SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[medikalite][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

KANAL 6 EYLÜL'DE YAYINDA

Türkiye'nin en önemli televizyon markalarından biri olan Kanal 6 yeniden yayına başlıyor. Haberimizde kullandığımız Kanal 6 logosu tescilli ve orijinaldir. Başka bir logo ve kurumsal kimlik benzerleri gerçek Kanal 6'ya ait değildir. ''Tarafsız, Dürüst Yayıncılık'' sloganıyla 1 Eylül 2021'de yayın hayatına başlayacak olan ulusal kanalın, Türkiye'nin, Türk dünyasının ve dünyanın sesi olacağını ifade eden Kanal 6 TV Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Doğan, "Yayıncılık ilkemizle en çok izlenen kanal olarak çok kısa sürede hedefimize ulaşacağız." dedi. 

Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Doğan, CIO Vedat Mehteroğlu ile birlikte yaptığı açıklamasında şu bilgileri verdi: "Televizyon dünyasına yeni bir soluk, yeni bir ses  getireceğiz. Kanal 6 TV ulusal bir kanal olarak görsel medya planlamasının içinde yerini alacak. Alt yapı ve hazırlık çalışmalarını titizlikle tamamladık. Türkiye'nin yeni ekranı, 'Kanal 6 TV' Türkiye'nin, Türk dünyasının ve dünyanın izleyeceği  tarafsız, dürüst, objektif yayın yapan tek kanal olacak. Vizyonumuz, Misyonumuz, İlkelerimizle en çok izlenen kanal hedefine ulaşmak için her türlü araştırmaları yaptık ve çalışmalarımızı yayına hazırladık. Bu alanda bilgi, birikim sahibi olan dev kadromuzla yayın hayatımıza yeni sezon olan 1 Eylül 2021'de başlıyoruz. Kısacası, Kanal 6 TV 'muhteşem' geliyor."


KANAL 6 İKİ YENİ TELEVİZYONLA GELİYOR 

Şatıroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Doğan, Malatyalı bir iş adamı. Kendisiyle kanalın kuruluş sürecinde çalışmalara başladık. Şatıroğlu Medya Grubu olarak Kanal 6 markasını yeniden yükseltecek olan Seyit Doğan'ın hedefi ilk 6 kanal içerisine girmek. Şu anda holding ile ilgili olarak medya alanında yatırım yapılacağı için yeni bir kurumsal yapılanma süreci içerisinde. Yönetim binasının hazır olması için yoğun çalışmalar sürüyor. Son toplantımızın ardından ''Mayıs'ta virüs kapanması süreci sebebiyle bazı gelişmeler ertelenmişti'' ama Haziran 2021'in ilk günlerinde işler hızlanacaktı ama Temmuz içerisine kaydırıldı. 

Kanal 6'nın yanı sıra yeni nesle hitap edecek ayrı bir dijital tv kanalı da olacak. Kurumsal işler biraz süreci uzatsa da, Temmuz'da ilk olarak Kanal 6'nın gençlere hitaben kuracağı kardeş televizyonu dijital olarak yayına başlıyor. Hemen ardından Ağustos'ta Kanal 6'da teknik işler tamamlanıp 1 Eylül 2021'de yayına başlanacak. Yayına başlaması için gereken resmi bir kaç önemli detay da tamamlanmak üzere çalışılıyor. 

Çok önemli bir uyarı: Şu anda Kanal 6'nın herhangi bir web sitesi ve sosyal medya hesabı yok. Benzer isimli veya taklit sayfaların tümü, gerçek Kanal 6 açıldığı zaman mahkeme kararıyla kapattırılacaktır. İsim karışıklığı olmasın. 

Kanal 6'nın kuruluş aşamasında fortuna Medya ve fokstar olarak teknik çalışmalarımıza devam ederken, bize çok sayıda sorular gelmesinin yanı sıra çeşitli forum sayfalarında da hakkımızda güzel yorumlar yazılmış olduğu görmek inanın fortuna Medya için büyük mutluluktur. Bu vesileyle herkese teşekkür ederiz. Bize olan güveninizi bilerek, rastladığımız soru ve yorumlarda ''Kanal 6'nın gerçek olup olmadığı'' ile ilgili küçük bir not düşelim. 2017 yılı itibariyle ''Kanal 6 marka sahibi tescilli olarak Seyit Doğan olarak kayıtlı.'' Bu da demek oluyor ki Kanal 6 gerçektir. (Yeni gelişmelerde haberimiz güncellenir) 

KANAL 6 TARİHÇESİ 

Ahmet Özal (1992-1998), Korkmaz Yiğit (1995-1998), Hayyam Garipoğlu (1998-2000), Dinç Bilgin (2000), Türker İnanoğlu (2000), TMSF (2000), Mehmet Emin Karamehmet, Turgay Ciner, Murat Vargı (2001), Cem Uzan (2001-2003), Hayyam Garipoğlu (2003), Özal Group (2003-2008), TMSF (2008) ve son olarak Seyit Doğan (2017) tarihinde Kanal 6'nın sahibi oldu. 

37 yorum:

 1. KANAL.6..NE.ZAMAN.YAYINDA..OLACAK.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çalışmalar devam ediyor. Henüz bir tarih veremeyiz.

   Sil
 2. Adsız6.12.20

  2017 senesindede ilk 4 kanal içine girmek istiyorlardı sanırım işi baya askıya almışlar. kanalın merkezi neresi olacak ? tesekkurler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İstanbul merkezinden yayın yapacak. Marka hakları 2017'de alındı. Geçen süreçte net bir tv kanalı kurma girişimleri olmadı. Çünkü ileriye dönük bir yatırımdı. Bu yıldan itibaren Kanal 6'nın tekrar çıkış yapması için hazırlıklara başladılar. Merkez yönetim binası için yer araştırması yapılıyor şu anda.

