📣 SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

📺 MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

🎬 SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

💎 MODERNİZE

[modernize][bsummary]

🔬 AKTÜEL | BİLGİSEL

[Bilgisel][bsummary]

🎵 MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

🏆 SPOR HABERCİSİ

[spor][bsummary]

▶️ VIDEO

[video][bigposts]

✍️ KÖŞE YAZARLARI

[Köşe Yazarı][twocolumns]

TİVİ 6 ANKARA MERKEZLİ TELEVİZYON KANALI

Ankara merkezli olarak 2021de Niyazi Küçükyılmaz'ın kurduğu TİVİ 6 Kanalı'nın proje aşamasında ilk kez kendisiyle görüşmüştük. ''Tivi 6'nın siyasi partilerden destek alarak yayın hayatını sürdüreceğini ve kuruluş aşamasında muhaliflerden maddi destek aldığını'' söylemişti. Ben her zaman olduğu gibi, ''Particilikle sağlıklı yayın olmaz'' demiştim ama ABB Mansur Yavaş'la bir lansman düzenleyerek kanalın açılışını ilan etmişlerdi.


Tivi 6, muhalif partilerle yapılan açılıştan bir kaç ay sonra maddi sıkıntılar yaşamaya başladı. Ben, personelin maaş krizinden, İstanbul'daki yapım şirketlerine olan borçlara kadar her şeyi anında duymuştum ama burada dile getirmemiştim. Hatta, benim Kanal 6 Genel Yayın Yönetmeni olduğum dönemde Tivi 6'nın hiç bir alakası olmamasına rağmen piyasada, ''Gerçek Kanal 6 biziz'' dediklerini de hep duydum. Kendi kurumsal görüşmelerimde bu söylem hep sıkıntı olmuştu ama bilirsiniz kurumlar zarar görmesin diye bazı şeyleri yazmayı tercih etmiyorum. Sonuçta Niyazi Bey beni bir kaç defa arayarak, ''Borçlar var. Tivi 6'yı satalım'' dedi. Ben de o dönem bazı yatırımcılara önermiştim.

Geçen yıl Ankara'da televizyon kanalı kurmak isteyen önemli bir iş adamları derneğinin davetlisi oldum. Başkan ve yönetim kuruluyla toplantıdayken, Tivi 6 sahibi Niyazi Bey aradı. Çay servis edildiği an olduğu için telefonu açtım. Tivi 6 satılık olduğu için aslında tam da arayıp bulamayacağı bir yatırım ortamında beni aramıştı. ''Zafer Bey var mı bir gelişme'' dedi. Ben de isim vermeden dedim ki, ''Nasılsınız. Tam da Ankaralı yatırımcılarla toplantıdaydım. Şu anda başkan ve yönetim kurulu karşımda. Toplantıya yeni başladık. Kanalınızı satın almak isterlerse konuşalım. Ne kadar ücret istiyorsunuz'' dedim. (Yanımızdaki herkes bu konuşmayı duyduğu için kanal ismi de vermedim.) 

Fakat tersler gibi şok bir cevap aldım. ''100 Milyon verseler satılık kanalım yok. Milyonluk yatırım yaptım ben buraya. Stüdyoya milyonluk LED ekran kurdum'' dedi. Gerçekten şaşırdım tepkiye. ''Ben düşük maliyetle kurduğunuzu biliyorum. Milyonluk değil o video wall, bana mı anlatıyorsunuz teknik konuyu. Siz uzun süredir beni arayıp, kanalı satmak istiyorsunuz. Sürekli arayan da sizsiniz. Nedir bu böyle'' dedim ve telefonu kapattım. Toplantıdaki iş adamları da kanal sahibinin bu tavrına anlam veremedi. Sonrasında biz toplantımıza devam ettik. Halbuki, iş adamlarıyla tanıştırıp görüştürsem satın alma olur olmaz bilemeyiz ama en azından reklam verirlerdi kanala. Nerde o vizyon? 

Ankara'daki toplantının üstünden az bir zaman geçti ki, Tivi 6 personeli maaş krizini bana iletti. Her yerde, ''Biz Kanal 6'yı satın aldık'' dediklerini de bir çok kişiden duydum. (satın alınması imkansız) Ben yine de haberini yapmamayı tercih etmiştim. Tivi 6 ile ilgili çeşitli şikayetler halen geliyor ama fazla detaylandırmaya gerek görmüyorum. Zaten seçim odaklı bir kanal olarak muhalif partilerin desteğiyle kurulmuştu. Sürekli ekranda konuk olduklarını da görüyorduk. Şimdi seçim sonuçları netleşmeye başlayınca farklı bir pozisyon alırsa şaşmayın. 

TİVİ 6 FREKANS: 
TÜRKSAT 12265 Dikey (V) 27500 
D SMART 206. Kanal 
KABLO TV 40. Kanal 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve itham hakaret içermeyen yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com

📡 TV KANALLARI