📣 SON HABERLER

[fortunaTV][bigposts]

📺 MEDYA HABERCİSİ

[tv][bsummary]

🎬 SİNEMAGAZİN

[sinemagazin][bsummary]

🎵 MÜZİKALİTE

[müzikalite][bsummary]

💎 MODERNİZE

[modernize][bsummary]

🔬 AKTÜEL | BİLGİSEL

[Bilgisel][bsummary]

🚘 LANSMAN

[lansman][bsummary]

🏆 SPOR HABERCİSİ

[Spor Habercisi][bsummary]

🎤 RÖPORTAJLAR

[röportaj][twocolumns]

🚨 ALARM

[Alarm][bsummary]

EKOL TV KANALI TEST YAYININDA

Bu haberin en doğrusu ilk kez fortunaTVcom'da: Ocak 2024'te yayına girmek üzere Temmuz sonunda hazırlıklara başladıklarını bildiğim Ekol TV Kanalı, Akademisyen ve Avukat Prof. Dr. Ersan Şen'e ait. Günümüzde standart uydu kanalının kurulumu 5 Milyon TL'den başlıyor. Lisansı satın alırsanız artı 1-1.5 Milyon TL istiyorlar. Bu paranın haricinde en az 250 Bin TL'den başlayan çok yüklü aylık genel giderler var. Yani televizyon kanalı kurmak tek başına olacak bir iş değil artık. İşin aslını ilerleyen günlerde konuşuruz. 

Televizyon ekranlarında sıkça gördüğümüz Ersan Şen, kendi televizyon kanalını kurmak için Vizyon 58 lisansını satın aldı ve yeni binasında çalışmalara başladı. Haber Global'le aynı binada olduklarını ve o binanın yenilenme çalışmalarıyla ilgili büyük bir sorun çıktığını da söyleyeyim. Hatta bu sorun, Haber Global için de sıkıntı oldu. Rapor çıkarsa o konuyu daha sonra anlatırım. Her bildiğimi buraya hemen yazmıyorum. 

Ekol TV'nin, herhangi bir taraf olmadan dengeli yayın politikası güdeceği söylense de CHP'ye yakınlığı ve İYİP ilgisi biliniyor. Bu sebeple muhalif kanal olacağını düşünüyorum. Son zamanlarda CHP'ye olan eleştirilerini düşünecek olursak İYİP'e yakın bir kanal olacağını tahmin edebiliriz. İP neredeyse 2 yıldır televizyon kanalı arayışında. Logoda tercih edilen renk de bir fikir veriyor tabii ki, ileride detaylandırırım


Ekol TV Haber Kanalı şu anda Vizyon 58 frekanslarından yayında ve Youtube sayfalarında haber paylaşmaktalar. Orada izlediğim videodaki spikere de; ''Çok fazla el kol hareketi yapmadan haber sunmasını'' tavsiye ediyorum. Haberde beden dilini fazla kullanmak, izleyicinin dikkatini dağıtır. (Yeni gelişmelerde haberimiz güncellenir) 

EKOL TV FREKANSLAR (Vizyon58 Yerine): 
Türksat 4A - 12265 Dikey (V) 27500 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Düzgün dille ve itham hakaret içermeyen yorumlarınız, editör onayından sonra yayınlanmaktadır. www.fortunaTV.com

📡 TV KANALLARI