   Sil
 3. Kanal 6 hakkında bir gelişme var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir üstteki yoruma verdiğimiz cevabı okuyabilirsiniz.

   Sil
 4. ŞUBAT.AYINDA.KANAL.6.YAYINDA.OLACAKMI.SIMDIDEN.TESEKKURLER.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal ile ilgili haberimiz güncellendi. Yeniden inceleyiniz.

   Sil
  2. kana 6 logosu ekranda görünen logomu ve kanal 6 yayını ne za man başlar nisan 2021 yayınd a olurmu

   Sil
  3. İlk marka alınırken bu logo kullanılmış ama farklı çalışmalar yaptık. Yayına çıkarken hepsi değişebilir. Tarih belli değil.

   Sil
 5. Adsız9.2.21

  kanal 6 ile ilgili çalışmalar şu an ne durumda?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kanal 6 ile ilgili yeni gelişmeleri ekledik. Haberimizi yeniden okuyunuz.

   Sil
  2. Kanal 6 için (TV) ibaresi olmayacak mı? Yani "gerçek" Kanal 6 için olacak mı?

   Sil
 6. Kanal 6 ile ilgili gelinen son nokta nedir

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biraz gecikmeler oldu ama sorun yok. Çalışmalar devam ediyor.

   Sil
 7. bir zamanlar teleon ve cine5 gibi kanallar vardı. Acaba onlar ile lgili bir çalışma var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teleON için yok. Cine5 ise TMSF'de ve çok sorunları var. Açılması zor. Bu linkte CINE 5 haberimiz http://www.fortunatv.com/2020/02/cine-5-al-jazeera-turke-satildi-mi.html

   Sil
 8. kanal 6 9 mayıs 2021 bu tarihte yayında olaçak mış mayıs 1 gibi kanal 6 ekranda çok yakında y ayı ndayız geri sayım saniyesini görürüz tanıtı m türkiyenin ulusal kanalı kanal 6 yı

  YanıtlaSil
 9. Adsız30.5.21

  Kanal 6'nın logosu nasıl olacak acaba? Yukarıdaki resimdeki logo mu yoksa farklı bir logo mu olacak?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haberimizde kullandığımız Kanal 6 logoları tescilli ve orijinaldir.

   Sil
 10. Adsız31.5.21

  Haber bülteni olacak mı kanal 6'da acaba?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kumandalarda kayıtlı ilk 10 kanal içeriklerini örnek gösterebiliriz. Adı üstünde, Kanal 6.

   Sil
 11. Adsız1.6.21

  Frekans çalışmaları sürüyor mu ya diğer kanallar gibi kapanırsa uydudan düşmeyecek kadar bütçeleri var mı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Biz aylardır Kanal 6'nın lisansını hazırda bekletiyoruz. ''Hadi'' dedikleri anda aynı gün frekansa çıkış yapılır.

   Sil
  2. Yatırımcıların ticari sırlarını açıklamıyoruz. Zaten bütçelerini ve cebindeki parayı biz bilemeyiz. Merak da etmeyiz. Bize ne kadar bütçe gerektiği sorulur ve yayın tarihi verilir. Biz de söyleriz ve kabul edilince sözleşme yapıp kuruluma başlarız. ''Bekle'' derler bekleriz, ''başla'' derler başlarız. Bu tamamen yatırımcının elinde olan bir şey. Yayına başladıktan sonra da kanalı nasıl işletirlerse ona göre sonuç alırlar.

   Sil
 12. Adsız1.6.21

  Ekran yüzleri belli mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizim önerdiğimiz çok yakışacak bazı isimler var. Ayrıca kendi plan programlarında olan başka isimler de Kanal 6'da yer bulacak.

   Sil
  2. Kanal 6'nın kendi planında olan isimler ünlü mü bilginiz var mı?

   Sil
  3. O isimleri sormadık ama bizim bir kaç tanınmış ekran yüzü önerimiz oldu.

   Sil
 13. Umarım yayın kalitesi logosu kadar kötü değildir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gördüğümüz anda ilk olarak biz de logo değişimini önemle söyledik. Hatta yeni logo hazırladık ve sunduk. Fakat kırmızı logosu çok eskiden hazırlatılmış ve marka tescili bu haliyle yapıldığı için şimdilik böyle kalıyor. Açıkçası kesinlikle değişmeli.

   Sil
 14. Adsız8.7.21

  Logoda sadece 6 kısmı olsa yeter. Ama siz iyi jenerikler hazırlatırsanız af ettireceğini düşünüyorum çalışmalar hala devam ediyor mu gelinen son nokta nedir?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İş o aşamaya gelirse olabilir. Şimdilik bir gelişme yok.

   Sil
 15. Bu Kanal6 sanırım çok eskiden beri sürekli el değiştiren bir Kanal6 olsa gerek, iş adamlarının bir türlü vazgeçemediği Kanal6, merakla bekliyoruz bakalım ne gibi bir içerikle ilk 6'ya nasıl oynayacaklarını, Acun Ilıca'lı Türkiye de Reytinglerde 1. olmak Dünyanın en zor ülkesi demişti, sanırım bu sözünü bir kez daha teyit etmiş olacak Kanal6, eee ne diyelim şimdiden hayırlı olsun

  YanıtlaSil
 16. Adsız31.7.21

  Gelinen son nokta nedir Eylül'e yetişiyor mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Açıkçası biz de beklemedeyiz. Verilen tarihlerin hiç biri olmadı.

   Sil
  2. Adsız3.8.21

   Yine çalışmaları durdurdu mu
   Seyit Doğan?

   Sil

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com