MEDYA HABER
Search

EUROSPORT FREKANSI ALDI NTV SPOR KAPANIYOR

Bu haber ilk defa bizde: Ferit Şahenk'e ait Doğuş Yayın Grubu, CNBCe, e2 kanallarını kapatmış, Kral Grubunu işletmeciye vererek, STAR, NTV ve NTVSpor kanallarıyla devam ediyordu. PUHU TV ile web tv işine de girmişti. Henüz medya kulislerinde konuşulmazken ''Star TV, NTV, NTV Spor satılacak'' haberini almıştım ama etik olmayacağı için burada paylaşmamıştım. Haberler çıkmaya başladıkça, Doğuş Grubu ''Hayır satmıyoruz'' demişti. Ben de, ''Satacaklarsa, reklam potansiyeli ve marka değeri düşmesin diye gizli tutulur'' görüşümü belirtmiştim. Gerçekten satmak gibi bir plan yoksa Ferit Şahenk; ''Hayır kesinlikle satmıyoruz. Bunu da nereden çıkarttınız'' diyebilirdi. Fakat kendisine yöneltilen sorulara; ''Ben de haberleri okuyorum. Bunu bizden duymanızı isterim'' diye cevap veriyor. Yani ''Hayır satmıyoruz, Hayır kapanmıyor'' gibi bir cümle kurmuyor ama kanallarını kapatmaya devam ediyor. NTV'nin ilgi alakasının az olduğunu hissettirdiği NTV Avrupa kanalının da 20 Haziran 2017 Salı günü kapanacağını yine ilk benden duymuştunuz! (RTÜK'e hitaben, Avrupa yayınları ile Türkiye yayınlarının EURO / AVRUPA / INT gibi isimlerle ayrı ayrı yapılmasının gereksiz olduğunu söylemiştim). Sonuç olarak NTV Avrupa Türksat yayını söylediğim tarihte gece 12 itibariyle kesildi. Yine önceden söylediğim gibi, Kablo vb. sözleşmeler 1 ay içinde sona erince Temmuz sonunda oradaki yayınlar da sona erdi. Sıra geldi NTV Spor Kanalına. Bu süreçte NTV yayını devam edecek. 

