MEDYA HABER
Search

GS TV SAHİBİNDEN KİRALIK TV KANALI

 GS TV başarılı programları ile sadece bir kulüp kanalı olmaktan öteye gitmeye başlamışken, son zamanlarda sosyal ağlarda 'fenomen olma peşindeki' kadın sunucularıyla anılır olmuştu. Dijital platform dışında ekranda izleme şansı olmadığı için taraftar ilgisi de beklendiği gibi olmadı. Kulübün elindeki değerleri pazarlama gücü o kadar başarısız ki, ne 4. yıldızdan ne de aslan simgesinden doğru biçimde faydalanılamadı bugüne kadar. Asırlık bir sembolü olan kurumun kanal yönetiminin GS TV için bir türlü logo üretememesinden kaynaklanan bazı negatif sinyaller de alıyordum açıkcası. Elinizde bir GS arması varken, neden farklı farklı GSTV logoları deneyip değiştirirsiniz ki? Orijinal armanın altına küçük bir GSTV yazısı bile yeterliydi ama yap boz oldu. Birşeylerin doğru gitmediği logodan ekrana yansıyordu. Yarım saatlik hızlı bir çalışmayla orijinalini bozmadan birkaç örnek GSTV logosu hazırladım. Bu tür birşeyler yapılabilirdi. 

Sonuç olarak Galatasaray Kulübü'nün giderlerini azaltmak için son hamlesi GS TV'nin kiralanması kararı oldu. Sarı-Kırmızılı yöneticiler, Galatasaray TV'yi özel bir ajansa kiralamak istiyor. Önümüzdeki haftalar içerisinde gerçekleşecek ihale ile birlikte kiraya verilecek olan Galatasaray TV'nin, Galatasaray Kulübü'ne, 5 yıllık anlaşmayla birlikte yıllığı 800 bin Lira'dan toplamda 4 milyon Lira kazandıracak. Yönetim, Galatasaray TV'de çalışanlarla ilgili herhangi bir karar almazken bu konudaki son sözü yayın haklarını alacak olan ajans verecek.
Ben de bir Galatasaraylı olarak 'Keşke imkan olsa da yayını biz yapsaydık' demekten kendimi alamadım. Türkiye'nin Dünyada en çok bilinen markalarından biri olan G.Saray'ın adına yakışır bir yayıncı ile anlaşmasını dilerim. Sözleşme maddelerine 'doğrudan satış ürünlerine kısıtlama' getirecek bir madde eklenmeli. Sonra, birileri GSTV'yi alıp gergedan boynuzu satmaya başlarsa şaşmayın. Benden söylemesi!nanomag

1992'de planlanarak 1999'da kendisine ait teknik altyapısı tamamlanan, 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek IP TV Kanalı olarak 7-24 HD yayına başlayan fortuna TV, Medya Haberleri, Kadın, Erkek, Sanat içeriğiyle Türkçe ve İnglizce yayınlarına devam ediyor.


0 fortunaTV.com Konu: “GS TV SAHİBİNDEN KİRALIK TV KANALI