📣 SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

📺 MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

🎬 SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

💎 MODERNİZE

[modernize][bsummary]

🎵 MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

🔬 AKTÜEL | BİLGİSEL

[Bilgisel][bsummary]

🏆 SPOR HABERCİSİ

[Spor Habercisi][bsummary]

🎤 RÖPORTAJLAR

[röportaj][bigposts]

✍️ KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

TFF SÜPER LİG MAÇ YAYINLARI

Türkiye'de TFF Süper Lig maç yayınlarının hakları yıllardır BeIn Sports'taydı. 2022 yılı itibariyle yeni yayıncının belirlenmesi için açılan ihalede en yüksek bedeli teklif eden BeIN Sports'un imza atması bekleniyordu. Süre doldu ve imza atılmadı. Digitürk yaptığı açıklamada 'İmza yetkisini kendilerinin isteği dışında, TFF'nin diğer kurumlara verdiğini'' bildirdi. Böylece, en yüksek ikinci teklifi veren iki ayrı kurum TRT ve Saran Grup imza için TFF Süper Lig yayın haklarını alabilme imkanı doğdu. İmza yetkisi TRT ve Saran'a geçmişti ama TRT'nin de çekildiği söylendi. 

Bildiğiniz gibi maç yayınları ihalesinde herkesin kafasını karıştıran paketler var. Herkes Saran Medya'nın tüm paketleri aldığını zannediyor ama işin gerçeği o değil. Saran sadece ikinci paketten itibaren en güçlü aday. Fakat asıl Süper Lig maçları birinci pakette yer alıyor ve orada halen BeIn Sports güçlü. Eğer Saran diğer paketleri alır ve birinci paket için bir şansı olursa bunu Süper Lig TV ile çözmeyi planlıyor. Daha doğrusu, 'Birinci pakete talip olabilmek için kulüplerin desteğiyle Süper Lig TV'nin kurulmasına ihtiyacı var.'' Eğer Süper Lig TV kurulmazsa Saran Medya birinci paketi BeIn Sports'tan alamaz. Çünkü fiyat teklifi yeterli değil. 

TFF SÜPER LİG MAÇLARI BEIN SPORTS'TA 

Kısacası, birinci pakette 238 maç, ikinci pakette 68 maç var. Taahhüt ettiği teklife imzayı atan Bein Sports TFF'nin onayıyla 2022'de maç yayınlarını almış oldu. En güçlü aday BeIn Sports'tu. Hem TRT, hem de Saran Grup, yayın haklarını alması durumuna maç yayınlarını başka kanallarla da paylaşacaktı. Yani bazı maçlar diğer kanallarda da izlenebilecekti. S Sport şu anda TiviBu, Turkcell+ ve Vodafone TV üzerinden izlenebiliyor. Saran Medya'nın maçları alması durumunda bu platformlarda yeni paketler açılması bekleniyordu. Eğer diğer bir teklif olan Süper Lig TV'nin kurulması durumunda ise bütün plan proje değişecekti. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve itham hakaret içermeyen yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com

📡 TV KANALLARI