EURSPORT SADECE FREKANSI ALDI NTV SPOR KAPANIYOR 
Kanalları bir bir elinden çıkaran Doğuş Grubu 17 Temmuz'da NTVSpor'u kapatıyordu. Fakat basketbol maçlarının yayınları sebebiyle süre uzamıştı. Maçlar bitince 
satış haberleri iyice alevlendi. Ethem Sancak ve beIN Group'un Star, NTV, NTV Spor için talip olduğu öğrenmiştim. Fakat anlaşma olmadı. 2015'den beri Eurosport Türkiye haberleri konuşuldu. ''Konuyla ilgili net bilgiler ortada olmadığı için bildiklerimi şimdilik yazmıyorum.'' demiştim. Artık bir engel kalmadığına göre, bugün Eurosport Türkiye yetkililerinin NTVSpor binasının koridorlarında olduğunu söylemekte bir sakınca kalmadı. NTVSpor kanalının artık Eurosport Türkiye olarak karşımıza çıkması beklenirken, aniden alınan bir kararla 2 Ekim'de NTV Spor programlarının NTV'ye kaydırıldığını da öğrendim. Eurosport Türkiye ile anlaşılırsa, CNBC-e / TLC gibi, NTVSpor / EurosportTürkiye ile içerik sağlayıcı olarak devam edecek. Kulislerde yankılanan sesler, NTV Spor için kapanma sinyallerini en üste çekse de Ekim ayının ortasında Eurosport Türkiye yetkilileri yeniden NTV Spor koridorlarında görülmeye başlandı ve sonuca ulaştı. Eurosport, NTV Spor Kanalı'nı almak yerine, frekansına talip oldu. Böylece, Eurosport Türkiye, NTV Spor frekansından yayın yapacak ve NTV Spor kapanmış olacak. Eurosport Türkiye, tıpkı TLC gibi Doğuş binasında yayına devam edecek. Fakat, canlı yayınlar, stüdyo programları gibi planları önümüzdeki yıl gidişata göre başlatacaklar. Yani ilk etapta yurt dışındaki orijinal Eurosport'un yayınlarını Türkçe çeviri ile ekrana yansıtacaklar. Artık, TLC kanalında Eurosport reklamları da dönmeye başladı. Az bir süre kaldığı belli oluyor. Yeni yılda NTV Spor çalışanlarının Acun'un TV8,5 Kanalına geçtiğini ve spora ağırlık veren bir görüntüye büründüğünü görürseniz, bu haberi de ilk defa bizden duyduğunuzu unutmayın. Tüm medyanın bilgi kaynağı fortunaTV'yi takibe devam edin, en doğrusunu öğrenin. 
Bu haberi ilk defa fortuna Medya duyurmuştu
Doğuş Medya Grubu kanalları kapanma ve küçülme planı 2015 sonuna doğru kadrosuz çalışanlarla yollar ayrılarak başlamıştı. Ardından NTVSpor Radyo kapanmıştı. Doğuş Grubu’nun sahibi olduğu NTVSpor kanalı, zarar etmesi gerekçesiyle önce küçülmeye başlamıştı ve daha sonra da kapanacağı duyuldu. Türkiye'de az ilgi gören spor dallarına TFF desteğiyle yer vermeye başlayan NTVSPOR, bunu gelir amaçlı yapıyordu. Fakat çok izleyici kaybettiği de bir gerçek. 2016 başından itibaren ilk olarak Dilara Gönder ve Roksan Kunter ile yollar ayrılmıştı, adından Özgür Buzbaş ve Irmak Kazuk ile birlikte 30 kişi işten çıkarıldı. 1-2 ay içerisinde NTVSpor kanalının kapanacağı duyuldu. Fakat, NTVSPOR twitter hesabından ''Haberler asılsızdır'' duyurusu yapıldı. Kanalın marka değerinin ve izleyicisinin kaybolmaması için böyle bir açıklama yaptıklarını düşünüyordum. Kapanma ya da satış sürecinde hiçbir kanal reklam gelirlerini kaybetmek istemez. ''Kupalar maçlar bittikten sonra Temmuz ayında NTVSpor kapanmış ya da satılmış olacaktır. Kapandıktan sonra da, Doğuş Grubu muhtemelen CNBC-e ve e2 kanallarını kapattıktan sonra NTV ekonomi bültenlerinde NTVPARA logosu ve hava durumu bültenlerinde NTVHAVA logosu ile yayına devam ettiği gibi, bundan sonra spor bültenlerinde de NTVSPOR logosunu kullanabilir.'' diye düşünüyordum. Fakat, Doğuş Grubu NTVSPOR'da küçülmeye giderek KRAL TV ve KRAL POP kanallarını dışarıya işletmeye vermeyi tercih etti. Böylece üstündeki yükü attı. NTVSPOR kanalı da ekran görsellerini yenileyerek ''Kapanmıyorum, yenilendim'' imajını yansıttı. Benim de en çok izlediğim kanallardan biri olan NTVSPOR iyi ki kapanmadı. 
 
1996 yılında Cavit Çağlar tarafından kurulan, Türkiye'nin ilk haber kanalı Nergis TV (NTV), Ocak 1999'da Doğuş Yayın Grubu bünyesine katılmıştı. Türkiye'de medya endüstrisinin değişimine büyük katkı sağlayan NTV, Türkiye'de tematik kanal dönemini başlattı. Bugün, 18 Ocak 2016 tarihinde NTV HD yayını başladı. Başarılı haber kanalını HD olarak izlemek isteyenler için frekans güncellemesi yapmalıdır. TurkSat 4A 12015 H (Yatay) 27500 nanomag

1992'de planlanarak 1999'da kendisine ait teknik altyapısı tamamlanan, 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek IP TV Kanalı olarak 7-24 HD yayına başlayan fortuna TV, Medya Haberleri, Kadın, Erkek, Sanat içeriğiyle Türkçe ve İnglizce yayınlarına devam ediyor.


0 fortunaTV.com Konu: “EUROSPORT FREKANSI ALDI NTV SPOR KAPANIYOR

    Düzgün Türkçe ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com