MEDYA HABERCİSİ
Search

DOĞAN MEDYA GRUBU'NU DEMİRÖREN SATIN ALDI

TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in babası Erdoğan Demirören 2011'de Milliyet ve Vatan Gazetelerini satın alarak Demirören Medya Grubu'nu kurmuştu. Demirören, 21 Mart 2018'de Aydın Doğan'a ait Doğan Medya Grubu bünyesindeki tüm yayın organlarını satın alarak Türkiye'nin en büyük medya grubu oldu. Doğan Medya Grubu'ndaki Kanal D, CNN Türk, TEVE2, DreamTV, DreamTürkTV, Hürriyet Gazetesi, Posta Gazetesi, Fanatik Gazetesi, Hürriyet Daily News, Doğan Burda dergileri, dağıtım şirketi YAYSAT başta olmak üzere tüm gazete, dergi ve televizyonlar 1 milyar 250 milyon Dolar'a Demirören Medya Grubu'na satıldı.

Aydın Doğan'ın kendiyle aynı ismi taşıyan torunu Aydın Doğan Yalçındağ'ın yönettiği BLU TV ve D-Smart satılmıyor. NBA TV, Cartoon Network ve DHA ile ilgili de henüz bir bilgi yok. 


Gelişmeler ve tüm detayları takipteyiz. 

AYDIN DOĞAN'IN SATIŞLA İLGİLİ AÇIKLAMASI 
Mesleğe başladığı noktadan bugüne kadar olan süreci kısaca özetleyen Aydın Doğan, çalışma arkadaşlarına veda niteliğinde bir teşekkür yayınladı. Satışla ilgili olarak şunları söyledi: ''Artık 80 yaşını geride bırakmış bulunuyorum. Geldiğim bu aşamada, kendi isteğimle, yayıncılık mesleğime nokta koymaya karar verdim. Bu karar doğrultusunda, daha önce Milliyet gazetesini grubumuzdan satın alan ve dolayısıyla medya tecrübesi olan 60 yıllık arkadaşımız Demirören ailesi ile satış görüşmelerine başladık. 22 Mart 2018 Perşembe sabahı ön protokolü imzaladık. Bu mutabakatın herkes için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Protokolün yürürlüğe girmesi ve nihai satışın gerçekleşmesi için gereken işlemlere başlanmış bulunulmaktadır.''nanomag

1992'de planlanarak 1999'da kendisine ait teknik altyapısı tamamlanan, 2006'da Türkiye'nin İlk ve Tek IP TV Kanalı olarak 7-24 HD yayına başlayan fortuna TV, Medya Haberleri, Kadın, Erkek, Sanat içeriğiyle Türkçe ve İnglizce yayınlarına devam ediyor.


0 fortunaTV.com Konu: “DOĞAN MEDYA GRUBU'NU DEMİRÖREN SATIN ALDI

    Düzgün Türkçe ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com