MEDYA HABER
Search

NTV DOĞUŞ GRUBU BİR KANALI DAHA KAPATIYOR

Bu haber ilk defa bizde: Ferit Şahenk'e ait Doğuş Yayın Grubu, CNBCe, e2 kanallarını kapatmış, Kral Grubunu işletmeciye vererek, STAR, NTV ve NTVSpor kanallarıyla devam ediyordu. PUHU TV ile internet televizyonculuğuna da girmişti. Henüz medya kulislerinde konuşulmazken ''Star TV, NTV, NTV Spor satılacak'' haberini almıştım ama etik olmayacağı için burada paylaşmamıştım. Haberler çıkmaya başladıkça, Doğuş Grubu ''Hayır satmıyoruz'' demişti. Ben de, ''Satacaklarsa, reklam potansiyeli ve marka değeri düşmesin diye gizli tutulur'' görüşümü belirtmiştim. NTV'nin ilgi alakasının az olduğunu hissettirdiği NTV Avrupa kanalının da 20 Haziran 2017 Salı günü kapanacağını yine ilk benden duymuştunuz! (RTÜK'e hitaben, Avrupa yayınlarıyla Türkiye yayınlarının EURO / AVRUPA / INT gibi isimlerle ayrı ayrı yapılmasının gereksiz olduğunu söylemiştim). Sonuç olarak NTV Avrupa Türksat yayını söylediğim tarihte gece 12 itibariyle kesildi. Kablo vb. sözleşmeler 1 ay içinde sona erince Temmuz sonunda oradaki yayınlar da sona erecek. Bu süreçte NTV yayını devam edecek. Kanalları bir bir elinden çıkaran Doğuş Grubu 17 Temmuz'da NTVSpor'u da kapatıyor. Artık, satış haberleri iyice alevlendi. Ethem Sancak ve beIN Group'un Star, NTV, NTV Spor için talip olduğu öğrendim. Star TV için en büyük aday, Star Gazetesi'nin de sahibi olan Ethem Sancak. 360 TV ve 24 Haber Kanalının halen HD yayına geçmemiş olması da ''Star TV'yle ilgili sonuca göre şekillenecek olması'' ihtimalini ortaya çıkarıyor. Hangisiyle anlaştıklarını bu hafta içinde yine burada duyuracağım. Konuyla ilgili net bilgiler ortada olmadığı için bildiklerimi şimdilik yazmıyorum. 
Bu haberi ilk defa fortuna Medya duyurdu

Doğuş Medya Grubu kanalları kapanma ve küçülme planı 2015 sonuna doğru kadrosuz çalışanlarla yollar ayrılarak başlamıştı. Ardından NTVSpor Radyo kapanmıştı. Doğuş Grubu’nun sahibi olduğu NTVSpor kanalı, zarar etmesi gerekçesiyle önce küçülmeye başlamıştı ve daha sonra da kapanacağı duyuldu. Türkiye'de az ilgi gören spor dallarına TFF desteğiyle yer vermeye başlayan NTVSPOR, bunu gelir amaçlı yapıyordu. Fakat çok izleyici kaybettiği de bir gerçek. 2016 başından itibaren ilk olarak Dilara Gönder ve Roksan Kunter ile yollar ayrılmıştı, adından Özgür Buzbaş ve Irmak Kazuk ile birlikte 30 kişi işten çıkarıldı. 1-2 ay içerisinde NTVSpor kanalının kapanacağı duyuldu. Fakat, NTVSPOR twitter hesabından ''Haberler asılsızdır'' duyurusu yapıldı. Kanalın marka değerinin ve izleyicisinin kaybolmaması için böyle bir açıklama yaptıklarını düşünüyordum. Kapanma ya da satış sürecinde hiçbir kanal reklam gelirlerini kaybetmek istemez. ''Kupalar maçlar bittikten sonra Temmuz ayında NTVSpor kapanmış ya da satılmış olacaktır. Kapandıktan sonra da, Doğuş Grubu muhtemelen CNBC-e ve e2 kanallarını kapattıktan sonra NTV ekonomi bültenlerinde NTVPARA logosu ve hava durumu bültenlerinde NTVHAVA logosu ile yayına devam ettiği gibi, bundan sonra spor bültenlerinde de NTVSPOR logosunu kullanabilir.'' diye düşünüyordum. Fakat, Doğuş Grubu NTVSPOR'da küçülmeye giderek KRAL TV ve KRAL POP kanallarını dışarıya işletmeye vermeyi tercih etti. Böylece üstündeki yükü attı. NTVSPOR kanalı da ekran görsellerini yenileyerek ''Kapanmıyorum, yenilendim'' imajını yansıttı. Benim de en çok izlediğim kanallardan biri olan NTVSPOR iyi ki kapanmadı. 
 
1996 yılında Cavit Çağlar tarafından kurulan, Türkiye'nin ilk haber kanalı Nergis TV (NTV), Ocak 1999'da Doğuş Yayın Grubu bünyesine katılmıştı. Türkiye'de medya endüstrisinin değişimine büyük katkı sağlayan NTV, Türkiye'de tematik kanal dönemini başlattı. Bugün, 18 Ocak 2016 tarihinde NTV HD yayını başladı. Başarılı haber kanalını HD olarak izlemek isteyenler için frekans güncellemesi yapmalıdır. TurkSat 4A 12015 H (Yatay) 27500 nanomag

Türkiye'nin İlk ve Tek IP TV Kanalı olarak 2006 Yılında Kurulan fortuna TV Channel, Kadına Özel Erkeklere Güzel içeriğiyle Türkçe ve İnglizce yayınlarına medya haberlerini ekleyerek aralıksız devam ediyor.


0 fortunaTV.com Konu: “NTV DOĞUŞ GRUBU BİR KANALI DAHA KAPATIYOR

    Düzgün Türkçe ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com