MEDYA HABER
Search

BUGÜN TV BURSA TV SANCAKTAR MEDYA

Bursa'da 2009'da kurulan Bursa TV 2014'de haber odaklı yayına geçmişti. Sancaktar Medya sahibi Muhammet Tayyar Türkeş Bursa TV'nin sahibi olmasının yanı sıra, 19 Ekim 2017'de Bugün TV'yi satın aldı, 25 Kasım 2017'de Kanal A Televizyonu'nu da satın alma girişimi oldu ama anlaşma olmadı. Sancaktar Medya, devler arasına girmeye aday olduğunu gösterdi. Bu konuda yine herkesten önce benim fark edip dile getireceğim ince bir detay var. Ben buraya yazınca diğer medya sitelerinde de okumaya başlarsınız. O ince detay Bugün TV ile ilgili. Sancaktar Medya, Bugün TV'yi aldığında web sitesinde tüm kanallarının logoları vardı. Fakat, Kanal A haberlerinden sonra Bugün TV logosu siteden kaldırılmış. Logo kaldırıldığına göre, benim bundan çıkardığım anlam, Bugün TV'nin Sancaktar Medya tarafından başkasına satılabileceği yönünde. Her şeyi zaman gösterecek. Gelişmeleri bizden takip edin. 

BURSA TV
BursaTV, Bursa'ya özgü karasal test yayını yapan, program ve bir çok konuda OLAY TV'nin desteklediği düzenli yayınlarına başlamıştı. O dönemde ''OlayTV'nin, ulusala dönük yayın yapmasından dolayı, Bursa'daki yerel kitleyi elden kaçırmamak amacıyla kurduğu bir kanal olabilir'' diye düşünüyordum. Çünkü OlayTV 2009'da; ''BursaTV çok yakında geliyor'' şeklinde reklamlar yayınlamaya başlarken, gazetesi de duyuru yapıyordu. Bursa TV, ekonomi, aktüalite, spor, müzik-eğlence, magazin programları, kadın ve çocuk, eğitim, dini programlar, dizi, sinema, belgesel ve çizgi filmlerle ilgi çekmeyi umuyordu. 2014 yılında ''Bursa’nın haber kanalı'' formatına dönüşen Bursa TV, Türksat uydusunda yayına başladı. Bu yeni atılımla birlikte logo, jenerik değişimini de beklediğimiz Bursa TV, 11881 Mhz (Vertical-Dikey) 27500 Fec:5/6 frekansından ekranlarımızda yerini aldı.

BUGÜN TV 
19 Ekim 2017 itibariyle; ''Milli iradenin sesi olan Sancaktar Medya, darbe girişiminin ardından Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan ve TMSF'ye devredilen FETÖ'nün yayın organı Bugün TV'nin uydu ve kablolu yayın lisans haklarını "Yerli ve milli medya" hedefleri doğrultusunda satın aldı.'' duyurusuyla seviye atladı. 


NOT: ''Uydu Yayınında Başarının Sırrı'' başlığı altındaki yazımızı bu linke tıklayın mutlaka okuyun.nanomag

1992'de planlanarak 1999'da kendisine ait teknik altyapısı tamamlanan, 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek IP TV Kanalı olarak 7-24 HD yayına başlayan fortuna TV, Medya Haberleri, Kadın, Erkek, Sanat içeriğiyle Türkçe ve İnglizce yayınlarına devam ediyor.


0 fortunaTV.com Konu: “BUGÜN TV BURSA TV SANCAKTAR MEDYA

    Düzgün Türkçe ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com