SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[medikalite][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

TMB TÜRK MÜZİK BİRLİĞİ TELEVİZYONU

Bu haber ilk defa fortunaTV'de: KralTV, ShowTV ve Business Channel'dan tanıdığımız başarılı yönetici Naim Burak Elçi tarafından Türk Müzik Birliği (TMB) müzik televizyonu Aralık 2009'da hayata geçirilmişti. TMB TV Genel Müdürlüğünü Samir Gurbanov yapıyordu. İlk başta TürkVizyon adı altında yayın yapması planlanan kanal, TMB (Türk Müzik Birliği) ismini tercih etmişti. Zamanla müzik kanalları arasında bir edinen TMB kanalı, 17 Türk devlet ve topluluğunun müziğini izleyicilerle buluşturmaya devam ediyor. Türk devletlerine açılan ama Türkiye'deki medyayla pek iletişim kurmayan kanalı şu anda kim yönetiyor? Sahibi kim? bilemiyoruz. Sayfalarına künye de olmadığı için kapalı kutu olarak kalıyorlar. 1 Mart 2016 sabahı yenilenen formatıyla izleyicisinin karşısına çıkmaya başlayan TMB, tüm dijital yayın platformlarında yerini alarak geniş bir izleyici kitlesi edindi. TMB (Türk Müzik Birliği) şu anda Türksat, D-Smart ve TeleDünya kablo tv üzerinden yayın yapıyor. Çok eski dostum ve msai arkadaşım Hakan Solaker döneminde Nurseza Akkaş, Şimal Yavuz, Pelin Güneş, Elyane Ahmedova ve Meltem Adıyaman ile dikkat çeken kanal, sonrasında duraklamaya girdi. TMB TV Mecidiyeköy'de komşum sayılır. Hemen her gün önünden geçiyorum. Kurulduğu günden beri ekran görsellerini eleştirdiğim kanal bir kaç defa logo değiştir ama yine olmadı. Kaliteli bir tasarıma geçerlerse bir üst seviyeye çıkabilirler. (Yeni gelişmelerde haberimiz güncellenir) 

TMB Frekans: Türksat 12685 Symb: 27500 Pol: Yatay (H) 
TMB ile ilgili ilk haberimiz şöyleydi: 
TMB yetkilileri, yayınlanacak müzikler arasında hiçbir fark gözetilmeyeceğini, genç sanatçıların ve tanınmış şarkıcıların eserlerinin birlikte yayınlanacağını söylüyor. Özellikle, Azerbaycan’dan şu anda 70 klibin yayını için hazırlık yapılıyor. TMB'nin Azerbaycan temsilciliğine de Kemal Cenk İçten getirildi. TMB’nin Kazakistan ve Özbekistan temsilcilikleri ile ilgili tüm işlemler de tamamlandı. Türkmenistan‘da ise önümüzdeki günlerde işlemlerin tamamlanması bekleniyor.TMB müzik kanalının kurumsal jenerik müziğinde İran'dan NAZI GOON kullanılmış. Bir de eleştirmek gerekirse, TMB'nin ekran görselleri şu anda çok kötü görünüyor. Mutlaka kurumsal bir çalışmaya ihtiyacı var. Bununla birlikte, kliplerin isimlerinin 2 dilde (Kj) ekrana gelmesi de çok güzel bir fikir. İlk bilgilerime göre, KralTV'den tanıdığımız Vj'leri ekrana çıkaracak olan TMB'nin ilk Vj'i Turkish Music Box programını sunan Miss Globe International 2009 Banu Öztürk. Ardından ekranda kedisiyle birlikte yakalayabildiğim Burcu Alp var. TMB'den Burcu Alp'le bağlantıya geçtim. Kendisi bazı bilgileri düzeltmeme yardımcı oldu. 


TMB, ilk yayına başladığı gün, ''Şahsen çok yakından takip ettiğim, ''İrade İbrahimova - Kimdir Günahkar'' / ''Yulduz Usmonova - Dünya'' / ''Röya - Deni Ona'' gibi benim çok sevdiğim şarkılara da TMB'de yer verirlerse ''Bravo'' demekten başka bir sözüm kalmaz' demiştim. Neredeyse hepsi konuk olmaya başladı. En çok da İrada İbrahimova'nın hemen konuk olmasına şaşırdım. 

1 yorum:

  1. haftanın sanatçısı diye seçtiklerini hiç ciddiye almıyorlar kanal başıboş galiba

    YanıtlaSil

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com