🛰️ MEDYA HABER

[tv][bsummary]

🎬 SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

🎵 MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

💎 MODERNİZE

[modernize][bsummary]

🔬 AKTÜEL

[Bilgisel][bsummary]

🗃️ DOKÜMAN

[Doküman][bsummary]

🚘 LANSMAN

[lansman][bsummary]

🏆 SPOR

[Spor Habercisi][bsummary]

🎤 RÖPORTAJ

[röportaj][twocolumns]

🚨 ALARM

[Alarm][bigposts]

II. ULUSLARARASI BOZOK FİLM FESTİVALİ

2. Uluslararası Bozok Film Festivali 25-28 Ekim 2023'te Türk Sineması'nı Yozgat'ta Karaçam altında buluşturdu. Festivalin bu yılki Jüri Başkanı ünlü Yönetmen Derviş Zaim, Festival Danışmanı ise Türk Sinema Tarihçisi Burçak Evren oldu. 2.Uluslararası Bozok Film Festivali, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Yozgat Valiliği himayesinde Yozgat Bozok Üniversitesi, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı ve Sinema Okuryazarları Derneği paydaşlığında 25-28 Ekim 2023 tarihlerinde Yozgat'ta yapılacak. 


HOLLYWOOD YILDIZLARININ KOÇU VERNICE KLIER BOZOK FİLM FESTİVALİ'NDE 

2. Uluslararası Bozok Film Festivalinde Finalist Filmler Açıklandı. Leonardo Di Caprio, Vincent Cassel, Juliette Binoche, Monica Belluci, Milla Jovovich gibi bir çok Hollywood yıldızının Uluslararası Oyunculuk ve Seslendirme Koçu Vernice Klier canlı görüntülü sohbet yoluyla 2. Uluslararası Bozok Film Festivali'ne katılım sağlayacak. Vernice Klier, Bozok film festivali gençlik jürisine 2 saat Hollywood ve Dünyada film üretimi ve film süreçleri hakkında bilgi vererek gençlik jürisinin sorularını cevaplayacak. Ayrıca Bozok Film Festivali'nin Ulusal Kısa, Ulusal Belgesel, Uluslararası Kısa Finalist Filmleri ve Panorama Seçkisi açıklandı. 


Ulusal Kısa Finalist Filmler; 
Bahçeler Put Kesildi ( Ali Cabbar), Dıstan (Abdurrahim Karabulut - Mahsun Celayir), Gece Babamızı Ararken (Alkım Özmen), Herkesin Yapabileceği Bir Şey (Selen Örcan), Rutubet (Turan Haste) 

Ulusal Belgesel Finalist Filmler; 
Ertuğrul Muhsin Bey (Özgür Dağ), Bunun Ne Olduğunu Sorarsa; Bu Bir Yaprak (İdil Oğuzhan), Emma (Merve Kuş Mataracı), Yeryüzündekiler (Harun Yel), 3 Ordu (Kadir Can Arabacı) 

Uluslararası Kısa Finalist Filmler; 
Kanlı Kar (Hossein Alıjannezhad), Hiç Doğmamış Çocuk İçin (Afsaneh Aghanezhad - Vali Bagheri), Hadi Konuşalım (Elad Mukades) 

Panorama Seçkisi; 
Litvanyalı (Yane Olegovna Zamaletdinova), Yavru Karınca (Derya Uygurlar), Kumlu Mezar (Aliyeh Hodaei - Sepideh Rezaei), Dünyanın Sonu (Taras Valihura), Temaül (Ali Rıza Bayazıt) Festival Başkanlığı'nı Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan yaparken, Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mehmet Emin Kilci ise festivalin Onursal üyesi olarak yer alıyor. Festivalin fikir hakkı ve yürütücüsü Sinema Okuryazarları Derneği, festival Başkanı ise Dernek Başkanı Akademisyen Batuhan Kalaycı, Festival Editörü Tennur Köylüoğlu ve Festivalin Tanıtım Yönetmenliğini İhsan Yapar üstleniyor. Jüri üyeliklerinde ise Görüntü Yönetmeni Gökhan Tiryaki, Oyuncu İpek Tuzcuoğlu, Senarist Hilal Çelenk, Şair Yazar Faysal Soysal, Müzisyen Aranjör Tarık Abdurrahman Tarıkçı ve Oyuncu Ali Burak Ceylan bulunuyor. Festival kapsamında katılımcılar Türkiye’nin ilk Milli Parkı Yozgat Milli Çamlığı, Akdağmadeni Ormanları gibi mekanlarda ağırlanacak. Festival kapsamında bu yıl toplamda 66.000 TL para ödülü takdim edilecek. Festivaldeki yarışma kategoriler ise En İyi Ulusal Film, En İyi Uluslararası Film, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Belgesel Film olarak belirlendi. 


Yozgat'ta gerçekleşecek olan 2.Uluslararası Bozok Film Festivali'nde Yozgat Bozok Üniversitesi Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan  Açılış gecesindeki törende Ediz Hun ve Perihan Savaş'a, kapanış Ödül gecesindeki törende ise Hülya Koçyiğit ve Meral Çetinkaya’ya Onur Ödülleri takdim edilecek. Bu yıl ilk kez Yozgat’ın ünlü yazarı Mehmed Said Fenni adına Mehmet Said Fenni Özgün Senaryo Ödülü ve Yozgat’ın önemli müzisyeni Nida Tüfekçi adına En İyi Özgün Film Müziği ödülleri verilecek. 

Festivalin fikir hakkı ve yürütücüsü Sinema Okuryazarları Derneği, festival Yönetmeni Öğretim Görevlisi Batuhan Kalaycı ise yaptığı açıklamada; ‘’Türkiye’nin farklı şehirlerinden seçilen 50 sinema alanında çalışmalar yapan üniversite öğrencilerinin tüm masrafları karşılanmak şartıyla festivale katılabilecek  ve tüm filmleri izleyerek bir filme Gençlik Jürisi Oyu vereceğiz’’ dedi. Avrupa’nın 14 farklı ülkesinden festivale gelecek olan ve yaşları 18-30 arası değişen 50 sinema Tv öğrencisi ve çalışanı da festivale katılırken, Gençlik jürisi ile ortak çalışmalar gerçekleştirecek olan katılımcılar Yozgat’ta kısa filmler ve belgeseller de çekebilecek. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve itham hakaret içermeyen yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com

📡 TV KANALI KURULUMU🛒 ALIŞVERİŞ