MEDYA HABERCİSİ
Haber Ara

TMB TÜRK MÜZİK BİRLİĞİ TELEVİZYONU

KralTV, ShowTV ve Business Channel'dan tanıdığımız başarılı yönetici Naim Burak Elçi tarafından Türk Müzik Birliği (TMB) müzik televizyonu Aralık 2009'da hayata geçirilmişti. İlk başta TürkVizyon adı altında yayın yapması planlanan kanal, TMB (Türk Müzik Birliği) ismini tercih etmişti. Zamanla müzik kanalları arasında sağlam bir edinen TMB kanalı, 17 Türk devlet ve topluluğunun müziğini izleyicilerle buluşturmaya devam ediyordu.  1 Mart 2016 sabahı yenilenen formatıyla izleyicisinin karşısına çıkmaya başlayan TMB, tüm dijital yayın platformlarında yerini alarak geniş bir izleyici kitlesi edindi.
TMB ile ilgili ilk haberimiz şöyleydi: 
TMB yetkilileri, yayınlanacak müzikler arasında hiçbir fark gözetilmeyeceğini, genç sanatçıların ve tanınmış şarkıcıların eserlerinin birlikte yayınlanacağını söylüyor. Özellikle, Azerbaycan’dan şu anda 70 klibin yayını için hazırlık yapılıyor. TMB'nin Azerbaycan temsilciliğine de Kemal Cenk İçten getirildi. TMB’nin Kazakistan ve Özbekistan temsilcilikleri ile ilgili tüm işlemler de tamamlandı. Türkmenistan‘da ise önümüzdeki günlerde işlemlerin tamamlanması bekleniyor.

TMB (Türk Müzik Birliği) şu anda TürkSAT ve TeleDünya kablo tv üzerinden yayın yapıyor... TMB müzik kanalının kurumsal jenerik müziğinde İran'dan NAZI GOON kullanılmış... Bir de eleştirmek gerekirse, TMB'nin ekran görselleri şu anda çok kötü görünüyor. Mutlaka kurumsal bir çalışmaya ihtiyacı var. Bununla birlikte, kliplerin isimlerinin 2 dilde (Kj) ekrana gelmesi de çok güzel bir fikir... İlk bilgilerime göre, KralTV'den bildiğimiz Vj'leri ekrana çıkaracak olan TMB'nin ilk Vj'i Turkish Music Box programını sunan Miss Globe International 2009 Banu Öztürk. Ardından ekranda kedisiyle birlikte yakalayabildiğim Burcu Alp var. TMB'den Burcu Alp'le bağlantıya geçtim. Kendisi bazı bilgileri düzeltmeme yardımcı oldu.

TMB, ilk yayına başladığı gün, ''Şahsen çok yakından takip ettiğim, ''İrada İbrahimova - Kimdir Günahkar'' / ''Yulduz Usmonova - Dünya'' / ''Röya - Deni Ona'' gibi benim çok sevdiğim şarkılara da TMB'de yer verirlerse ''Bravo'' demekten başka bir sözüm kalmaz.' demiştim. Neredeyse hepsi konuk olmaya başladı. En çok da İrada İbrahimova'nın hemen konuk olmasına şaşırdım. nanomag

FTV TÜRK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Yaşam, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


0 fortunaTV.com Konu: “TMB TÜRK MÜZİK BİRLİĞİ TELEVİZYONU

    Düzgün Türkçe ile hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com


İSTANBUL HAVA DURUMU