SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

MEDİKALİTE

[medikalite][bsummary]

SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

AKTÜEL | BİLGİSEL | DOKÜMAN

[yaşam][bsummary]

SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

VIDEO

[video][bigposts]

KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

INSTAGRAM FOTOLARI

TİVİBU DİJİTAL YAYIN PLATFORMU YENİLENDİ

Türkiye'nin ilk internet tabanlı yayın platformu TiviBu 2010 yılında Türk Telekom çatısı altında kuruldu. Yayına başladığı günden beri internet tabanı kullandığını izleyicilere hiç lanse etmeyen platform, bu büyük bir fırsatı yıllarca geri tepmişti. Günümüzde internetten içerik izlemek artık çok yaygın olduğu için, TiviBu da internet altyapısı kullandığını geç de olsa reklam filmlerinde vurgulamaya başladı. Bence şu anda rakipleri olan, DigiTürk, TVPlus, VodafoneTV ve D-Smart'tan çok çok daha başarılı bir çizgi yakaladı. Benim de yıllardır televizyon izlemek için platform tercihim TiviBu oldu. 2022 Şubat'ın son günlerinde kullanıcı menülerinde yenilikler yaptı ve güzelliğine güzellik kattı. 


Bir kaç küçük eksiğini; Kanal sıralaması, kumandadan renk ayarları olmaması, haber spor mozaik kanallarının kişiye özel düzenlenememesi ve TiviBu'nun kendini tam ifade ederek tanıtamaması olarak gösterebilirim. Seç izle içeriklerindeki filmlerin biraz daha yeni yapımlardan da oluşturulması gerektiğini düşünüyorum. Kim ne derse desin, filmlerin televizyonda sansürlenmesi bence çok doğru bir tercih. Fakat kesip biçilecek kısımlar o kadar yanlış ki, ''Aaa noldu şimdi, bu adam buraya nereden geldi'' diyecek kadar filmin konusunu koparıyor. O sahnelerde, ses kapatma, altyazıya geçme ve blur gibi tekniklerle kolayca çözülebilir. Sansürü eleştirirler diye de korkmayın ve korku filmlerindeki ''korkunç'' sahneleri kesecekseniz de hiç yayınlamayın. 

Ve son olarak, portal kısmı harika ve daha da fazla uygulama içeriği gelirse süper olur. 2021'den beri uygulama kısmı arızalıydı. Sistemin yarısı çalışmıyor ve TiviBu genelinde her kullanıcıya bu hata yansıyordu. 1 yıl sonra, 2022 Şubat ayında düzeltildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve hakaret içermeden yazılan yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com