MEDYA HABERCİSİ
Search

TARAFTAR GS TV KANALI ŞİFRESİZ OLSUN İSTİYOR

GS TV başarılı programları ile sadece bir kulüp kanalı olmaktan öteye gitmeye başlamışken, son zamanlarda sosyal ağlarda 'fenomen olma peşindeki' kadın sunucularıyla anılır olmuştu. Dijital platform dışında ekranda izleme şansı olmadığı için taraftar ilgisi de beklendiği gibi olmadı. Kulübün elindeki değerleri pazarlama gücü o kadar başarısız ki, ne 4. yıldızdan ne de aslan simgesinden doğru biçimde faydalanılamadı bugüne kadar. Asırlık bir sembolü olan kurumun kanal yönetiminin GS TV için bir türlü logo üretememesinden kaynaklanan bazı negatif sinyaller de alıyordum açıkçası. Elinizde bir GS arması varken, neden farklı farklı GSTV logoları deneyip değiştirirsiniz ki? Orijinal armanın altına küçük bir GSTV yazısı bile yeterliydi ama yap boz oldu. Bir şeylerin doğru gitmediği logodan ekrana yansıyordu. Yarım saatlik hızlı bir çalışmayla orijinalini bozmadan birkaç örnek GSTV logosu hazırladım. Bu tür bir şeyler yapılabilirdi ama olmadı. Ali Kırca etkisi midir bilinmez ama ATV logosundan türemiş bir imajla yıllardır yayına devam ediyor kanal. 

Sonuç olarak 2 yıl önce Galatasaray Kulübü'nün giderlerini azaltmak için son hamlesi GS TV'nin kiralanması kararı oldu. Sarı-Kırmızılı yöneticiler, Galatasaray TV'yi özel bir ajansa kiralamak istiyordu. ''Önümüzdeki haftalar içerisinde gerçekleşecek ihale ile birlikte kiraya verilecek olan Galatasaray TV'nin, Galatasaray Kulübü'ne, 5 yıllık anlaşmayla birlikte yıllığı 800 bin Lira'dan toplamda 4 milyon Lira kazandıracak.'' deniyordu. Yönetim, Galatasaray TV'de çalışanlarla ilgili herhangi bir karar almazken bu konudaki son sözü yayın haklarını alacak olan ajans verecekti. Kanalla ilgili ne oldu ne bitti bilmiyoruz ama 2018 başında Mustafa Cengiz başkanlık koltuğuna oturdu ve her şeye yeni bir sayfa açılması bekleniyor. Ben de yıllarını spora ve televizyonculuğa vermiş biri Galatasaraylı olarak bu haberi yazarken ilk defa tarafsız olamayacağım. GS TV'nin hak ettiği değeri bulması gerektiğine inanıyorum. En azından ''sahibinden satılık kiralık kanal'' başlığından, ''Taraftar GSTV'yi Şifresiz İzlemek İstiyor'' başlığına geçebildiğim için memnunum. Gelişmeler oldukça haberi güncelleyeceğim.  


Geçmişte kanalın durumundan dolayı ben de bir Galatasaraylı olarak 'Keşke imkan olsa da yayını biz yapsaydık, kanalın imajını yenileseydik.' demekten kendimi alamıyorum. Türkiye'nin Dünyada en çok bilinen markalarından biri olan G.Saray'ın adına yakışır bir yayıncı ile anlaşmasını dilerim. Sözleşme maddelerine 'doğrudan satış ürünlerine kısıtlama' getirecek bir madde eklenmeli. Sonra, birileri GSTV'yi alıp gergedan boynuzu satmaya başlarsa şaşmayın. Benden söylemesi!

Galatasaray Taraftar Makyajı uygulaması bana yapılmıştı. O fotoları da yeri gelmişken paylaşıyorum. 

nanomag

1992'de planlanarak 1999'da kendisine ait teknik altyapısı tamamlanan, 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek IP TV Kanalı olarak 7-24 HD yayına başlayan fortuna TV, Medya Haberleri, Kadın, Erkek, Sanat içeriğiyle Türkçe ve İnglizce yayınlarına devam ediyor.


1 Görüş / Konu: “TARAFTAR GS TV KANALI ŞİFRESİZ OLSUN İSTİYOR

    Düzgün Türkçe ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com