📺 MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

🎬 SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

🎵 MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

💎 MODERNİZE

[modernize][bsummary]

🔬 AKTÜEL | BİLGİSEL

[Bilgisel][bsummary]

🗃️ DOKÜMAN

[Doküman][bsummary]

🚘 LANSMAN

[lansman][bsummary]

🏆 SPOR HABERCİSİ

[Spor Habercisi][bsummary]

🎤 RÖPORTAJLAR

[röportaj][twocolumns]

🚨 ALARM

[Alarm][bigposts]

MİLLİ TAKIM TEKNİK DİREKTÖRÜ V.MONTELLA

Türkiye Futbol Federasyonu Stefan Kuntz ile yollarını ayırdı. Öne çıkan yeni teknik direktör adayları ise; Fatih Terim, Vincenzo montella, Sergen Yalçın isimleri oldu. Futbolseverlerin çoğunluğu Fatih Terim ve Sergen Yalçın arasında bir tercih beklerken TFF, Vincenzo Montella ile anlaştığını ilan etti. Türk Milli Takımı Euro 2024'e katılmayı garantiledi. 


TFF V. Montella ile bir görüşme gerçekleştirdikten sonra kararını verdi ve anlaşmaya vardı. Montella ile anlaşma durumunda, yardımcı antrenörün İtalya futbol oynamış bir Türk futbolcu olacağı tahmin ediliyordu. Gökhan İnler ismi akla gelen ilk aday. 


TÜRKİYE VOLEYBOLDA AVRUPA ŞAMPİYONU 

Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı 2023 Avrupa Şampiyonu oldu. Namağlup şampiyon olan voleybol takımımız Belçika'daki final maçında Sırbistan'ı 3-2 setle yenerek şampiyon oldu. 


ZLATAN İBRAHİMOVİÇ FUTBOLU BIRAKTI 

Bosna Hersek asıllı İsveçli Dünya yıldızı santrafor futbolcu Zlatan İbrahimoviç (41) futbolu bıraktığını açıkladı. 15 defa Yılın Futbolcusu, 1 Kez FIFA Puşkaş Ödülü, 6 Kez Gol Kralı olan İbrahimoviç, defalarca ülke ve Avrupa şampiyonlukları yaşadığı, Malmö, Ajax, Juventus, Inter, Barcelona, Milan, Paris SG, Manchester United, Los Angeles Galaxy formaları giydi. İtalya'da Milan formasıyla futbol hayatına son noktayı koydu. 


CARDIFF CITY FC TEKNİK DİREKTÖRÜ EROL BULUT OLDU 

Cardiff City FC Teknik Direktörü Erol Bulut oldu. İngiltere liginde mücadele eden Galler takımı, yeni teknik direktör adayı olarak uzun süre değerlendirme yaptıktan sonra tercihini Erol Bulut'tan yana kullandı. 


BARCELONA CAMP NOU STADINI NİHAT ÖZDEMİR YENİLEYECEK 

İspanya'nın Barcelona kulübünün Camp Nou stadyumunun yeni tasarımı ve 105 Bin kapasiteye yükseltme işini Nihat Özdemir'in Limak şirketi aldı. İspanya'nın Barselona şehrinde bulunan Camp Nou, 99.354 seyirci kapasitesi ile Avrupa'nın en büyük futbol stadyumudur. 


TFF SÜPER LİG MAÇ YAYINLARI 

Türkiye'de TFF Süper Lig maç yayınlarının hakları yıllardır BeIn Sports'taydı. 2022 yılı itibariyle yeni yayıncının belirlenmesi için açılan ihalede en yüksek bedeli teklif eden BeIN Sports'un imza atması bekleniyordu. Süre doldu ve imza atılmadı. Digitürk yaptığı açıklamada 'İmza yetkisini kendilerinin isteği dışında, TFF'nin diğer kurumlara verdiğini'' bildirdi. Böylece, en yüksek ikinci teklifi veren iki ayrı kurum TRT ve Saran Grup imza için TFF Süper Lig yayın haklarını alabilme imkanı doğdu. İmza yetkisi TRT ve Saran'a geçmişti ama TRT'nin de çekildiği söylendi. 

Bildiğiniz gibi maç yayınları ihalesinde herkesin kafasını karıştıran paketler var. Herkes Saran Medya'nın tüm paketleri aldığını zannediyor ama işin gerçeği o değil. Saran sadece ikinci paketten itibaren en güçlü aday. Fakat asıl Süper Lig maçları birinci pakette yer alıyor ve orada halen BeIn Sports güçlü. Eğer Saran diğer paketleri alır ve birinci paket için bir şansı olursa bunu Süper Lig TV ile çözmeyi planlıyor. Daha doğrusu, 'Birinci pakete talip olabilmek için kulüplerin desteğiyle Süper Lig TV'nin kurulmasına ihtiyacı var.'' Eğer Süper Lig TV kurulmazsa Saran Medya birinci paketi BeIn Sports'tan alamaz. Çünkü fiyat teklifi yeterli değil. 

TFF SÜPER LİG MAÇLARI BEIN SPORTS'TA 

Kısacası, birinci pakette 238 maç, ikinci pakette 68 maç var. Taahhüt ettiği teklife imzayı atan Bein Sports TFF'nin onayıyla 2022'de maç yayınlarını almış oldu. En güçlü aday BeIn Sports'tu. Hem TRT, hem de Saran Grup, yayın haklarını alması durumuna maç yayınlarını başka kanallarla da paylaşacaktı. Yani bazı maçlar diğer kanallarda da izlenebilecekti. S Sport şu anda TiviBu, Turkcell+ ve Vodafone TV üzerinden izlenebiliyor. Saran Medya'nın maçları alması durumunda bu platformlarda yeni paketler açılması bekleniyordu. Eğer diğer bir teklif olan Süper Lig TV'nin kurulması durumunda ise bütün plan proje değişecekti. 


SPOR GÜNDEMİ SON DAKİKA HABERLERİ ve anlık haberler bu başlık altında yer alır. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve itham hakaret içermeyen yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com

📡 TV KANALLARI