları uzun uzun yazdığımız gibi, talep ederseniz size vereceğimiz hizmeti ve yapacaklarımızı sözleşme ile sabitleyeceğimiz için herhangi bir güven sorunu kalmayacaktır. Çoğu zaman buna gerek kalmıyor ama istenirse karşılıklı şahıs sözleşmesini tercih ediyoruz. Yüz yüze görüşüp, sözlü olarak mütabık olunca ilk yazılı sözleşmeye ''Ödemeniz karşılığında yapacaklarımız, teslim tarihi, teslimat gerçekleşmezse tazminat'' vb. maddeleri koyarak el yazımızla yazıp imzalıyoruz. 5-7 gün içinde kanalınızı kurma günü geldiğinde ''Borcu yoktur. Alacak verecek yoktur'' vb. maddeli bir belge imzalıyoruz. Artık, TV Kanalı tamamen size ait. 10 gün sonrasında bize hiçbir ihtiyaç duymadan kendi yayınınızla baş edecek duruma gelirsiniz. Biz de çay kahveye geliriz. Haydi hayırlı olsun. 


UYDU KANALLARI DA DİJİTALE DÖNÜŞÜYOR 
Dünyada geleceğin teknolojisini takip eden uluslararası ünlü tv kanalları, uydu, kablo vb. platform aboneliklerini iptal ederek IPTV'ye geçiş yapmaya başlamıştır. Türkiye'de en son ve en bilindik örnek KRAL TV'nin tüm platformları iptal ederek Dijital TV Kanalına dönüşmesidir. Yayıncıların direkt yayın yapıyor olması, IP TV ya da Dijital TV platformuna ihtiyacının olmaması en büyük avantajıdır. IP TV tabanlı, TiviBu, TurkcellTV ve FilBox Türkiye'deki ücretli yayın platformları olsa da Dijital Kanallar kendi mecralarından direkt yayını tercih ederek daha geniş bir alana hitap ederken, aylık maliyetleri de ''yok'' denecek kadar aza indirmektedirler. İnternet tabanlı, (pc, smart tv, tablet ve telefonla izlenebilen) yüksek kaliteli (HD - 4K) televizyon kanalına IP TV denir. FOKSTAR'ın kurduğu IPTV sistemi en üst seviyedir. Yani FOKSTAR'ın IP TV sistemi, kablo tv esasına dayalı tam olarak gerçek bir televizyon kanalıdır ve her şey lisanslıdır. FOKSTAR IPTV sistemi, uyduda izlediğiniz kanallardaki her şeyi aynen yapabilmesiyle sektörde tektir. Kanalınıza FULL HD / 4K çıkış yapma imkanı vermektedir. 


TV YAYINCILIĞINDA fokstar FARKI


* 1992'den bugüne yayıncılık tecrübemizle bizden destek alabilirsiniz. İhtiyacınız olduğu ve aradığınız her an telefonda bir muhatap bulabilirsiniz.* 1999'da altyapısını hazırlayıp 2006'da 7/24 yayına başlayan Türkiye'nin İLK IPTV Dijital Televizyon Kanalı fortunaTV'nin kurucusu ve sahibi olduğumuz için sektörün lideriyiz.* HD-4K yayın yapan kanalınız, smart tv, pc, tablet, cep telefonu ile tüm platformlarda izlenebilir.* Sizin için hazırladığımız, yeni kanalınızın hareketli logosu, kayan altyazı bantları, program sembolleri ve çeşitli görselleri ekrana aynı anda yansıtabilirsiniz.* Yayın masanız için tüm ekipmanlar ve yazılımlar lisanslı kurulur (HD-4K).* FOKSTAR yayınınızı direkt olarak rejiden internete aktardığı için çok hızlıdır, görüntü çok kalitelidir ve donma olmaz.* Stüdyonuzdan ya da açık havadan canlı yayınlarınızı 2/8 kamerayla yapabilirsiniz.* Ekranı ikiye dörde bölerek karşılıklı sohbet vb. programlar yapabilirsiniz.* Hazır 3d greenbox stüdyo programları gerçekleştirebilirsiniz.* Dijital TV ile birlikte radyonuz da kurulabilir. (ek donanım gerektirir)* Dijital TV Kanalı kurulumu, bulunduğunuz yere gelerek bizzat fokstar tarafından yapılmaktadır.

FOKSTAR DİJİTAL TV 4K / IP TV HD kanalı kurulum maliyetleri: 
FOKSTAR HAKKINDA 
1992'den beri klasik uydu ve ulusal yayıncılık alanında yerli yabancı televizyon kanallarıyla çalışmalarımıza devam ediyoruz. ''Televizyonculuğun geleceği kabloların ucunda'' diyerek 1999'da Türkiye'yi ilk defa ''Dijital TV Kanalı'' yayıncılığıyla tanıştırdık. O yıllarda ilk yayınlarımıza 1 yıl Hindistan Banglore ve 2 yıl ABD Newyork üzerinden devam ettik. Gerekli altyapımızı tamamladıktan sonra 2006'da Türkiye İstanbul'dan 7/24 canlı yayınlara geçtik. 2013'de HD yayın standartlarına geçiş yaptık. Şu anda HD ve 4K yayın teknolojisiyle halen yayında olan kendi kanallarımız bulunmaktadır. Kaynak ve referans konumundaki FOKSTAR, yıllardır sektöre yeni televizyonlar kazandırıyor. Cihaz ve ekipmanların tümü son teknoloji ve üstün özelliklidir. FOKSTAR, bulunduğunuz yere gelerek anahtar teslim tv kanalı kurulumu yapmaktadır. (PRO - ALTIN - GÜMÜŞ - BRONZ) 4 kanal arasında, donanım ve sistem farklılıkları vardır. Stok yapılmamaktadır ve ön siparişle televizyon kanalı kurulmaktadır. Telefonumuz 26 yıldır değişmedi: 05325248726 numaramızla her an ulaşılabilir durumdayız. Bilgi birikimimizi size aktarmaya hazırız. (Tüm foto ve materyaller fokstar'a aittir) 

BİLGİ İÇİN: FOKSTAR www.fokstar.com (tıkla ve direkt görüş) 05325248726 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com