MEDYA HABERCİSİ
Haber Ara

LIFETIME TV TÜRKİYE İKİNCİ ŞANS PROJESİ

Bu haberi ilk defa fortuna Medya duyurdu: ABD A+E Networks'ün kanalı ''Lifetime TV'' 26 Nisan 2016'da dünyada ilk kez şifresiz olarak Türkiye’de yayına başladı. Tam zamanlı yayına 1 hafta kala, 19 Nisan itibariyle Türkiye'de test yayınlarına başlayan kanal, gündüz kadına, akşamları da erkeklere ağırlık veren yayınlar yapacağını duyurmuştu. Kanalın yayına başladığı ilk günde, Türksat görüntü kalitesinin çok berbat olduğu gözlemlendi. Bu önemli kanalın, bu kadar düşük görüntü kalitesiyle yayın yapmasını yadırgadım. Bu konuyla mı ilgili bilinmez ama kısa süre sonra Teknik Grup Başkanı Gökhan Sert, Oflaz Medya'dan istifa etti. Görüntü kalitesinin en belirleyici faktörü reji, encoder ve Türksat üzerinden en az 3mb yayın yapmaktır. Artık, Lifetime'ın HD yayına geçmesini bekliyoruz. Şu anda benim en çok izlediğim kanallardan biri haline gelen Lifetime, başarılı çıkışını sürdürüyor. Türkçe yayın yapan bir kanalın, ekranın alt köşesinde yapımların isminin İngilizce yazılmasından vazgeçilmeli. Türkçe dublaj yayınlayan bir kanalda İngilizce isimler kullanılması gereksiz. Bir de, yapımların hangisinin film, hangisinin dizi ya da program olduğunu ayırt etmek izleyici açısından zor oluyor. Yapımın isminin yanına küçük bir sembol ya da renk kullanarak çözülebilir. 
 A+E Networks Avrupa – Ortadoğu – Afrika Bölgesi Murahhas Üyesi Dean Possenniskie ve MCD Medya Yönetim Kurulu Başkanı Esra Oflaz Güvenkaya’nın ev sahipliğinde düzenlenen davetle tanıtılan LifetimeTV, ''kadın odaklı'' eğlence kanalı olarak şu an dünya çapında 105 bölgede, 150 milyondan fazla haneye 11 dilde yayın yapıyor. Lifetime Türkiye, A+E Networks ile MCD Medya ortak girişimi çerçevesinde tüm yayın platformlarında şifresiz yayın yapacak.

Lifetime, yayınlandığı ülkelerdeki en başarılı global yapımlar, diziler, özel programlar, filmler ve geniş program yelpazesiyle Türkiye pazarına girerken, en popüler programların yerli formatları da kanalda yer alacak.

Lifetime Türkiye’de spiker Özge Uzun’un sunacağı bir sabah şovu izleyicilerle buluşacak. Programda Özge Uzun ve uzman konuklar; güzellik, yemek, moda, popüler kültür, sosyal medya, sağlık, çocuk bakımı, müzik ve sinema gibi kadınların yakınlık duyduğu birçok konuyu işleyecek. 


Frekans: 12089 Yatay (H) 4400 fec: 5/6 nanomag

FTV TÜRK, 1992'de planlanarak 1999'da teknik altyapı yatırımını tamamladı. 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek Dijital TV Kanalı olarak 7-24 yayına başladı. 2013'te HD yayına geçti. Medya Haberleri, Yaşam, Sanat içerikli Türkçe/İngilizce yayın yapıyor.


0 fortunaTV.com Konu: “LIFETIME TV TÜRKİYE İKİNCİ ŞANS PROJESİ

    Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com